AZIBIOT tbl flm 3x500 mg

Nepodávať deťom do 12r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Relatívny zákaz počas dojčenia Relatívny zákaz počas gravidity

Cena

Max. predajná cena:

5,16 €

Úhrada poisťovne:

1,73 €

Pacient platí:

3,43 €(66,47%)
Čiastočne hradený ZP (S)*
Vývoj cien
AZIBIOT cena
Indikačné obmedzenie: Nie
Preskripčné obmedzenia: Nie
Súhlas revízneho lekára: Nie
Kód 45300
Registračné číslo 15/0361/07-S
Dátum registrácie 28.9.2007
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu KRKA d.d., Slovinsko
Účinné látky
Indikačná skupina Antibiotiká (proti mikróbom a vírusovým infekciám) (15)
Doba použiteľnosti 24 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
J ANTIINFEKTÍVA NA SYSTÉMOVÉ POUŽITIE
J01 Antibakteriálne látky pre systémovú aplikáciu
J01F Makrolidy, linkozamidy a streptogramíny
J01FA Makrolidy
J01FA10 Azitromycín

Na čo sa AZIBIOT používa?

Azibiot je antibiotikum patriace do skupiny makrolidov. Používa sa na liečbu bakteriálnych infekcií.

Azibiot je určený na liečbu infekcií dýchacích ciest (zápaly stredného ucha, prinosných dutín, hrdla, mandlí, priedušiek a pľúc), infekcie kože a podkožných tkanív (migrujúci erytém – prvé štádium Lymskej boreliózy, ruža, impetigo a ostatné druhotné hnisavé zápaly kože) a pohlavne prenosné choroby (zápal močovej trubice a zápal krčku maternice) zapríčinené baktériou Chlamydia trachomatis alebo Neisseria gonorrhoeae (kvapavka) a mäkký vred vyvolaný baktériou Haemophilus ducreyi.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky: strata chuti do jedla, nevoľnosť, vracanie, hnačka (niekedy ťažká), bolesť a kŕče v bruchu, nadúvanie a zmena farby jazyka. Ak je hnačka ťažká a dlhotrvajúca, môže to byť príznak špecifického druhu zápalu hrubého čreva (pseudomembránová kolitída), ktorá môže súvisieť s užívaním antibiotík. Povedzte to, prosím, svojmu lekárovi.
Následkom užívania makrolidov môže byť porucha chuti. U pacientov, ktorí dlhodobo užívajú vysoké dávky sa môžu objaviť prechodné poruchy sluchu a zvonenie v ušiach.
Mierne precitlivenostné reakcie zahŕňajú svrbenie, vyrážku, žihľavku, fotosenzitivitu a bolesti kĺbov. Môžu sa tiež prejaviť závažnejšie formy, ktoré sa začínajú zachrípnutím, ťažkosťami pri dýchaní a prehĺtaní (anafylaxia). Veľmi zriedkavý vedľajší účinok sa prejavuje precitlivenostnými kožnými reakciami, ako je multiformný erytém, Stevensov-Johnsonov syndróm a toxická epidermálna nekrolýza.
Možný je aj výskyt niektorých ďalších vedľajších účinkov, ako sú závrat, bolesť hlavy, nervozita, pocit strachu, ospalosť, zvýšené hladiny pečeňových enzýmov (hepatitída) a zožltnutie pokožky, únava, strnulosť, zníženie počtu krvných doštičiek (trombocytopénia), zápal obličiek alebo poškodenie funkcie obličiek, nepravidelný srdcový rytmus a bolesť na hrudníku.

Posledná recenzia

5 z 5
Vsk / 10.3.2023
Infekcia dýchacích ciest

Výborne zabral,uz po prvej davke som citila výraznú úľavu,som alergická na penicilín,preto toto liecivo, doteraz som s nim skúsenosti nemala ale pochvalujem si,ziadne vedľajšie účinky som nezaznamenala.

Ďalšie recenzie »

Neprehliadnite ďalšie prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.