LOSARTAN ZENTIVA 12,5 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 90x12,5 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

SPC
u tých, ktorí sú liečení vysokými dávkami diuretík) treba uvažovať o počiatočnej dávke 25 mg raz denne (pozri časť 4. 4. Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní). U starších pacientov a u pacientov s poruchami funkcie obličiek, vrátane dialyzovaných pacientov, nie je potrebná úprava počiatočného dávkovania. Nižšia dávka sa má uvážiť u pacientov s anamnézou poškodenia pečene (pozri časť 4. 4. Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní). Losartan Zentiva sa môže podávať spolu s inými antihypertenzívami.

Srdcové zlyhanie
Počiatočná dávka Losartanu Zentiva u pacientov so srdcovým zlyhaním je 12,5 mg raz denne. Dávka sa má titrovať v týždňových intervaloch (t. j. 12,5 mg denne počas prvého týždňa, 25 mg denne počas druhého týždňa,
50 mg denne počas tretieho týždňa) na zvyčajnú udržiavaciu dávku 50 mg raz denne podľa toho, ako ju pacient toleruje.

Použitie pri poškodení funkcie obličiek: U pacientov s ľahkým poškodením obličiek ( t.j. klírens kreatinínu 20-50 ml/min ) nie je potrebné upravovať počiatočnú dávku. U pacientov so stredným až závažným poškodením obličiek ( t.j. klírens kreatinínu <20 ml/min), alebo u hemodialyzovaných pacientov, sa odporúča nižšia iniciálna dávka 25 mg raz denne.

Použitie pri poškodení funkcie pečene: U pacientov s poruchou funkcie pečene v anamnéze je potrebné uvážiť zníženie dávky (pozri časť 4.4 „Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní“).

Použitie u starších pacientov:
Pacienti vo veku do 75 rokov: U tejto skupiny pacientov nie je potrebná úprava počiatočného dávkovania.
Pacienti vo veku nad 75 rokov: Klinické skúsenosti u tejto skupiny sú doposiaľ obmedzené; preto sa odporúča nižšia iniciálna dávka 25 mg raz denne.

Losartan Zentiva sa môže užívať s jedlom alebo bez jedla..

4. 3. Kontraindikácie

Losartan Zentiva je kontraindikovaný u pacientov, ktorí sú alergickí na ktorúkoľvek zložku tohto lieku.
Nesmie sa podávať v tehotenstve.

4. 4. Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní

Precitlivenosť: Angioedém. Pozri časť 4. 8. Nežiaduce účinky. Hypotenzia a nerovnováha elektrolytov a tekutín
U pacientov so zníženým intravaskulárnym objemom (napr. u tých, ktorí sú liečení vysokými dávkami diuretík) sa môže vyskytnúť symptomatická hypotenzia. Tieto stavy sa majú korigovať pred podaním Losartanu Zentiva, alebo sa má použiť nižšia počiatočná dávka (pozri časť 4. 2. Dávkovanie a spôsob podávania).
Nerovnováha elektrolytov je častá u pacientov s poruchou funkcie obličiek, či už s cukrovkou alebo bez nej, preto je potrebné počítať s touto skutočnosťou. V klinickej štúdii vykonanej u pacientov s diabetom 2. typu s proteinúriou bola incidencia hyperkaliémie v skupine liečenej liekom s obsahom losartanu vyššia než v skupine s placebom; avšak málo pacientov prerušilo liečbu pre hyperkaliémiu.

Poškodenie funkcie pečene
Na základe farmakokinetických údajov, ktoré poukazujú na signifikantne zvýšené plazmatické koncentrácie losartanu u cirhotických pacientov, treba uvažovať o nižšej dávke pre pacientov s anamnézou poškodenia pečene (pozri časť 4. 2. Dávkovanie a spôsob podávania a časť 5.2. Farmakologické/Farmakokinetické vlastnosti).

