EVICEL ROZTOKY NA TKANIVOVÉ LEPIDLO sol gtv 1x5 ml/250-450 mg (liek.inj.skl.)+1x5 ml/4000-6000 UI (liek.inj.skl.)

SPC
Liek je určeny dospelým a deťom Liekom disponuje výlučné lekár-špecialista Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

740,84 €
Vývoj cien
EVICEL ROZTOKY NA TKANIVOVE LEPIDLO cena
Kód 59432
Registračné číslo EU/1/08/473/003
Dátum registrácie 6. 10. 2008
Patentná ochrana originalny liek
Výdaj s obmedzením predpisovania (Rx)
Zastúpenie výrobcu Tarchominskie Zaklady Farmaceutyczne "POLFA" S.A., Poľsko
Účinné látky
Indikačná skupina Vária I (87)
Doba použiteľnosti 24 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
B KRV A KRVOTVORNÉ ORGÁNY
B02 Antihemoragiká (hemostatiká)
B02B Vitamín K a iné hemostatiká
B02BC Lokálne hemostatiká

Na čo sa EVICEL ROZTOKY NA TKAN... používa?

EVICEL je tkanivové lepidlo z ľudského fibrínu, ktoré sa dodáva ako balenie obsahujúce dve samostatné injekčné liekovky a každá obsahuje 1 ml, 2 ml alebo 5 ml roztoku (ľudského fibrinogénu a ľudského trombínu v uvedenom poradí).

Aplikačná pomôcka a príslušné prídavné špičky sa dodávajú osobitne.

Fibrinogén je koncentrát koagulovateľného proteínu a trombín je enzým spôsobujúci zhlukovanie koagulovateľného proteínu. Po tom, ako sa tieto dve zložky zmiešajú dohromady, okamžite koagulujú (vyzrážajú sa).

EVICEL sa aplikuje počas chirurgických operácií na zníženie krvácania a presakovania počas operácie a po nej.

EVICEL sa môže použiť v cievnej chirurgii a v chirurgických zákrokoch vykonávaných na zadnej brušnej stene. EVICEL sa môže použiť aj na podporu vodotesného uzatvorenia cerebrálnych obalov (dura mater) počas neurochirurgických zákrokov, keď sú iné chirurgické techniky nepostačujúce.

Nakvapká alebo nastrieka sa na chirurgický rez tkaniva, kde vytvára tenkú vrstvu, ktorá tkanivo spája a/alebo zastavuje krvácanie.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

  • Vodnatá tekutina vytekajúca z vašej rany alebo nosa (môže ísť o únik mozgovo-miechového moku/výtok mozgovo-miechového moku z nosa)
  • Bolesť hlavy, nevoľnosť a vracanie (kvôli subdurálnemu hygrómu, čo znamená nahromadenie
mozgovo-miechového moku v subdurálnom priestore)
  • Horúčka alebo dlhšiu dobu trvajúca zápcha, nadúvanie (kvôli brušnému abscesu)
Frekvencia uvedených nežiaducich účinkov bola častá (môžu postihnúť až 1 z 10 ľudí).
  • Necitlivosť alebo bolesť v končatinách, zmeny farby kože (z dôvodu upchatia štepu alebo trombózy)
Frekvencia tohto nežiaduceho účinku bola menej častá (môže postihnúť 1 zo 100 ľudí).

Pokiaľ ste pociťovali ktorýkoľvek z vyššie uvedených príznakov alebo akékoľvek príznaky súvisiace s vašou operáciou, ihneď kontaktujte svojho lekára alebo chirurga. Ak sa necítite dobre, informujte o tom okamžite svojho lekára, aj keď by ste mali iné ako uvedené príznaky.

Ďalšie vedľajšie účinky
Ďalšie vedľajšie účinky, ktoré boli hlásené počas klinických skúšok s EVICELom ako časté (t.j. môžu postihnúť až 1 z 10 ľudí), zahŕňali meningitídu a hromadenie mozgovo-miechového moku v dutinách mozgu (hydrocefalus). Frekvencia uvedených nežiaducich účinkov bola častá.

Vedľajšie účinky, ktoré boli počas klinického skúšania EVICELU menej časté (t.j. môžu postihnúť až 1 zo 100 ľudí), zahŕňali infekciu, nahromadenie krvi (hematóm), opuch, znížený hemoglobín a pooperačné komplikácie v mieste rany (vrátane krvácania či infekcie).

EVICEL je fibrínové tkanivové lepidlo. Fibrínové tkanivové lepidlá môžu v zriedkavých prípadoch (až 1 pacient z 1 000 ľudí) spôsobovať alergickú reakciu. Ak budete mať alergickú reakciu, mohli by ste mať jeden alebo viacero z týchto príznakov: kožnú vyrážku alebo žihľavku, tlak na hrudníku, zimnicu, návaly horúčavy, bolesť hlavy, nízky tlak krvi, letargiu, nevoľnosť, nepokoj, zvýšenú srdcovú frekvenciu, mravčenie, vracanie alebo dýchavičnosť. Doposiaľ neboli u pacientov liečených EVICELom hlásené žiadne alergické reakcie.

Existuje aj teoretická možnosť, že u pacienta môžu vznikať protilátky voči proteínom v EVICELI, ktoré by zrážanie krvi mohli potenciálne narúšať. Frekvencia takýchto udalostí nie je známa (nie je možné ju stanoviť z dostupných dát).
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.