BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 60x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

SPC
s ťažkým  poškodením  funkcie  pečene  sa  nemá  prekročiť  denná  dávka  10  mg  bizoprolólium- hemifumarátu.

 Paci enti  v st ar šom  veku:
Zvyčajne  nie  je  potrebné  upravovať  dávkovanie.  Odporúča  sa  začať liečbu  s najnižším  možným dávkovaním.

Deti do 12 rokov a dospi evaj úci :
Bisoprolol Vitabalans sa neodporúča používať u detí a kvôli nedostatočným údajom o bezpečnosti a účinnosti (pozri časť 5.2).

 Pre r uše ni e t erapie:
Liečba sa nemá náhle prerušiť (pozri časť 4.4). Dávkovanie sa má znižovať pomaly s týždňovým intervalom zníženia dávky na polovicu.

4.3 Kontraindikácie

Bizoprolol je kontraindikovaný u pacientov:
- s precitlivenosťou na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok.
- s akútnym zlyhaním srdca alebo počas epizód obehovej dekompenzácie vyžadujúce i. v. inotropnú
terapiu.
- s kardiogénnym šokom.
- s AV blokom II. alebo III. stupňa (bez kardiostimulátora).
- so syndrómom chorého sínusu.
- so sinoatriálnou blokádou.
- so symptomatickou bradykardiou s menej ako 45-50 údermi za minútu počas terapie alebo s menej
ako 50 údermi za minútu pred začatím terapie.
- so symptomatickou hypotenziou (systolický krvný tlak menej ako 100 mm Hg).
- s ťažkou bronchiálnou astmou alebo ťažká chronická pľúcna obštrukčná choroba.
- s ťažkými  formami  periférnej  arteriálnej  oklúznej  choroby  a ťažkými  formami  Raynaudovho
syndrómu.
- s metabolickou acidózou.
- s neliečeným feochromocytómom (pozri časť 4.4).
- s kombináciou s floktafenínom a sultopridom (pozri časť 4.5).

4.4 Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní

Na liečbu chronického srdcového zlyhania sa používajú ďalšie liekové formy obsahujúce bizoprolol. Používanie betablokátorov pri takejto indikácii si vyžaduje veľmi opatrný prístup a terapia sa má začať veľmi presnou titračnou fázou. V tejto fáze je potrebné postupné zvyšovanie dávky lieku, čo v prípade tohto lieku nie je možné. Tento liek sa preto nemá používať na liečbu chronického srdcového zlyhania.

Kombinácia  bizoprololu  s  kalciovými  antagonistami  verapamilového  a  diltiazemového  typu a s centrálne  pôsobiacimi  antihypertenzívami  a s antiarytmikami  I.  triedy  sa  zvyčajne  neodporúča (pozri časť 4.5).

Bizoprolol sa musí  použí vať opatr ne:
· pri  súbežnej  liečbe  s  amiodarónom:  riziko  automatickej  kontraktility  a  porúch  vedenia
(supresia kompenzačných sympatických reakcií, pozri časť 4.5).