Poškodenie funkcie pečene
V dôsledku inhibície renín-angiotenzínového systému sa u citlivých jedincov pozorovali zmeny funkcie obličiek vrátane obličkového zlyhania. Tieto zmeny funkcie obličiek môžu byť reverzibilné po prerušení terapie.
Pri použití iných liekov, ktoré ovplyvňujú renín-angiotenzínový systém, bolo zaznamenané zvýšenie hladiny močoviny a kreatinínu v sére u pacientov s bilaterálnou stenózou renálnej artérie alebo so stenózou artérie solitárnej obličky. Podobné účinky sa vyskytli po podaní lieku s liečivom losartan. Tieto zmeny funkcie obličiek môžu byť reverzibilné po prerušení terapie.

4. 5. Liekové a iné interakcie

V klinických farmakokinetických štúdiách sa nezistili žiadne klinicky signifikantné liekové interakcie s hydrochlórotiazidom, digoxínom, warfarínom, cimetidínom, fenobarbitalom, ketokonazolom a erytromycínom. Pozorovalo sa, že rifampicín a flukonazol znižujú hladiny aktívneho metabolitu. Klinické dôsledky týchto interakcií neboli stanovené.
Pri súčasnom podávaní ďalších antihypertenzív sa môže antihypertenzný účinok losartanu zosilniť.
Tak ako u iných liečiv, ktoré blokujú angiotenzín II alebo jeho účinky, súčasné používanie diuretík šetriacich kálium (napr. spironolaktónu, triamterénu, amiloridu), doplnkov draslíka alebo náhrad solí s obsahom draslíka, môže viesť k zvýšeniu hladiny draslíka v sére (u týchto pacientov je potrebné monitorovať hladinu draslíka).
Rovnako ako pri iných antihypertenzívach, antihypertenzný účinok losartanu môže byť oslabený podaním nesteroidového antireumatika indometacínu .

4. 6. Gravidita a laktácia

Používanie v gravidite
Ukázalo sa, že losartan draselný má nežiaduce účinky na plody a novorodené mláďatá potkanov. K týmto účinkom patrí zníženie telesnej hmotnosti, uhynutie a/alebo nefrotoxicita. Okrem toho sa zistilo, že v mlieku potkaních samíc sú signifikantné hladiny losartanu a jeho aktívneho metabolitu. Na základe farmakokinetických hodnotení sa tieto nálezy pripisujú podávaniu lieku v neskorej gravidite a počas laktácie.
Aj keď nie sú žiadne skúsenosti s podávaním Losartanu Zentiva gravidným ženám, štúdie s losartanom draselným na zvieratách ukázali poškodenie a uhynutie plodov a novorodených zvierat. Predpokladá sa, že ich mechanizmus je sprostredkovaný farmakologicky ovplyvnením renín-angiotenzínového systému. U ľudí fetálna renálna perfúzia, ktorá závisí od vývoja renín-angiotenzínového systému, začína v druhom trimestri; preto sa riziko pre plod zvyšuje, ak sa Losartan Zentiva podáva počas druhého alebo tretieho trimestra tehotnosti.
Počas druhého a tretieho trimestra gravidity, lieky ktoré pôsobia priamo na renín-angiotenzínový
systém, môžu spôsobiť poškodenie alebo dokonca smrť vyvíjajúceho sa plodu. Ak sa zistí gravidita, podávanie Losartanu Zentiva sa má prerušiť, a to hneď, ako je to možné.

Používanie počas laktácie
Nie je známe, či sa losartan vylučuje do ľudského materského mlieka. V mlieku potkaních samíc sa však zistili signifikantné hladiny losartanu a jeho aktívneho metabolitu. Vzhľadom na potenciálne nežiaduce účinky na dojčené dieťa je potrebné rozhodnúť, či prerušiť dojčenie alebo podávanie lieku, pri zohľadnení dôležitosti lieku pre matku.

4. 7. Ovplyvnenie schopnosti viesť vozidlá a obsluhovať stroje

Vzhľadom na možnosť vzniku závratov, najmä na začiatku liečby, môže liek nepriaznivo ovplyvniť činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť, koordináciu pohybov a rýchle rozhodovanie (napr. vedenie motorových vozidiel, obsluhu strojov, práce vo výškach a pod.).

