lavy vrátane migrény, bolesti zubov, bolesť pri poškodení mäkkých tkanív ako v prípade podliatin a vyvrtnutia, menštruačné bolesti a na zníženie horúčky.
2. Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete Ibuprofen Dr.Max 400 mgNeužívajte Ibuprofen Dr.Max 400 mg- ak ste alergický na ibuprofén alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku (uvedených v časti 6)
- ak ste mali alergické reakcie ako astma, nádcha, svrbiace vyrážky alebo opuch pier, tváre, jazyka alebo hrdla po použití liekov obsahujúcich kyselinu acetylsalicylovú alebo iných liekov proti bolesti a zápalu (NSAID)
- ak ste mali žalúdočný alebo dvanástnikový vred alebo krvácanie v týchto orgánoch v súvislosti s predchádzajúcim užívaním liekov proti bolesti a zápalu (NSAID)
- ak máte žalúdočný alebo dvanástnikový vred alebo krvácanie v týchto orgánoch alebo ak ste mali v minulosti dve alebo viac týchto príhod
- keď máte závažné ťažkosti s pečeňou, obličkami alebo srdcom (vrátane ischemickej choroby srdca)
- ak ste v posledných 3 mesiacoch tehotenstva
- ak máte výrazný nedostatok tekutín v organizme (spôsobené napr. vracaním, hnačkou alebo nedostatočným príjmom tekutín)
- ak trpíte akýmkoľvek aktívnym krvácaním (vrátane krvácania do mozgu)
- ak trpíte poruchou krvotvorby z neznámych príčin
Upozornenia a opatreniaPredtým, ako začnete užívať Ibuprofen Dr.Max 400 mg, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika:
- ak máte systémový lupus erythematosus (SLE) alebo iné autoimunitné ochorenie
- ak máte vrodenú poruchu červeného krvného farbiva hemoglobínu (porfýria)
- ak máte chronické zápalové črevné ochorenie, ako je zápal hrubého čreva s vredmi (ulcerózna kolitída), zápal postihujúci tráviace ústrojenstvo (Crohnova choroba) alebo iné choroby žalúdka alebo čriev
- ak máte poruchu krvotvorby
- ak máte problémy so zrážaním krvi
- ak máte alergie, sennú nádchu, astmu, chronický opuch nosovej sliznice, dutín, nosných mandlí alebo chronické obštrukčné ochorenie dýchacieho systému, pretože v týchto prípadoch je väčšie riziko zúženia dýchacích ciest s dýchacími ťažkosťami (bronchospazmus)
- ak máte problémy s obehom krvi v tepnách horných alebo dolných končatín
- ak máte problémy s pečeňou, obličkami alebo ochorenie srdca alebo vysoký krvný tlak
- ak ste sa práve podrobili veľkému chirurgickému výkonu
- ak ste v 1. až 6. mesiaci tehotenstva
- ak dojčíte
Starší pacientiAk ste staršia osoba, budete náchylnejší na vedľajšie účinky, najmä na krvácanie a perforáciu (tvorbu vredov) v tráviacom trakte, ktoré môžu byť aj smrteľné.
Vredy, perforácia (prederavenie) a krvácanie do žalúdka alebo črievAk ste mali v minulosti vred žalúdka alebo čriev, najmä ak bol komplikovaný perforáciou (prederavením) alebo krvácaním, mali by ste dávať pozor na akékoľvek nezvyčajné brušné príznaky a ihneď o tom informovať svojho lekára, najmä ak sa tieto prejavy objavia na začiatku liečby, pretože riziko krvácania a tvorby vredov v tráviacom trakte je v tomto prípade väčšie, a to najmä u starších pacientov. Ak sa objaví krvácanie alebo vredy v tráviacom trakte, liečbu je nutné okamžite ukončiť.
Krvácanie, vredy alebo perforácia (prederavenie) žalúdka alebo čriev sa môžu objaviť bez akýchkoľvek varovných príznakov aj u pacientov, ktorí doteraz nikdy nemali takéto problémy. Tieto komplikácie môžu byť aj smrteľné.