· pri  bronchospazme  (bronchiálna  astma,  obštrukčné  ochorenie  dýchacích  ciest):  Pri bronchiálnej astme alebo pri iných chronických obštrukčných pľúcnych ochoreniach, ktoré môžu spôsobovať príznaky, sa má súbežne podávať bronchodilatačná liečba. U pacientov s astmou môže príležitostne dôjsť k zvýšeniu rezistencie dýchacích ciest, a preto môže byť potrebné zvýšenie dávky beta2-stimulantov. Pred začiatkom liečby sa odporúča urobiť funkčné vyšetrenie respiračného systému.
· pri súbežnej liečbe anticholínesterázovými liekmi (vrátane takrínu): môže dôjsť k predĺženiu doby atrioventrikulárneho vedenia a/alebo k zvýrazneniu bradykardie (pozri časť 4.5).
· pri  súbežnej  liečbe  inhalačnými  anestetikami:  útlm  reflexnej  tachykardie  a  zvýšenie  rizika
hypotenzie (pozri časti 4.3 a 4.5). Kontinuálna blokáda beta-receptorov znižuje riziko vzniku arytmie počas navodenia anestézie a intubácie. Anesteziológ má byť informovaný o tom, že pacient užíva bizoprolol.
· pri používaní  jódových kontrastných  látok: Betablokátory  môžu zabraňovať vzniku kompenzačných kardiovaskulárnych reakcií súvisiacich s hypotenziou alebo šokom, vyvolaných
jódovými kontrastnými látkami.
· pri diabetes mellitus s veľkými výkyvmi hôdnot glukózy v krvi; príznaky hypoglykémie môžu byť maskované. Počas liečby bizoprololom sa majú kontrolovať hladiny glukózy v krvi.
· pri hladovke.
· pri tyreotoxikóze: Symptómy a klinické znaky tyreotoxikózy môžu byť maskované pri liečbe
bizoprololom.
· pri pokračujúcej desenzibilizačnej liečbe: Tak ako iné betablokátory, bizoprolol môže zvyšovať citlivosť voči alergénom, ako aj závažnosť anafylaktických reakcií. Liečba adrenalínom nie vždy vedie k očakávanému terapeutickému účinku. Môžu byť potrebné vyššie dávky epinefrínu (adrenalínu).
· pri AV blokáde prvého stupňa.
· pri  Printzmetalovej  angíne:  U pacientov  s Printzmetalovou  angínou  môžu  betablokátory zvyšovať počet a trvanie anginóznych záchvatov.
· pri  periférnom  arteriálnom  okluzívnom  ochorení/poruchách  periférnej  cirkulácie,  ako  sú Raynaudov fenomén  a intermitentná  klaudikácia:  zhoršenie  symptómov sa  môže  vyskytnúť najmä na začiatku liečby.
· u pacientov s feochromocytómom: Bizoprolol sa nesmie podávať až do blokády alfa-receptorov
(pozri časť 4.3).
· pri  predchádzajúcej  alebo  existujúcej  psoriáze:  betablokátory  (napr.  bizoprolol)  sa  majú podávať až po dôkladnom zhodnotení pomeru rizika/prínosu.
· ak pacient používa kontaktné šošovky: beta-blokátory môžu zredukovať slzenie a viesť tak
k vysychaniu očí.

Na začiatku liečby bizoprololom je potrebné pravidelné monitorovanie, najmä pri liečbe starších pacientov.  Prerušenie  terapie  bizoprololom  nesmie  byť  náhle  najmä  u pacientov  s ischemickou chorobou srdca, pokiaľ to nie je jednoznačne indikované, pretože to môže  viesť k prechodnému zhoršeniu srdcového ochorenia. Existuje riziko infarktu myokardu a náhlej smrti pri náhlom prerušení terapie u pacientov s ischemickou chorobou srdca (pozri časť 4.2).

U pacientov podstupujúcich celkovú anestéziu si musí byť anestéziológ vedomý betablokády. Ak sa prerušenie liečby betablokátormi pred operáciou považuje za nevyhnutné, má sa to urobiť postupne a dokončiť približne 48 hodín pred anestéziou.

Liek obsahuje liečivo, ktoré môže vyvolávať pozitívny výsledok kontrolného antidopingového testu.

4.5 Liekové a iné interakcie

 Kontraindikované  kombinácie:
· Floktafenín: betablokátory môžu zabrániť kompenzačnej kardiovaskulárnej reakcii
asociovanej s hypotenziou alebo so šokom, ktorý môže byť indukovaný floktafenínom.
· Sultoprid: bizoprolol sa nemá súčasne podávať so sultopridom pre zvýšené riziko vzniku ventrikulárnej arytmie.

 Neodporúčané  kombinácie:
· Antagonisty kalcia verapamilového typu a v menšej miere diltiazemového typu (verapamil, diltiazem, bepridil): negatívne ovplyvňujú kontraktilitu, atrioventrikulárne vedenie a krvný tlak (pozri časť 4.4). Intravenózne podanie verapamilu u pacientov liečených betablokátormi
môže viesť k ťažkej hypotenzii a atrioventrikulárnemu bloku.
· Klonidín a iné centrálne pôsobiace antihypertenzíva, napr. metyldopa, guanfacín, moxonidín, rilmenidín: súbežné používanie centrálne pôsobiacich antihypertenzív môže viesť k poklesu srdcovej  frekvencie  a srdcového  výdaja,  vrátane  zhoršenia  srdcovej  nedostatočnosti  a k
vazodilatácii. Náhle vysadenie môže zvýšiť riziko „rebound hypertenzie“.
· Inhibítory  monoaminooxidázy  (okrem  MAO-B-inhibítorov):  zvyšujú  hypotenzný  účinok betablokátorov, ale aj riziko hypertenznej krízy.