4. 8. Nežiaduce účinky

Losartan sa obvykle dobre znáša; nežiaduce účinky bývajú mierne a prechodné a zvyčajne nevyžadujú prerušenie terapie. Celkový výskyt nežiaducich účinkov vyvolaných liekmi s obsahom losartanu bol porovnateľný s placebom.
V klinických štúdiách u pacientov s esenciálnou hypertenziou boli závraty jediným nežiaducim účinkom hláseným v súvislosti s liečbou u viac než 1 % pacientov s incidenciou vyššou než po podaní placeba. Ortostatické účinky v závislosti od dávky sa zistili u menej než 1 % pacientov. Vyrážky boli hlásené zriedkavo, ich výskyt v klinických štúdiách bol nižší než pri liečbe placebom.

Vo dvojito slepých kontrolovaných klinických štúdiách u pacientov s esenciálnou hypertenziou sa vyskytovali pri podávaní lieku s obsahom losartanu nasledujúce nežiaduce účinky v ≥ 1 % pacientov, avšak bez preukázanej príčinnej súvislosti s podávaním lieku (rozdelené do tried podľa orgánových systémov ako ich uvádza databáza MedDRA):


Orgánový systém podľa MedDRA
Liek s obsahom losartanu
(n = 2085)
Incidencia (%)
Placebo (n = 535)

Incidencia (%)
Celkové ochorenia a reakcie v mieste podania


Asténia/únava
3,8
3,9
Bolesť v hrudníku
1,1
2,6
Edém/opuch
1,7
1,9
Ochorenia srdca a poruchy srdcovej
činnosti


Palpitácie
1,0
0,4
Tachykardia
1,0
1,7
Poruchy a ochorenia gastrointesti- nálneho traktu


Hnačka
1,9
1,9
Bolesti brucha
1,7
1,7
Dyspepsia
1,1
1,5
Nauzea
1,8
2,8
Poruchy kostrovej a svalovej sústavy a spojivového tkaniva


Bolesti chrbta
1,6
1,1
Svalové kŕče
1,0
1,1
Poruchy nervového systému


Závraty
4,1
2,4
Bolesti hlavy
14,1
17,2
Psychické poruchy a ochorenia


Nespavosť
1,1
0,7
Ochorenia dýchacej sústavy, hrudníka a mediastina


Kašeľ
3,1
2,6
Nazálna kongescia
1,3
1,1
Faryngitída
1,5
2,6
Porucha funkcie prínosových dutín
1,0
1,3
Infekcie horných dýchacích ciest 6,5 5,6

V kontrolovanej klinickej štúdii u hypertonických pacientov s hypertrofiou ľavej komory sa liek s obsahom losartanu všeobecne dobre znášal. Najčastejšími nežiaducimi účinkami v súvislosti s podávaním lieku boli závraty, asténia/únava a vertigo.


V kontrolovaných klinických štúdiách u pacientov so zlyhaním srdca sa liek s obsahom losartanu zvyčajne dobre znášal. Najčastejšie nežiaduce účinky, spojené s jeho podávaním, boli závraty a hypotenzia. Nežiaduce účinky boli typické a očakávané v tejto populácii.

V kontrolovanej klinickej štúdii u pacientov s diabetom 2. typu a proteinúriou sa liek s obsahom losartanu celkove dobre znášal. Najčastejšími nežiaducimi účinkami v súvislosti s podávaním lieku boli asténia/únava, závraty, hypotenzia a hyperkaliémia (pozri časť 4. 4. Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní ,Hypotenzia a nerovnováha elektrolytov/tekutín).

Po uvedení lieku na trh boli ohlásené nasledujúce dodatočné nežiaduce účinky (rozdelené do tried podľa orgánových systémov ako ich uvádza databáza MedDRA):

Poruchy imunitného systému: anafylaktické reakcie, ojedinele vaskulitída, vrátane Henochovej- Shönleinovej purpury. Angioedém (vrátane opuchu laryngu a hlasiviek, spôsobujúceho obštrukciu dýchacích ciest, a/alebo opuchu tváre, faryngu a/alebo jazyka) bol hlásený ojedinele. U niektorých z týchto pacientov sa v minulosti vyskytoval angioedém v súvislosti s podávaním iných liekov, vrátane ACE inhibítorov.
Ochorenia pečene a žlčových ciest: hepatitída (hlásená ojedinele), abnormality pečeňových funkcií
Ochorenia krvi a lymfatického systému: anémia,trombocytopénia (ojedinele)
Poruchy kostrovej a svalovej sústavy a spojivového tkaniva: bolesť svalov, bolesť kĺbov (zriedkavá)
Poruchy nervového systému: migréna
Poruchy kože a podkožného tkaniva: žihľavka, pruritus
Ochorenia dýchacej sústavy, hrudníka a mediastina: kašeľ.