Riziko vredov, perforácie alebo krvácania do žalúdka alebo čriev sa všeobecne zvyšuje s vyššími dávkami ibuprofénu. Riziko sa zvyšuje aj pri užívaní ibuprofénu spoločne s niektorými ďalšími liekmi (pozri časť Iné lieky a Ibuprofen Dr.Max 400 mg).
Kožné reakciePrestaňte užívať Ibuprofen Dr.Max 400 mg s prvým príznakom kožnej vyrážky, poškodenia slizníc alebo iných známok alergie, pretože to môže byť prvý príznak závažných kožných reakcií (exfoliatívna dermatitída, multiformný erytém, Stevensov-Johnsonov syndróm, Lyellov syndróm), ktoré môžu byť niekedy i smrteľné. Najväčšie riziko vzniku týchto reakcií je v prvom mesiaci liečby.
Účinky na srdce a mozogProtizápalové lieky a lieky proti bolesti ako ibuprofén môžu byť spojené s malým zvýšeným rizikom srdcového infarktu alebo mozgovej príhody, najmä ak sa užívajú vo vysokých dávkach. Neprekračujte odporúčané dávkovanie ani trvanie liečby.
Pred užitím lieku Ibuprofen Dr.Max 400 mg sa porozprávajte o liečbe so svojím lekárom alebo lekárnikom, ak:
· máte problémy so srdcom vrátane srdcového zlyhania, angíny pektoris (bolesť na hrudi), alebo ak ste mali srdcový infarkt, podstúpili ste operáciu srdca (koronárny bypass), máte ochorenie periférnych artérií (slabá cirkulácia v nohách alebo chodidlách z dôvodu úzkych alebo zablokovaných ciev) alebo akúkoľvek mozgovú príhodu (vrátane malej mozgovej príhody alebo prechodného ischemického záchvatu).
· máte vysoký krvný tlak, cukrovku, vysoký cholesterol, alebo niektorý člen vašej rodiny mal srdcové ochorenie alebo mozgovú príhodu, alebo ak ste fajčiar.
Účinky na obličkyIbuprofén môže spôsobovať problémy s funkciou obličiek, a to aj u pacientov, ktorí doteraz nemali žiadne problémy s obličkami. Tieto ťažkosti môžu u citlivých ľudí mať za následok opuchy nôh a viesť až k srdcovému zlyhaniu alebo sa môže objaviť vysoký krvný tlak.
Ibuprofén môže spôsobiť poškodenie obličiek, najmä u pacientov, ktorí už majú problémy s obličkami, srdcom alebo pečeňou, alebo užívajú diuretiká (lieky na odvodnenie), ACE inhibítory (lieky na liečbu vysokého krvného tlaku), prípadne u starších pacientov. Ukončenie liečby ibuprofénom zvyčajne vedie k úprave stavu.
Aseptická meningitída (zápal mozgových blán bez prítomnosti bakteriálnej infekcie)V niektorých prípadoch sa u pacientov behom liečby ibuprofénom pozorovala meningitída (prejavujúca sa tuhosťou krku, bolesťou hlavy, nevoľnosťou, vracaním, horúčkou alebo dezorientáciou). Hoci sa najpravdepodobnejšie môže vyskytnúť u pacientov s už existujúcim autoimunitným ochorením ako je systémovým lupus erythematosus alebo zmiešané ochorenia spojivového tkaniva, bola hlásená aj u pacientov, ktorí nemali základné dlhodobé ochorenie.
Deti a dospievajúciU dehydratovaných detí a dospievajúcich existuje riziko poškodenia obličiek.
Ďalšie upozorneniaPri dlhodobom užívaní liekov proti bolesti vo vysokých dávkach sa môže objaviť bolesť hlavy, ktorá sa nemá liečiť vyššími dávkami tohto lieku. Pravidelné užívanie liekov proti bolesti môže spôsobiť trvalé poškodenie obličiek a riziko zlyhania obličiek.
Ibuprofén môže zakryť príznaky alebo prejavy infekcie (horúčka, bolesť a opuch) a dočasne predĺžiť čas krvácania.
