PREVENTAX 100 MG tbl ent 100x100 mg (blis. Al/PVC)

SPC
Nepodávať mladistvým do 18r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Kontraindikácie na ochorenia pacienta Neužívať súčasne s alkoholom Relatívny zákaz počas dojčenia Relatívny zákaz počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 89677
Registračné číslo 07/0353/10-S
Dátum registrácie 26.5.2010
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj voľnopredajný (Vp)
Zastúpenie výrobcu Teva B.V., Holandsko
Účinné látky
Indikačná skupina Analgetiká, antipyretiká (07)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
B KRV A KRVOTVORNÉ ORGÁNY
B01 Antitrombotiká
B01A Antikoagulanciá, antitrombotiká
B01AC Antiagreganciá trombocytov okrem heparínu
B01AC06 Kyselina acetylsalicylová

Na čo sa PREVENTAX používa?

Preventax 100 mg obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá znižuje aktivitu krvných doštičiek. To znamená, že zabraňuje nežiaducemu zrážaniu krvi a tým blokovaniu prietoku krvi do dôležitých častí tela, ako je srdce a mozog.

Preventax 100 mg sa môže užívať ako preventívna liečba u pacientov s „malou“ porážkou (prechodným ischemickým záchvatom - TIA), cievnou mozgovou príhodou alebo srdcovým infarktom a na zabránenie ich opätovného návratu. Taktiež sa môže používať na prevenciu kardiovaskulárnych problémov u pacientov trpiacich anginou (druh bolesti na hrudníku).

Tento liek sa neodporúča používať na prvú pomoc. Má sa používať ako preventívna liečba.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Najčastejšie nežiaduce účinky, gastrointestinálne príznaky a zvýšená náchylnosť na gastrointestinálne krvácanie sú závislé od dávky. Zvýšená náchylnosť na gastrointestinálne krvácanie je len zriedkavo symptomatická.

Reyov syndróm, zriedkavý, ale život ohrozujúci stav, sa vyskytol u detí v súvislosti s vírusovými infekciami (hlavne v súvislosti s ochoreniami ako sú ovčie kiahne a chrípka). Preto sa má kyselina acetylsalicylová podávať deťom len ak ju predpíše lekár v prípade, že ostatné opatrenia sa ukázali nedostatočné.

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Neprehliadnite ďalšie prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.