PARACETAMOL/KOFEIN XANTIS 500 MG/65 MG ŠUMIVÉ TABLETY tbl eff 10x500 mg/65 mg (tuba PP)

SPC
Nepodávať deťom do 12r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Rozpustiť Kontraindikácie na ochorenia pacienta Neužívať súčasne s alkoholom Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 8443C
Registračné číslo 07/0228/18-S
Dátum registrácie 19. 7. 2018
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj voľnopredajný (Vp)
Zastúpenie výrobcu XANTIS PHARMA LIMITED , Cyprus
Účinné látky
Indikačná skupina Analgetiká, antipyretiká (07)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
N NERVOVÝ SYSTÉM
N02 Analgetiká
N02B Iné analgetiká a antipyretiká
N02BE Anilidy
N02BE51 Paracetamol, kombinácie okrem psycholeptík

Na čo sa PARACETAMOL/KOFEIN XANTIS používa?

Paracetamol/Kofein Xantis obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamol a kofeín, ktoré sú účinné proti bolesti a horúčke.

Paracetamol uľavuje od bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje protibolestivý účinok paracetamolu, znižuje únavu, mierne podporuje dýchanie a cirkuláciu krvi pri horúčkovitých ochoreniach.

Paracetamol/Kofein Xantis nedráždi žalúdok.

Paracetamol/Kofein Xantis je vhodný na úľavu od bolesti hlavy, pri migréne, od bolesti chrbta, zubov a menštruačnej bolesti. Paracetamol/Kofein Xantis taktiež zmierňuje nepríjemné príznaky sprevádzajúce chrípku a nachladnutie, ako je bolesť svalov a kĺbov, bolesť hrdla a znižuje horúčku.

Na odporúčanie lekára sa Paracetamol/Kofein Xantis môže užívať na zmiernenie bolesti pri reumatických ochoreniach, ako je artritída (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgia (bolesť lokalizovaná v nervovom vlákne).

Paracetamol/Kofein Xantis je určený pre dospelých a dospievajúcich od
12 rokov.

Ak sa do 3 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Prestaňte užívať Paracetamol/Kofein Xantis a okamžite choďte k lekárovi ak spozorujete alergické reakcie, ako sú kožná vyrážka, žihľavka, svrbenie, potenie niekedy spojené s opuchom úst alebo tváre alebo dýchavičnosť. Tieto reakcie sú zriedkavé (môžu postihovať 1 až 10 z 10 000 osôb).

Vedľajšie účinky paracetamolu

Zriedkavé (môžu postihovať 1 až 10 z 10 000 osôb)
  • zmeny v krvnom obraze
  • hemolytická anémia (nezvyčajný rozpad červených krviniek)
  • edém (opuch)
  • nezvyčajné videnie
  • bolesť brucha
  • nevoľnosť
  • vracanie
  • hnačka
  • krvácanie
  • bolesť hlavy
  • depresia
  • zmätenosť
  • halucinácie
  • triaška
  • alergické reakcie
  • nezvyčajná funkcia pečene
  • zlyhanie pečene
  • nekróza pečene (odumretie tkaniva)
  • žltačka
  • svrbenie
  • vyrážka
  • potenie
  • purpura (sčervenanie kože)
  • opuch hlbokých vrstiev kože spôsobený nárastom tekutiny (angioedém)
  • žihľavka
  • vertigo (závrat)
  • horúčka
  • útlm
  • bronchospazmus (kŕč svalstva priedušiek) u pacientov citlivých na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné NSAID (nesteroidové protizápalové lieky)

Veľmi zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb)
  • vyskytli sa veľmi zriedkavé prípady závažných kožných reakcií
  • kožné reakcie precitlivenosti vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu, toxickej epidermálnej nekrolýzy (zriedkavá ale závažná reakcia na liek, ktorá spôsobuje pľuzgiere na koži a olupovanie kože) a akútnej generalizovanej exantematóznej pustulózy (červená, šupinatá vyrážka s uzlíkmi pod kožou a pľuzgiermi)

Vedľajšie účinky kofeínu

Veľmi zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb)
  • nespavosť
  • nepokoj
  • nevoľnosť

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Názov lieku V Pacient
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 1000 MG/130 MG TABLETY tbl 10x1000 mg/130 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 1000 MG/130 MG TABLETY tbl 20x1000 mg/130 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 1000 MG/130 MG TABLETY tbl 30x1000 mg/130 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 1000 MG/130 MG TABLETY tbl 60x1000 mg/130 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 1000 MG/130 MG TABLETY tbl 90x1000 mg/130 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 500 MG/65 MG TABLETY tbl 10x500 mg/65 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Vp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 500 MG/65 MG TABLETY tbl 12x500 mg/65 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Vp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 500 MG/65 MG TABLETY tbl 20x500 mg/65 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Vp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 500 MG/65 MG TABLETY tbl 24x500 mg/65 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Vp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN DR. MÜLLER PHARMA 500 MG/65 MG TABLETY tbl 30x500 mg/65 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Vp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN XANTIS 500 MG/65 MG ŠUMIVÉ TABLETY tbl eff 20x500 mg/65 mg (tuba PP) Vp n/a
PARACETAMOL/KOFEIN XANTIS 500 MG/65 MG ŠUMIVÉ TABLETY tbl eff 30x500 mg/65 mg (tuba PP) Vp n/a
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.