Výsledky laboratórnych vyšetrení
V klinických štúdiách u pacientov s esenciálnou hypertenziou sa závažné zmeny v štandardných laboratórnych parametroch pozorovali ojedinele. Hyperkaliémia (draslík v sére > 5,5 mmol/l) sa vyskytla u 1,5 % pacientov v klinických štúdiách hypertenzie. V klinickej štúdii vykonanej u pacientov s diabetom 2. typu a proteinúriou sa vyvinula hyperkaliémia u 9,9 % pacientov liečených liekom s obsahom losartanu a u 3,4 % pacientov, ktorí dostávali placebo. (pozri časť 4. 4. Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní, Hypotenzia a nerovnováha elektrolytov/tekutín). Zvýšenie ALT sa vyskytovalo ojedinele a obvykle sa upravilo po prerušení liečby. Bolo hlásené zvýšenie hladiny močoviny v krvi. Tieto zmenené hodnoty boli obvykle reverzibilné po ukončení podávania lieku.

4. 9. Predávkovanie

Signifikantná letalita sa pozorovala po perorálnom podaní dávky 1000 mg/kg (3000 mg/m2) u myší a 2000
mg/kg (11 800 mg/m2) u potkanov (500- a 1000*-násobok maximálnej odporúčanej dennej dávky pre ľudí).
* V prepočte na pacienta s telesnou hmotnosťou 50 kg.

O predávkovaní u ľudí je k dispozícii málo údajov. Najpravdepodobnejším prejavom predávkovania by bola hypotenzia a tachykardia; bradykardia by mohla vzniknúť z parasympatikovej (vagovej) stimulácie. Ak sa vyskytne symptomatická hypotenzia, je potrebné zaviesť podpornú liečbu.

Losartan ani jeho aktívny metabolit sa nedajú odstrániť hemodialýzou.



5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI


5. 1. Farmakodynamické vlastnosti

Farmakoterapeutická skupina: antihypertenzívum, antagonista receptora angiotenzínu II ATC kód: C09C A01'
Mechanizmus účinku:

Losartan je perorálny antagonista receptora angiotenzínu II (typ AT1). Angiotenzín II sa viaže na AT1
receptor, ktorý sa našiel v mnohých tkanivách (napr. v hladkých svaloch ciev, nadobličkách, obličkách
a srdci) a vyvoláva niektoré významné biologické účinky vrátane vazokonstrikcie a uvoľňovania aldosterónu. Angiotenzín II stimuluje aj proliferáciu buniek hladkého svalstva. Podľa výsledkov väzobných farmakologických štúdií sa viaže selektívne na AT1 receptor. Losartan aj jeho farmakologicky aktívny metabolit karboxylovej kyseliny (E-3174) blokuje in vitro a in vivo všetky fyziologické účinky angiotenzínu II, bez ohľadu na zdroj alebo spôsob syntézy.
Počas podávania losartanu vedie odstránenie negatívnej spätnej väzby angiotenzínu II na sekréciu renínu k zvýšeniu plazmatickej renínovej aktivity. Uvedené zvýšenie plazmatickej aktivity renínu vedie k zvýšeniu hladiny angiotenzínu II v plazme. Dokonca aj pri týchto zvýšeniach pretrváva antihypertenzná aktivita a zníženie plazmatickej koncentrácie aldosterónu, čo svedčí o účinnej blokáde receptora angiotenzínu II.

Losartan sa selektívne viaže na AT1 receptor a neviaže sa a neblokuje iné hormónové receptory alebo iónové kanály, dôležité pre kardiovaskulárnu reguláciu. Okrem toho losartan neinhibuje ACE (kininázu II), enzým, ktorý rozkladá bradykinín. . Z toho vyplýva, že účinky priamo nesúvisiace s blokádou AT1 receptora, ako je zosilnenie bradykinínom sprostredkovaných účinkov alebo vznik edémov (losartan
1,7%, placebo 1,9%) nie sú spojené s losartanom.