 Kombinácie so zvýšenou mierou opatrnosti:
· Antiarytmiká  triedy  I  (napr.  dizopyramid,  chinidín):  účinok  na  čas  atrioventrikulárneho vedenia môže byť zosilnený a negatívne inotropný účinok môže byť zvýšený. Je potrebné dôkladné klinické a EKG sledovanie (pozri časť 4.4).
· Antiarytmiká triedy III (napr. amiodarón): účinok na čas atrioventrikulárneho vedenia môže byť zosilnený (pozri časť 4.4).
· Antagonisty  kalcia  dihydropyridínového  typu:  súbežné  používanie  môže  zvýšiť  riziko hypotenzie a zvýšenie rizika ďalšieho zhoršenia funkcie ventrikulárnej pumpy u pacientov so
srdcovým zlyhaním nie je možné vylúčiť. U pacientov s latentným srdcovým zlyhaním môže
súbežné užívanie betablokátorov viesť k srdcovému zlyhaniu.
· Parasympatomimetiká/liečivá na báze anticholínesterázy (vrátane takrínu): súbežné používanie môže predĺžiť čas atrioventrikulárneho vedenia a/alebo zvýšiť riziko bradykardie (pozri aj časť 4.4).
· Lokálne betablokátory, vrátane očných kvapiek na liečbu glaukómu: môžu zvýšiť systémové účinky bizoprololu.
· Inzulín  a  perorálne  antidiabetiká:  zosilnenie  účinku  znižujúceho  glykémiu.  Blokáda
beta-adrenoreceptorov môže maskovať príznaky hypoglykémie.
· Digitálisové glykozidy: spomalenie srdcovej frekvencie, predĺženie času atrioventrikulárneho
vedenia.
· Anestetiká: oslabenie reflexnej tachykardie a zvýšené riziko hypotenzie (pozri časť 4.4).
· Nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID): zníženie antihypertenzného účinku bizoprololu (inhibícia vazodilatačných prostaglandínov sprostredkovaná NSAID a retencia vody a sodíka sprostredkovaná pyrazolónovými NSAID).
· Ergotamínové deriváty: zhoršenie porúch periferného krvného obehu.
· Betasympatomimetiká  (napr.  izoprenalín,  dobutamín):  kombinácia  s  bizoprololom  môže znižovať účinok oboch látok.
· Sympatomimetiká,  ktoré  aktivujú  ß-  aj  α-adrenoreceptory  (napr.  norepinefrín,  epinefrín): kombináciou s bizoprololom môže dôjsť k prejavu účinkov týchto látok na zúženie krvných ciev  pomocou  α-adrenoreceptorov, vedúcich k zvýšeniu krvného  tlaku a k exacerbácii
intermitentnej klaudikácie. Takéto interakcie sú pravdepodobnejšie v prípade neselektívnych
ß-blokátorov.
· Tricyklické antidepresíva, barbituráty, fenotiazíny ako aj iné antihypertenzíva a organické nitráty: zvýšený účinok na znižovanie krvného tlaku.
· Baklofén: zvýšenie antihypertenzného účinku.
· Amifostín: zvýšenie hypotenzného účinku.
· Súbežné používanie s antihypertenzívami ako aj inými liekmi s potenciálom znižovať krvný tlak môže zvýšiť riziko hypotenzie.

 Kombinácie, ktorých použitie  je nutné zvážiť:
· Meflochín: zvyšuje riziko bradykardie.
· Kortikosteroidy: znižujú antihypertenzný účinok v dôsledku retencie vody a sodíka.

4.6 Gravidita a laktácia

G r avidita:
Bizoprolol má farmakologické účinky, ktoré môžu zapríčiniť škodlivé účinky na tehotenstvo a/alebo plod/novorodenca. Vo všeobecnosti blokátory beta-adrenoreceptora redukujú placentárnu perfúziu, čo bolo asociované s retardáciou rastu, intrauterinnou smrťou, potratom alebo predčasným pôrodom. U plodu a novorodencov môžu nastať nežiaduce účinky (napr. hypoglykémia, bradykardia). Ak je terapia blokátormi beta-adrenoreceptora nutná, majú sa uprednostniť blokátory beta-1- adrenoreceptorov.

