TACHOSIL MATRICA S TKANIVOVÝM LEPIDLOM mat gtv 1x(9,5 cmx4,8 cm) (blis.Al)

SPC
Nepodávať mladistvým do 18r. Kontraindikácie na ochorenia pacienta Liekom disponuje výlučné lekár-špecialista Relatívny zákaz počas dojčenia Relatívny zákaz počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

454,73 €
Vývoj cien
TACHOSIL MATRICA S TKANIVOVYM LEPIDLOM cena
Kód 40824
Registračné číslo EU/1/04/277/001
Dátum registrácie 8.6.2004
Patentná ochrana originalny liek
Výdaj s obmedzením predpisovania (Rx)
Zastúpenie výrobcu Corza Medical GmbH, Nemecko
Účinné látky
Indikačná skupina Antikoagulanciá (fibrinolytiká, antifibrinolytiká) (16)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
B KRV A KRVOTVORNÉ ORGÁNY
B02 Antihemoragiká (hemostatiká)
B02B Vitamín K a iné hemostatiká
B02BC Lokálne hemostatiká
B02BC30 Lokálne hemostatiká, kombinácie

Na čo sa TACHOSIL MATRICA S TKA... používa?

Žltá strana TachoSilu obsahuje liečivá: fibrinogén a trombín. Žltá strana Tachosilu je preto aktívnou stranou. Pri kontakte aktívnej strany s tekutinami (ako je krv, lymfa alebo fyziologický roztok) sa aktivuje fibrinogén a trombín a vytvorí sa fibrínová sieťová štruktúra.

To znamená, že Tachosil sa prilepí na povrch tkaniva, krv koaguluje (lokálna hemostáza) a tkanivo sa uzavrie. TachoSil sa v tele úplne rozloží.

TachoSil sa používa počas chirurgických operácií na zastavenie lokálneho krvácania (hemostáza) a na spojenie povrchu tkanív vnútorných orgánov.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

TachoSil je vyrobený z podstatnej časti z ľudskej krvi. Všetky liečivá vyrobené z ľudskej krvi môžu spôsobovať alergické reakcie. V ojedinelých prípadoch sa tieto alergické reakcie môžu rozvinúť do anafylaktického šoku.
Tieto uvedené alergické reakcie sa môžu vyskytnúť zvlášť v prípade, ak sa TachoSil aplikuje opakovane alebo v prípade alergie na niektorú zo zložiek obsiahnutých v TachoSil.

V zriedkavých prípadoch sa môžu v tele vytvárať protilátky proti liečivám obsiahnutým v TachoSil. Po aplikácii TachoSil môžete mať horúčku.

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.