Iné lieky a Ibuprofen Dr.Max 400 mgAk teraz užívate alebo ste v poslednom čase užívali, či práve budete užívať ďalšie lieky vrátane liekov dostupných bez lekárskeho predpisu, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
Vedľajšie účinky Ibuprofenu Dr.Max 400 mg môžu byť výraznejšie, ak sa súbežne užívajú niektoré ďalšie lieky. Naopak, Ibuprofen Dr.Max 400 mg môže zvýšiť alebo znížiť účinok iných liekov alebo zvýšiť ich vedľajšie účinky, ak sa tieto lieky užívajú súbežne.
Liek Ibuprofen Dr.Max 400 mg môže ovplyvňovať alebo byť ovplyvnený niektorými inými liekmi. Napríklad:
- iné nesteroidné protizápalové lieky
- lieky, ktoré sú antikoagulanciami (čo znamená, že zrieďujú krv a zamedzujú vzniku krvným zrazeninám, napr. aspirín/kyselina acetylsalicylová, warfarín, heparín, tiklopidín)
- lieky proti zrážaniu krvných doštičiek (proti zrážanlivosti krvi) ako je klopidogrel
- metotrexát (používaný na liečbu rakoviny a autoimunitných chorôb)
- digoxín (na liečbu rôznych srdcových chorôb)
- fenytoín (používa sa na prevenciu vzniku epileptických záchvatov)
- lítium (používa sa na liečbu depresie a mánie)
- diuretiká (lieky na odvodnenie) vrátane draslík šetriacich diuretík
- lieky, ktoré znižujú vysoký krvný tlak (ACE inhibítory ako je kaptopril, betablokátory ako sú lieky obsahujúce atenolol, antagonisty receptora angiotenzínu II ako je losartan)
- kolestyramín (používaný na liečbu vysokého cholesterolu)
- aminoglykozidy (lieky proti niektorým typom baktérií)
- SSRI (lieky proti depresii) ako je paroxetín, sertralín, citalopram
- moklobemid (RIMA - liek na liečbu depresie alebo sociálnej fóbie)
- cyklosporín, takrolimus (lieky na potlačenie imunitnej odpovede po transplantácii orgánu)
- zidovudín alebo ritonavir (používajú sa na liečbu pacientov s HIV)
- mifepristón
- probenecid alebo sulfinpyrazón (na liečbu dny)
- chinolónové antibiotiká
- deriváty sulfonylmočoviny (na liečbu cukrovky 2. typu)
- kortikosteroidy (protizápalové lieky)
- bisfosfonáty (používajú sa pri osteoporóze, Pagetovej chorobe a na zníženie vysokej hladiny vápnika v krvi)
- oxpentifylín (pentoxifylín) používa sa na liečbu chorôb spojených s poruchou krvného obehu v dolných alebo horných končatinách)
- baklofén (liek uvoľňujúci svaly)
- vorikonazol alebo flukonazol (typ liekov proti hubovej nákaze)
- ginkgo biloba – liek rastlinného pôvodu (ak užívate tento liek súbežne s ibuprofénom je u vás väčšie riziko zvýšeného krvácania)
Niektoré iné lieky môžu tiež ovplyvňovať liečbu liekom Ibuprofen Dr.Max 400 mg alebo ňou byť ovplyvňované. Pred užitím lieku Ibuprofen Dr.Max 400 mgs inými liekmi je preto potrebné požiadať o radu lekára alebo lekárnika.
Ibuprofen Dr.Max 400 mg a jedlo, nápoje a alkoholIbuprofen Dr.Max 400 mg prehltnite a zapite pohárom vody počas jedla alebo po jedle.
Nepite alkohol, pretože môže zhoršiť vedľajšie účinky Ibuprofenu Dr.Max 400 mg, a to najmä účinky na žalúdok, črevá alebo mozog.
Tehotenstvo, dojčenie a plodnosťAk ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.
Ibuprofén sa nesmie používať v posledných 3 mesiacoch tehotenstva, pretože môže spôsobiť významné poruchy srdca, pľúc a obličiek u nenarodeného dieťaťa. Ak sa používa na konci tehotenstva, môže spôsobiť krvácanie u matky a dieťaťa a oslabiť silu maternicovej kontrakcie a tým oddialiť pôrod.