Bizoprolol sa nemá používať počas tehotenstva, ak to nie je nevyhnutné. Ak sa liečba bizoprololom považuje za nevyhnutnú, je potrebné pravidelne monitorovať uteroplacentárny krvný prietok a rast plodu. V prípade škodlivých účinkov na tehotenstvo alebo plod sa musí zvážiť alternatívna liečba. Novorodenec  má  byť  prísne  sledovaný.  Symptómy ako  hypoglykémia  a bradykardia  sa  vo všeobecnosti objavujú počas prvých 3 dní.

 Lakt ác i a:
Nie je známe, či bizoprolol prechádza do materského mlieka u ľudí. Napriek tomu sa dojčenie počas
terapie bizoprololom neodporúča.

4.7 Ovplyvnenie schopnosti viesť vozidlá a obsluhovať stroje

V štúdii u pacientov s koronárnou srdcovou chorobou nenarušil bizoprolol schopnosť viesť vozidlá. Avšak, vzhľadom na individuálne odchýlky v reakciách na liek, môže byť schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje narušená. To sa má zvážiť predovšetkým na začiatku liečby, pri zmene liečby, ako aj pri súčasnom užití alkoholu.

4.8 Nežiaduce účinky

 Fre kvenc i a kl asi fi kác i e neži a duci ch úči nkov j e nasl edovná:
veľmi časté (³1/10),
časté (³1/100, <1/10),
menej časté (³1/1000, <1/100)
zriedkavé (³1/10 000, <1/1000)
veľmi zriedkavé (<1/10 000), neznáme (z dostupných údajov)

 Poruc hy i muni t ného s ystému:
Zriedkavé:  alergická  rinitída,  objavenie  sa  antinukleárnych  protilátok  s ojedinelými  klinickými príznakmi ako sú lupusový syndróm, ktoré vymiznú po ukončení liečby.

Poruchy metabolizmu a výži vy:
Zriedkavé: zvýšená hladina triglyceridov, hypoglykémia.

 Psychi cké por uchy:
Menej časté: poruchy spánku, depresia
Zriedkavé: nočné mory, halucinácie

 Poruc hy ner vového s yst ému:
Časté: únava, vyčerpanosť, závrat, bolesť hlavy (vyskytujú sa hlavne na začiatku liečby a obvykle sú
mierne a často vymiznú v priebehu 1-2 týždňov). Zriedkavé: synkopa.

Poruchy oka:
Zriedkavé: znížená tvorba sĺz (toto sa má brať do úvahy, ak pacient používa kontaktné šošovky). Veľmi zriedkavé: konjunktivitída.

Poruchy ucha a labyrintu:
Zriedkavé: poruchy sluchu.

Poruchy sr dca a s rdcovej  činnosti :
Menej časté: bradykardia, poruchy AV vedenia (spomalenie AV vedenia alebo zvýšenie existujúcej
AV blokády), zhoršenie už existujúceho srdcového zlyhania.

Poruchy ciev:
Časté:  pocit  chladu  alebo  necitlivosti  v končatinách,  Raynaudova  choroba,  zhoršenie  existujúcej
intermitentnej klaudikácie.
Menej časté: ortostatická hypotenzia.

Poruchy dýcha cej  sústavy,  hr udní ka a  medi as tí na:
Menej časté: bronchospazmus u pacientov s bronchiálnou astmou alebo s anamnézou obštrukčného ochorenia dýchacích ciest.
Zriedkavé: alergická rinitída.

Poruchy gas t r oi nt est inálneho t rakt u:
Časté: gastrointestinálne ťažkosti ako nauzea, vracanie, hnačka, bolesť brucha a zápcha.'

Poruchy pečene  a žl čových c i est: Zriedkavé: hepatitída.

 Poruc hy kože a  podkožného t kani va:
Zriedkavé: reakcie z precitlivenosti (svrbenie, sčervenanie kože, vyrážka).
Veľmi zriedkavé: betablokátory môžu vyvolať alebo zhoršiť psoriázu alebo vyvolať vyrážku podobnú psoriáze, alopécia.

 Poruc hy kost r ovej  a s val ovej  sústavy a s poj i vového t kani va:  Menej časté: svalová slabosť a svalové kŕče, artralgia.

