DITHIADEN tbl 20x2 mg (blis. PVC/Al)

>
Zloženie:
Liečivo: bisulepini hydrochloridum (bisulepíniumchlorid) 2,25 mg (= bisulepinum /bisulepín/ 2 mg) v 1 tablete.
Pomocné látky: monohydrát laktózy, kukuričný škrob, želatína, kalciumstearát, mastenec, glycerol.

Farmakoterapeutická skupina
Antihistaminikum

Charakteristika
Dithiaden blokuje pôsobenie histamínu, jednej z látok, ktorá sa v organizme uvoľňuje pri reakcii z precitlivenosti (alergia).

Indikácie
Dithiaden sa používa na zmiernenie ťažkostí pri prejavoch precitlivenosti, pri alergickej nádche a zápale spojoviek, pri sennej nádche, pri akútnych alergických stavoch a alergických reakciách (po uštipnutí hmyzom, po podaní liekov, po potravinách a pod.), ďalej pri kožných alergických ochoreniach (žihľavka a vyrážky).
Dithiaden môžu užívať dospelí aj deti.

Kontraindikácie
Dithiaden sa nepoužíva pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku, pri dlhodobom záchvate astmy a tam, kde je na závadu ospalosť.
Dithiaden sa zvyčajne nepoužíva v tehotenstve, najmä v prvých troch mesiacoch. Informujte lekára o prípadnom tehotenstve alebo dojčení, aby mohol posúdiť vhodnosť jeho užívania.
Liek obsahuje mliečny cukor laktózu. Ak viete o vašej neznášanlivosti niektorých druhov cukrov, poraďte sa so svojim lekárom ešte pred začiatkom liečby.

Nežiaduce účinky
Počas liečby sa môžu vyskytnúť, predovšetkým u starších osôb a u detí, nežiaduce účinky, z ktorých najčastejšia je znížená pozornosť, ospalosť, únava, ďalej sucho v ústach, prípadne s ťažkosťami pri prehĺtaní, smäd, zápcha.
Pri prípadnom výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa poraďte s lekárom.

Interakcie
Účinky Dithiadenu a iných súbežne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Ide predovšetkým o lieky ovplyvňujúce centrálnu nervovú sústavu, ako napr. lieky na spanie, na upokojenie a proti depresiám. Informujte preto vášho lekára o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti užívate alebo ktoré začnete užívať, a to na lekársky predpis aj bez neho. Bez súhlasu lekára neužívajte súčasne s Dithiadenom žiadne voľnopredajné lieky.
Ak vám ďalší lekár bude predpisovať nejaký iný liek, informujte ho, že už užívate Dithiaden.'

Dávkovanie a spôsob podávania
Dávkovanie určuje lekár. Dospelí zvyčajne užívajú 1 tabletu 2 až 3-krát denne. Deťom vo veku 2 - 6 rokov sa podáva 1/2 tablety 2 až 3-krát denne, deťom vo veku 7 - 14 rokov 1/2 – 1 tableta 2 až 3- krát denne.
Deťom mladším ako 3 roky treba polovicu tablety rozdrviť a podať na lyžičke s malým množstvom tekutiny.

Osobitné upozornenia
Počas liečby Dithiadenom nie je vhodné piť alkoholické nápoje.
Liek môže nepriaznivo ovplyvniť činnosť vyžadujúcu zvýšenú pozornosť, motorickú koordináciu a rýchle rozhodovanie (napr. vedenie motorových vozidiel, ovládanie strojov, práce vo výškach a pod.). Túto činnosť možno vykonávať len na základe výslovného súhlasu lekára.
Pri predávkovaní alebo ak dieťa náhodne prehltne viac tabliet, vyhľadajte lekára.

Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačeného na obale.
Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí!

Balenie
20 tabliet

Uchovávanie
Pri teplote 10 - 25ºC v pôvodnom vnútornom obale, vnútorný obal uchovávať v škatuľke.

Dátum poslednej revízie
Jún 2009

Neprehliadnite voľnopredajné prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.