V prvých 6 mesiacoch tehotenstva smiete používať Ibuprofen Dr.Max 400 mg iba po konzultácii so svojím lekárom a len ak je to úplne nevyhnutné.
Ibuprofen Dr.Max 400 mg patrí do skupiny liekov (NSAID), ktoré môžu zhoršiť plodnosť žien. Tento účinok je reverzibilný, čiže odznie po ukončení užívania lieku.
Ibuprofén sa vo veľmi malom množstve vylučuje do materského mlieka a pri krátkodobej liečbe nie je zvyčajne potrebné dojčenie prerušiť. Ak je však predpísaná dlhodobá liečba, je potrebné zvážiť predčasné ukončenie dojčenia.
Vedenie vozidiel a obsluha strojovIbuprofen Dr.Max môže spôsobiť, že budete pociťovať závrat alebo ospalosť. Ak u vás tablety vyvolávajú takéto pocity neveďte vozidlá, neobsluhujte stroje ani nerobte činnosti, ktoré vyžadujú zvýšenú pozornosť.
3. Ako užívať Ibuprofen Dr.Max 400 mgVždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.
[pre balenia s výdajom viazaným na predpis
]Vždy užívajte tento liek presne tak, ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.
Nežiaduce účinky sa môžu minimalizovať používaním najnižšej účinnej dávky počas čo najkratšej doby potrebnej na zvládnutie prejavov choroby.
Ak je potrebné užívať tento liek dlhšie ako 7 dní, u detí a dospievajúcich dlhšie ako 3 dni alebo ak sa príznaky ochorenia zhoršujú, poraďte sa so svojím lekárom.
Dávka ibuprofénu závisí od veku a telesnej hmotnosti pacienta. Odporúčaná dávka je:
Mierna až stredne silná bolesť a horúčkaDospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov (telesná hmotnosť 40 kg a viac)Užíva sa ½ až 1 tableta v jednorazovej dávke alebo 3-4 krát denne v intervale 4 až 6 hodín. Dávkovanie pri bolesti hlavy pri migréne: 1 tableta v jednorazovej dávke, v prípade potreby 1 tableta v intervaloch 4 až 6 hodín.
Maximálna denná dávka nesmie prekročiť 3 tablety (1 200 mg).
Bolesť pri menštruáciiDospelí a dospievajúci starší ako 12 rokovUžíva sa ½ až 1 tableta 1-3 krát denne podľa potreby v intervale 4 až 6 hodín. Maximálny počet tabliet nemá prekročiť 3 tablety (1 200 mg) v jednom dni.
Tabletu užívajte s jedlom alebo po jedle a zapite ju pohárom vody. Pre ľahšie prehĺtanie alebo úpravu dávok môžu byť tablety rozdelené na dve polovice.
Starší pacientiAk ste staršia osoba, vždy sa pred užívaním Ibuprofenu Dr.Max 400 mg poraďte so svojím lekárom, pretože budete náchylnejší na vedľajšie účinky, najmä na krvácanie a perforáciu (prederavenie) v tráviacom trakte, čo môžu byť aj smrteľné
komplikácie. Váš lekár vám poradí.
Znížená funkcia obličiek alebo pečeneAk máte zníženú funkciu obličiek alebo pečene, vždy sa pred užívaním Ibuprofenu Dr.Max 400 mg poraďte so svojím lekárom. Lekár vám dá príslušné pokyny.
Ak užijete viac Ibuprofenu Dr.Max 400 mg, ako máte Ak ste užili väčšie množstvo lieku Ibuprofen Dr. Max 400 mg ako ste mali, alebo ak deti náhodne užili liek, vždy kontaktujte lekára alebo najbližšiu nemocnicu aby ste získali informáciu, či liek predstavuje riziko a poradiť sa, čo treba robiť.
Príznaky môžu zahŕňať nevoľnosť, bolesť brucha, vracanie (môže byť spojené s prítomnosťou krvi), bolesť hlavy, zvonenie v ušiach, zmätenosť a kmitavý pohyb očí. Pri vysokých dávkach boli hlásene ospalosť, bolesť v hrudi, búšenie srdca, strata vedomia, kŕče (hlavne u detí), slabosť a závraty, krv v moči, pocit chladu v tele a problémy s dýchaním.