Poruchy r epr odukčného syst ému a  pr sní kov:  Zriedkavé: poruchy potencie.

 Cel kové por uchy a  reakcie v mieste podania:
Časté: únava (Vyskytuje sa najmä na začiatku liečby. Vo všeobecnosti je mierna a zvyčajne vymizne počas 1 – 2 týždňov.).
Menej časté: asténia.

 Labor at ór ne a f unkčné  vyše t r eni a:
Zriedkavé: zvýšené hladiny triglyceridov, zvýšené hladiny pečeňových enzýmov (ALT, AST).

 Hl ás eni e podozr ení  na nežiaduc e r ea kcie
Hlásenie  podozrení  na  nežiaduce  reakcie  po  registrácii  lieku  je  dôležité.  Umožňuje  priebežné monitorovanie pomeru prínosu a rizika lieku. Od zdravotníckych pracovníkov sa vyžaduje, aby hlásili akékoľvek podozrenia na nežiaduce reakcie na národné centrum hlásenia uvedené v Prílohe V.

4.9 Predávkovanie

 Prí znaky:
Najčastejšie  príznaky  očakávané  pri  predávkovaní  bizoprololom  sú  bradykardia,  hypotenzia, bronchospazmus, akútna srdcová insuficiencia a hypoglykémia. K dispozícii je široká interindividuálna  zmena  citlivosti  na  jednu  jednotlivú  vysokú  dávku  bizoprololu  a pacienti  so srdcovým zlyhaním sú pravdepodobne veľmi citliví.

 Liečba: V prípade  predávkovania  sa  má  liečba  bizoprololom  ukončiť  a má  sa  poskytnúť  podporná a symptomatická liečba. Musí sa zabrániť vstrebaniu bizoprololu z gastrointestinálneho traktu; môže sa použiť výplach žalúdka, alebo podanie adsorbentov (t.j. aktivného uhlia) a laxatíva (t.j. síranu sodného). Obmedzené údaje naznačujú, že bizoprolol je ťažko dialyzovateľný.
Musí  sa  sledovať  dýchanie  a v prípade  potreby  začať  umelé  dýchanie.  Bronchospazmus  sa  má
zvládnuť bronchodilatačnou liečbou, ako sú izoprenalín alebo beta2-sympatikomimetiká. Kardiovaskulárne komplikácie majú byť liečené symptomaticky: AV blokádu (druhého alebo tretieho
stupňa)  je  potrebné  dôkladne  monitorovať  a liečiť  infúziou  izoprenalínu  alebo  transvenóznym zavedením kardiostimulátora. Bradykardia sa má liečiť intravenóznym atropínom (alebo
M-metylatropínom). Pokles krvného tlaku alebo šok sa majú liečiť náhradami plazmy a vazopresormi.
Hypoglykémia sa môže liečiť intravenóznym podaním glukózy.



5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

5.1 Farmakodynamické vlastnosti

Farmakoterapeutická skupina: selektívne beta1-betablokátory, ATC kód: C07AB07

Bizoprolol je silný, vysoko selektívny blokátor beta1-adrenoreceptorov bez vnútornej sympatomimetickej aktivity. Tak ako u iných betablokátorov, spôsob účinku pri hypertenzii nie je známy. Je však známe, že bizoprolol výrazne znižuje aktivitu renínu v plazme. U pacientov s anginou pectoris  blokáda  beta-receptorov znižuje  činnosť srdca  a tým znižuje  nároky srdcového  svalu na kyslík.

