AERINAZE 2,5 MG/120 MG TABLETY S RIADENÝM UVOĽŇOVANÍM tbl mod 14x2,5 mg/120 mg (blis.PCTFE/PVC/Al)

SPC
Nepodávať deťom do 12r. Liekové a iné interakcie Kontraindikácie na ochorenia pacienta Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

7,84 €
Vývoj cien
AERINAZE cena
Kód 44640
Registračné číslo EU/1/07/399/005
Dátum registrácie 30.7.2007
Patentná ochrana originalny liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Organon N.V., Holandsko
Účinné látky
Indikačná skupina Antihistaminiká, histamín (24)
Doba použiteľnosti 18 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
R RESPIRAČNÝ SYSTÉM
R06 Antihistaminiká pre celkovú aplikáciu
R06A Antihistaminiká pre celkovú aplikáciu
R06AX Iné antihistaminiká pre systémovú aplikáciu
R06AX27 Dezloratadín

Na čo sa AERINAZE používa?

Aerinaze tablety zmierňujú príznaky spojené so sezónnou alergickou nádchou (senná nádcha), ako sú kýchanie, tečenie z nosa alebo svrbenie nosa a očí, ktoré sú sprevádzané pocitom upchatého nosa.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Časté (najmenej u 1 zo 100 pacientov) vedľajšie účinky spojené s Aerinaze zahŕňajú:
zrýchlenie srdcovej činnosti, nepokoj spojený so zvýšenou pohyblivosťou tela, sucho v ústach, závrat, bolesť hrdla, zníženie chuti do jedla, zápchu, cukor v moči, zvýšenú hladinu cukru v krvi, smäd, únavu, bolesť hlavy, ťažkosti so spaním, nervozitu a ospalosť.

Menej časté (najmenej u 1 z 1 000 pacientov) vedľajšie účinky zahŕňajú:
nezvyčajný tlkot srdca alebo nepravidelnú srdcovú činnosť, zvýšenú pohyblivosť tela, sčervenanie, návaly tepla, zmätenosť, rozmazané videnie, suché oči, krvácanie z nosa, podráždený nos, zápal v nose, tečenie z nosa, zápal prínosných dutín, sucho v hrdle, bolesť žalúdka, žalúdočnú chrípku, nevoľnosť, nezvyčajnú stolicu, bolestivé alebo sťažené močenie, problémy s močením, zmenenú frekvenciu močenia, svrbenie, triašku, zníženie citlivosti čuchu, abnormálne hodnoty testov pečeňovej funkcie, agitáciu, úzkosť a podráždenosť.

Po uvedení desloratadínu na trh boli hlásené veľmi zriedkavé prípady závažných alergických reakcií (problém s dýchaním, pískanie pri dýchaní, svrbenie, žihľavka a opuchy) a kožnej vyrážky. Veľmi zriedkavo boli hlásené aj búšenie srdca, zrýchlenie srdcovej činnosti, bolesť žalúdka, nevoľnosť (pocit na vracanie), vracanie, podráždený žalúdok, hnačka, halucinácie, závrat, ospalosť, neschopnosť zaspať, bolesť svalov, kŕče, nepokoj spojený so zvýšenou pohyblivosťou tela, zápal pečene a abnormálne výsledky testov pečeňovej funkcie.
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.