U astmatikov môže tiež dôjsť k zhoršeniu astmy.
Ak zabudnete užiť Ibuprofen Dr.Max 400 mgAk ste zabudli vziať dávku svojho lieku, užite dávku čo najskôr, ak ostáva viac ako 4 hodiny do užitia ďalšej dávky.
Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.
Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa použitia tohto lieku, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika.
4. Možné nežiaduce účinkyTak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.'
Riziko nežiaducich účinkov môžete minimalizovať(znížiť) tak, že budete užívať čo najmenšie množstvo tabliet počas čo najkratšej doby, ktoré sú potrebné na zmiernenie vašich ťažkostí.
Užívanie liekov, ako je Ibuprofen Dr.Max 400 mg, môže mierne zvýšiť riziko srdcového záchvatu (infarktu myokardu) alebo mozgovej mŕtvice.
Užívanie liekov, ako je Ibuprofen Dr.Max 400 mg je výnimočne spájané s vážnymi kožnými problémami u pacientov s ovčími kiahňami alebo s herpesom (pásový opar).
Pri užívaní ibuprofénu sa môžu zriedkavo vyskytnúť poruchy krvi, problémy s obličkami, problémy s pečeňou alebo závažné poruchy kože.
Veľmi zriedkavo môže Ibuprofen Dr.Max 400 mg spôsobiť aseptickú meningitídu (zápal blán, ktoré obklopujú mozog a chránia ho).
Preukázalo sa, že ibuprofén tiež môže v niektorých prípadoch zhoršiť príznaky Crohnovej choroby alebo kolitídy.
Prestaňte užívať Ibuprofen Dr.Max 400 mg a okamžite vyhľadajte lekársku pomoc, ak sa u vás vyskytnú: · prejavy aseptickej meningitídy ako je silná bolesť hlavy, zvýšená teplota, tuhosť krku alebo svetloplachosť
· prejavy intestinálneho krvácania ako:
- krv v stolici
- čierna dechtovitá stolica
- vracanie krvi alebo tmavých čiastočiek, ktoré vyzerajú ako kávová usadenina
Prestaňte užívať Ibuprofen Dr.Max 400 mg a povedzte svojmu lekárovi, ak sa u vás vyskytnú: · nevysvetliteľná bolesť žalúdka (bolesť brucha) alebo iné nezvyčajné príznaky súvisiace so žalúdkom, poruchy trávenia, pálenie záhy, pocit nevoľnosti a/alebo zvracanie
· nevysvetliteľný sipot, dýchavičnosť, kožná vyrážka, svrbenie alebo podliatina (môžu to byť príznaky alergickej reakcie)
· zažltnutie očí a/alebo kože (žltačka)
· silná bolesť hrdla s vysokou horúčkou (môžu to byť príznaky stavu zvaného agranulocytóza)
· rozmazané videnie alebo poruchy videnia (zhoršenie zraku) alebo videnie/počutie zvláštnych vecí (halucinácie)
· zadržiavanie tekutín, napr. opuch členka (môže to byť prejavom poruchy funkcie obličiek)
· závažná rozšírená kožná vyrážka (Stevensov-Johnsonov syndróm a multiformný erytém, príznakmi môže byť závažná kožná vyrážka, pľuzgiere na koži, vrátane pľuzgierikov v ústach, nose a genitáliách rovnako ako olupovanie kože, ktoré môže byť bolestivé a sprevádzané príznakmi ako je bolesť hlavy a horúčka)
· môže sa vyskytnúť vážna kožná reakcia, známa ako syndróm DRESS. Medzi príznaky DRESS patria: kožná vyrážka, horúčka, opuch lymfatických uzlín a zvýšenie eozinofilov (typ bielych krviniek)
Ďalšie vedľajšie účinky
Časté (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb):
- pociťovanie závratu alebo únavy
- bolesť hlavy – ak sa vyskytne pri užívaní tohto lieku, je dôležité, aby ste na jej zmiernenie neužili žiadne iné lieky proti bolesti
Menej časté (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb):- pocit ospalosti
- pocit úzkosti
- mravčenie alebo pocit ihličiek na koži
- ťažkosti so spaním
