Kapsula, ktorá Vás sleduje

Americká spoločnosť Proteus Digital Health oznámila, že poskytovateľ zdravotnej starostlivosti Barton Health prvýkrát uvedie do praxe tabletu so senzorom.

Prehltnuteľný senzor, ktorý schválil v roku 2012 FDA (Food Drug Administration), bude použitý u pacientov s nekontrolovanou hypertenziou. V prípade, že sa táto metóda osvedčí, bude použitá u ďalších chronických ochorení.

Špeciálne lekárne zakapslujú senzor, spolu s generickým antihypertenzívom. Snímač prenáša signál, po aktivácií v žalúdku na náplasť pacienta, ktorá je aplikovaná na koži. Táto náplasť zaznamená čas, kedy sa kapsula dostane do žalúdka, taktiež zaznamenáva srdcovú frekvenciu, aktivitu a odpočinok.

Lekár následne dokáže pomocou mobilnej aplikácie, alebo webového medicínskeho rozhrania sledovať priebeh liečby pacienta.

Na základe týchto informácií môže lekár, ale aj samotný pacient sledovať dodržovanie liečby, adherenciu pacienta k liečbe a jej pokrok.

14 apríla 2016
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.