5.2 Farmakokinetické vlastnosti

Bizoprolol sa takmer úplne vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Spolu s veľmi malým účinkom prvého prechodu pečeňou vedie k vysokej biologickej dostupnosti približne 90%. Väzba bizoprololu na  plazmatické  bielkoviny  je  približne  30%.  Distribučný  objem  je  3,5 l/kg.  Celkový  klírens  je približne 15 l/h. Plazmatický eliminačný polčas (10-12 hodín) poskytuje 24-hodinovú účinnosť po podaní jednej dávky denne. Bizoprolol sa vylučuje z organizmu dvoma cestami, 50% sa metabolizuje pečeňou na inaktívne metabolity, ktoré sa potom vylučujú obličkami. Zvyšných 50% sa vylučuje obličkami  v nemetabolizovanej  forme.  Vzhľadom  k tomu,  že  eliminácia  prebieha  v obličkách  aj v pečeni v rovnakom rozsahu, u pacientov s poruchou funkcie pečene alebo u pacientov s renálnou insuficienciou nie je potrebná úprava dávkovania. Kinetika bizoprololu je lineárna a nezávislá od veku. U pacientov s chronickým srdcovým zlyhaním (stupeň III podľa NYHA) sú plazmatické hladiny bizoprololu  vyššie  a polčas  je  predĺžený  v porovnaní  so  zdravými  dobrovoľníkmi.  Maximálna plazmatická koncentrácia v rovnovážnom stave je 64±21 ng/ml pri dennej dávke 10 mg a polčas je
17±5 hodín. Existujú obmedzené údaje s použitím u detí a nestanovili sa vhodné dávkovanie schémy.
Bizoprolol sa preto neodporúča na použitie u detí.

5.3 Predklinické údaje o bezpečnosti

Predklinické  údaje získané  na  základe obvyklých  štúdii  farmakologickej  bezpečnosti, toxicity po opakovanom podaní, genotoxicity alebo karcinogenicity neodhalili žiadne osobitné riziko pre ľudí. Podobne  ako  ďalšie  beta–blokátory  bizoprolol  pôsobí  toxicky  na  matku  (pokles  príjmu  potravy a pokles telesnej hmotnosti) a embryo/plod (nárast incidencie resorpcie, zníženie pôrodnej hmotnosti novorodencov, retardovaný fyzický vývoj) vo vysokých dávkach bez teratogénneho účinku.



6. FARMACEUTICKÉ INFORMÁCIE

6.1 Zoznam pomocných látok

dihydrát hydrogénfosforečnanu vápenatého stearát horečnatý

mikrokryštalická celulóza

Bisoprolol Vitabalans 10 mg tablety: žltý oxid železitý (E172)

6.2 Inkompatibility

Neaplikovateľné.

6.3 Čas použiteľnosti

Bisoprolol Vitabalans 5 mg tablety: 4 roky
Bisoprolol Vitabalans 10 mg tablety: 5 rokov

6.4 Špeciálne upozornenia na uchovávanie

Uchovávajte pri teplote do 30 °C.

6.5 Druh obalu obsah balenia

Veľkosti balenia: 10, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 tabliet (PVC/Al alebo PVC/PVdC/Al blister). Nie všetky veľkosti balenia musia byť uvedené na trh.
6.6 Špeciálne opatrenia na likvidáciu a iné zaobchádzanie s liekom

Žiadne zvláštne požiadavky.

Nepoužitý liek alebo odpad vzniknutý z lieku treba vrátiť do lekárne.



7. DRŽITEĽ ROZHODNUTIA O REGISTRÁCII

Vitabalans Oy
Varastokatu 8
13500 Hämeenlinna
Fínsko
Tel: +358 (3) 615600
Fax: +358 (3) 6183130



8.  REGISTRAČNÉ ČÍSLA

Bisoprolol Vitabalans 5 mg tablety: 41/0527/08-S Bisoprolol Vitabalans 10 mg tablety: 41/0528/08-S



9.  DÁTUM PRVEJ REGISTRÁCIE

Dátum prvej registrácie: 30.10.2008
Dátum posledného predĺženia registrácie: 16.07.2012



10. DÁTUM REVÍZIE TEXTU

02/2022

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Názov lieku V Pacient
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 10x10 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 20x10 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 28x10 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 30x10 mg (blis.PVC/Al) Rp 0,68
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 50x10 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 56x10 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 60x10 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 100x10 mg (blis.PVC/Al) Rp 4,80
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 10x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 20x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 28x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 30x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 50x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 56x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 100x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 90x10 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 10 MG TABLETY tbl 90x10 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 90x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 90x5 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 10x5 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 20x5 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 28x5 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 30x5 mg (blis.PVC/Al) Rp 1,23
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 50x5 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 56x5 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 60x5 mg (blis.PVC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 100x5 mg (blis.PVC/Al) Rp 1,78
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 10x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 20x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 28x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 30x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 50x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 56x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 60x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
BISOPROLOL VITABALANS 5 MG TABLETY tbl 100x5 mg (blis.PVC/PVDC/Al) Rp n/a
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.