Ukázalo sa, že losartan blokuje odpovede na angiotenzín I a angiotenzín II bez ovplyvnenia odpovedí na bradykinín, čo je v súlade so špecifickým mechanizmom účinku losartanu. Na rozdiel od toho sa ukázalo, že ACE inhibítory blokujú odpovede na angiotenzín I a zvyšujú odpovede na bradykinín bez toho, aby menili odpoveď na angiotenzín II. Tým sa farmakodynamicky rozlišujú losartan a ACE inhibítory.

U nediabetických hypertonických pacientov s proteinúriou podávanie losartanu draselného signifikantne znížilo proteinúriu, frakčné vylučovanie albumínu a IgG. Losartan udržuje rýchlosť glomerulárnej filtrácie a znižuje filtračnú frakciu. Losartan spravidla spôsobuje pokles kyseliny močovej v sére (obvykle < 0,4 mg/dl), ktorý pretrvával pri dlhodobej terapii.

Losartan nemá vplyv na autonómne reflexy ani pretrvávajúci účinok na noradrenalín v plazme.

U pacientov so zlyhaním ľavej komory srdca vyvolal losartan v dennej dávke 25 mg a 50 mg pozitívne hemodynamické a neurohormonálne účinky, charakterizované zvýšením srdcového indexu a poklesom tlaku v pľúcnych kapilárach, systémovej cievnej rezistencie, stredného systémového arteriálneho tlaku a frekvencie srdca a znížením cirkulujúcich hladín aldosterónu a noradrenalínu. U týchto pacientov bol výskyt hypotenzie závislý od dávky. Losartan je rovnako účinný u mužov a žien, u mladších (< 65 rokov) aj starších (> 65 rokov) hypertonických pacientov.
Aj keď pôsobí antihypertenzne na ľudí každej rasy, podobne ako pri iných liekoch ovplyvňujúcich renín- angiotenzínový systém, hypertonickí pacienti čiernej pleti majú nižšiu priemernú odpoveď na monoterapiu losartanom ako pacienti inej pleti.

Keď sa losartan podáva spolu s tiazidovými diuretikami, ich účinky sú aditívne.

5. 2. Farmakokinetické vlastnosti

Absorpci

Po perorálnom podaní sa losartan dobre resorbuje a podlieha metabolizmu prvého prechodu, pričom sa tvorí aktívny metabolit kyseliny karboxylovej a iné neaktívne metabolity. Systémová biologická dostupnosť tabliet losartanu je približne 33 %. Priemerné maximálne koncentrácie losartanu sa dosiahnu za 1 hodinu a jeho aktívneho metabolitu za 3 – 4 hodiny. Podávanie losartanu so štandardizovanou potravou nemalo klinicky významný vplyv na profil plazmatickej koncentrácie liečiva.

Distribúcia
99 % a viac losartanu a jeho aktívneho metabolitu sa viaže na bielkoviny plazmy, predovšetkým na albumín. Distribučný objem losartanu je 34 l. Štúdie na potkanoch ukazujú, že losartan len slabo prechádza hematoencefalickou bariérou.

Biotransformácia
Asi 14 % intravenózne alebo perorálne podaného losartanu sa premieňa na jeho aktívny metabolit. Po perorálnom a intravenóznom podaní 14C-značeného losartanu draselného sa rádioaktivita cirkulujúcej plazmy pripisuje predovšetkým losartanu a jeho aktívnemu metabolitu. Asi u1 % sledovaných pacientov sa zistila minimálna premena losartanu na jeho aktívny metabolit.
Okrem aktívneho metabolitu vznikajú aj inaktívne metabolity vrátane dvoch hlavných metabolitov, vytvorených hydroxyláciou butylového vedľajšieho reťazca a nevýznamného metabolitu, N-2 tetrazolglukuronid.

