RIVOTRIL 0,5 MG tbl 50x0,5 mg (fľ.skl.hnedá)

Hodnotenie:
3,8 z 5
Priemer z 6 hodnotení.
Obsah recenzií predstavuje názor návštevníkov stránky Liekinfo.sk. Nie je konzultovaný s osobami, oprávnenými predpisovať a vydávať lieky. Než začnete liek užívať, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.
5 z 5
8.4.2023
Stresy

Výborne

Pre 1 z 1 návštevníkov bolo toto hodnotenie užitočné.
Je táto recenzia pre Vás užitočná?
5 z 5
25.2.2022
Gabriela Rybarova

Veľmi mi pomohol... Užívala som ho 3 roky a potom som ho postupne samá vysadila bez problémov

Pre 1 z 1 návštevníkov bolo toto hodnotenie užitočné.
Je táto recenzia pre Vás užitočná?
4 z 5
27.1.2022
Tetánia, fascikulácie (zášklby svalov), nespavosť

Mne pomohol pri tetánii,bral som ho cca 2 mesiace vkuse, no už pri ukončovaní liečby a postupnom znižovaní dávok som pociťoval,že už si telo na to zvyklo a nebyť správne indikovanej liečby,bolo by to horšie. Brať to vkuse niekoľko mesiacov, či dokonca rokov je doslova zabijak, ale zas záleží od choroby... Teraz ho beriem len vtedy,keď pociťujem príznaky-stačí pol tabl. niekedy raz za dva dni,či dokonca raz za týždeň a som na dlhší čas v pohode.Takže opatrne s ním, ale pomáha, ak sa to nepreháňa.

Pre 2 z 2 návštevníkov bolo toto hodnotenie užitočné.
Je táto recenzia pre Vás užitočná?
5 z 5
30.5.2019
Esenciálny tremor

Pre Dave:
Miešate 3 rôzne účinné látky. Diazepam je diazepam, Xanax je alprazolam, presne ako Neurol. Rivotril je benzodiazepín a ten má tiež iný účinok a spôsob reakcie s nervovou sústavou. Je návykový.
Lekár má právo Vám nasadiť liek ako uzná za vhodný. Áno možno je to chyba lekára, že Vám stanovil nesprávnu diagnózu, ale ľuďom tieto lieky pomáhajú. Mozog je stále ešte neprebádaná oblasť a vždy je to pokus, omyl. Nikto nenájde pre každého presný liek a ak, tak musí byť prispôsobovaný.

Pre 4 z 5 návštevníkov bolo toto hodnotenie užitočné.
Je táto recenzia pre Vás užitočná?
1 z 5
3.5.2017
Panická porucha

Je tu hnus najhrubšieho zrna.Benzodiazepín,cize diazepan,xanax atd....Ludia nebrať to aj ked vam to chcu doktori nasadiť.Nieje lahké sa stoho vyhrabať.Sám som si tym prešiel a som rad že už to neberiem.Neužívat dlhsie ako pol roka !!! ,najlepsie vobec.Ps: ja mam dystrofiu a tato sracka ma posadila na vozik..

Pre 8 z 18 návštevníkov bolo toto hodnotenie užitočné.
Je táto recenzia pre Vás užitočná?
3 z 5
1.12.2014
Tetania

Brala som Rivotril 5mg rok a pol. Už ho neberiem rok a pol.Sama som sa rozhodla, že ho vysadím postupne.Naraz to nešlo,mala som zlé stavy, nespavosť nervozita, tlaky. Cez deň som vydržala hlbokým dýchaním a pitím vody a na noc som si dala pol tabl. rivotrilu, na druhý deň štvrtku tabl., alebo nič a tak som experimentovala asi dva týždne.Teraz neberiem nič asi sedem mesiacov. Cítim sa dobre, ale niekedy prídu na mňa zle stavy, no sú krátkodobe. Boli ma tiež chrbtica, najmä krčná, takže to môže byť aj z toho.Beriem magnézium 2x denne, ale teraz si idem pridať vápnik.

Pre 15 z 18 návštevníkov bolo toto hodnotenie užitočné.
Je táto recenzia pre Vás užitočná?
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.