- citlivosť kože na svetlo
- znížená funkcia obličiek, zápal obličiek, zlyhanie obličiek
- kýchanie, upchatie nosa, svrbenie v nose alebo výtok z nosa (nádcha)
- žalúdočný alebo črevný vred, prederavenie steny tráviaceho traktu
- zápal steny žalúdka
- malé podliatiny na koži alebo v ústach, v nose alebo v ušiach
- dýchacie ťažkosti, sipot alebo kašeľ, astma alebo zhoršenie astmy
- zvonenie v ušiach (tinnitus)
- pocit závratu alebo točenia (vertigo)
- vredy v ústach
- závažná alergická reakcia, ktorá spôsobuje opuch tváre alebo hrdla
Zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb):
- pocit depresie alebo zmätenosti
- strata zraku
- zmeny v krvnom obraze – prvé prejavy sú: vysoká horúčka, bolesť hrdla, vredy v ústach, príznaky podobné chrípke, pocit veľkej únavy, krvácanie z nosa alebo na koži
- znížený počet krviniek (anémia)
Veľmi zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb):
- zlyhanie pečene
- srdcové zlyhanie
- infarkt
- zápal pankreasu
- vysoký krvný tlak
Neznáme (častosť sa nedá odhadnúť z dostupných údajov):
- zhoršenie ulceróznej kolitídy alebo Crohnovej choroby (zápalové ochorenie čriev)
Hlásenie vedľajších účinkovAk sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii . Vedľajšie účinky môžete hlásiť aj priamo na národné centrum hlásenia uvedené v
Prílohe V. Hlásením vedľajších účinkov môžete prispieť k získaniu ďalších informácií o bezpečnosti tohto lieku.
5. Ako uchovávať Ibuprofen Dr.Max 400 mgTento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.
Neužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.
Tento liek nevyžaduje žiadne zvláštne podmienky na uchovávanie.
Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.
6. Obsah balenia a ďalšie informácieČo Ibuprofen Dr.Max 400 mg obsahuje- Liečivo je ibuprofén. Každá filmom obalená tableta obsahuje 400 mg ibuprofénu.
- Ďalšie zložky sú:
Jadro tablety: mikrokryštalická celulóza, koloidný oxid kremičitý bezvodý, hydroxypropylcelulóza, laurylsíran sodný, sodná soľ kroskarmelózy, mastenec.
Obal tablety (obalová sústava Opadry 06B28499 biela): hypromelóza, makrogol 400, oxid titaničitý (E171).
Ako Ibuprofen Dr.Max 400 mg vyzerá a obsah baleniaBiele, oválne, bikonvexné (z oboch strán vypuklé) filmom obalené tablety s deliacou ryhou na jednej strane.
Tablety sa môžu rozdeliť na dve rovnaké polovice.
Veľkosti balenia:Blistre: 6, 10, 12, 20, 24, 30, 36, 40, 48 alebo 50 filmom obalených tabliet.
[pre balenia s výdajom viazaným na predpis
]Blistre: 60 alebo 100 filmom obalených tabliet.
Liekovka:
10, 20, 30, 36, 40 alebo 50 filmom obalených tabliet.
[pre balenia s výdajom viazaným na predpis
]Liekovka:
60 alebo 100 filmom obalených tabliet.
Na trh nemusia byť uvedené všetky veľkosti balenia
.Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobcaDržiteľ rozhodnutia o registráciiDr. Max Pharma s.r.o., Na Florenci 2116/15, Nové Město, 110 00 Praha 1, Česká republika
VýrobcaMedis International a.s.
Průmyslová 961/16
747 23 Bolatice
Česká republika
Liek je schválený v členských štátoch Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) pod nasledovnými názvami:Česká republika: Ibuprofen Dr.Max
Malta: Ibuprofen Dr.Max 400 mg, film-coated tablets
Poľsko: Ibuprofen Dr.Max
Slovenská republika: Ibuprofen Dr.Max 400 mg filmom obalené tablety
Táto písomná informácia bola naposledy aktualizovaná v apríli 2018.