Eliminácia
Plazmatický klírens losartanu je asi 600 ml/min a jeho aktívneho metabolitu 50 ml/min. Renálny klírens losartanu je asi 74 ml/min. a jeho aktívneho metabolitu 26 ml/min. Keď sa losartan podá perorálne, vylúčia sa asi 4 % dávky v nezmenenej forme močom a približne 6 % dávky sa vylúči močom vo forme aktívneho metabolitu. Farmakokinetika losartanu a jeho aktívneho metabolitu je lineárna pri perorálnych dávkach losartanu draselného do 200 mg.
Po perorálnom podaní klesajú plazmatické koncentrácie losartanu a jeho aktívneho metabolitu polyexponenciálne s terminálnym polčasom približne 2 hodiny (losartan) a 6 - 9 hodín (aktívny metabolit). Pri dávkovaní 100 mg raz denne sa ani losartan ani jeho aktívny metabolit v plazme výrazne nekumulujú. Vylučovanie žlčou aj močom sa podieľa na eliminácii losartanu a jeho metabolitov. Po perorálnej dávke 14C- značeného losartanu u ľudí sa asi 35 % rádioaktivity objaví v moči a 58 % v stolici.

Charakteristika u pacientov
Po perorálnom podaní pacientom s miernou až stredne ťažkou alkoholickou cirhózou pečene boli plazmatické koncentrácie losartanu 5-násobne a jeho aktívneho metabolitu 1,7-násobne vyššie ako hladiny u mladých mužov dobrovoľníkov.

Losartan ani jeho aktívny metabolit sa nedajú odstrániť hemodialýzou.

5. 3. Predklinické údaje o bezpečnosti

Predklinické údaje na základe obvyklých štúdií farmakologickej bezpečnosti, genotoxicity a karcinogénneho potenciálu neodhalili žiadne osobitné riziká pre ľudí.



6. FARMACEUTICKÉ INFORMÁCIE

6. 1. Zoznam pomocných látok

Mikrokryšlická celulóza, manitol, krospovidón, koloidný bezvodý oxid kremičitý, mastenec, magnéziumstearát, obaľovacia sústava sepifilm 752 biela, makrogol 6000.

6. 2. Inkompatibility

Nie sú známe.


6. 3. Čas použiteľnosti

2 roky.

6. 4. Špeciálne upozornenia na uchovávanie

Uchovávajte pri teplote do 30 oC v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom.

6. 5. Druh obalu a obsah balenia

1. Blister Al/Al, papierová skladacia škatuľka, písomná informácia pre používateľov.
2. Blister PVC/PVDC/Al, papierová skladacia škatuľka, písomná informácia pre používateľov. Veľkosť balenia: 30, 60 a 90 filmom obalených tabliet.
6. 6. Pokyny na použitie a zaobchádzanie s liekom

Žiadne zvláštne požiadavky.



7. DRŽITEĽ ROZHODNUTIA O REGISTRÁCII

Zentiva, a. s., Nitrianska 100, Hlohovec, Slovenská republika



8. REGISTRAČNÉ ČÍSLA

Losartan Zentiva 12,5 mg filmom obalené tablety: 58/0081/08-S Losartan Zentiva 25 mg filmom obalené tablety : 58/0082/08-S Losartan Zentiva 50 mg filmom obalené tablety : 58/0083/08-S Losartan Zentiva 100 mg filmom obalené tablety : 58/0084/08-S



9. DÁTUM PRVEJ REGISTRÁCIE / PREDĹŽENIA REGISTRÁCIE



10. DÁTUM REVÍZIE TEXTU

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Názov lieku V Pacient
LOSARTAN ZENTIVA 100 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 30x100 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 100 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 60x100 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 100 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 90x100 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 100 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 30x100 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp 0,00
LOSARTAN ZENTIVA 100 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 60x100 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 100 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 90x100 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp 0,90
LOSARTAN ZENTIVA 12,5 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 30x12,5 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 12,5 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 60x12,5 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 12,5 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 90x12,5 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 12,5 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 30x12,5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp 0,82
LOSARTAN ZENTIVA 12,5 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 60x12,5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 50 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 30x50 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 50 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 60x50 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 50 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 90x50 mg (blis.Al/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 50 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 30x50 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp 0,14
LOSARTAN ZENTIVA 50 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 60x50 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
LOSARTAN ZENTIVA 50 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 90x50 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp 0,44
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.