SOLATCIT 10 MG tbl flm 100x10 mg (obal na tablety PE)

SPC
aný na liečbu depresie) alebo linezolidu (antibiotikum).

Buďte zvlášť opatrný pri užívaní Solatcitu

Povedzte svojmu lekárovi ak trpíte iným ochorením, keďže lekár bude musieť vziať túto skutočnosť na vedomie. Predovšetkým oznámte Vášmu lekárovi:
- ak máte epilepsiu. Liečba Solatcitom musí byť prerušená ak sa objavia záchvaty, alebo ak sa záchvaty objavujú častejšie (pozri tiež časť 4 „Možné vedľajšie účinky“).
- ak trpíte zhoršenou funkciou pečene alebo obličiek. Lekár Vám upraví dávkovanie.
- keď máte cukrovku. Liečba Solatcitom môže zmeniť hladinu cukru v krvi. Možno bude potrebné upraviť dávku inzulínu alebo perorálneho (podávaného cez ústa) antidiabetika.
- keď máte zníženú hladinu sodíka v krvi.
- keď máte sklon k ľahkej tvorbe modrín alebo krvácaniu.
- keď podstupujete elektrokonvulzívnu liečbu.
- keď trpíte koronárnym ochorením srdca.

Upozornenie
Niektorí pacienti trpiaci manicko-depresívnym ochorením môžu prejsť do manickej fázy. Toto je
charakterizované neobvyklou a rýchlou zmenou myslenia, neprimeraným pocitom šťastia a
nadmernou fyzickou aktivitou. Ak spozorujete tieto príznaky, kontaktujte Vášho lekára.

Príznaky ako nepokoj alebo problémy sedieť alebo stáť v pokoji sa môžu vyskytnúť počas prvých
týždňov liečby. Ihneď informujte Vášho lekára, ak spozorujete tieto príznaky.

Samovražedné myšlienky a zhoršenie depresie alebo úzkosti
Ak trpíte depresiou a/alebo úzkosťou môžete niekedy mať myšlienky na sebapoškodzovanie alebo samovraždu. Tieto môžu byť intenzívnejšie pri začatí liečby antidepresívami, nakoľko tieto lieky si vyžadujú určitý čas kým začnú účinkovať, zvyčajne dva týždne ale niekedy aj dlhšie.
Je veľmi pravdepodobné, že budete mať takéto myšlienky:
- ak ste mali v minulosti myšlienky na samovraždu alebo sebapoškodzovanie.
- ak ste mladý dospelý. Informácie z klinických skúšaní ukázali na zvýšené riziko samovražedného správania u dospelých mladších ako 25 rokov s psychiatrickými ochoreniami, ktorí boli liečení antidepresívami.
Ak máte kedykoľvek samovražedné alebo sebapoškodzovacie myšlienky, ihneď kontaktujte Vášho lekára alebo choďte do nemocnice.
Bude prospešné, ak poviete príbuzným alebo priateľom, že trpíte depresiou alebo úzkosťou a požiadate ich, aby si prečítali túto písomnú informáciu pre používateľov. Požiadajte ich, aby Vám povedali ak si myslia, že Vaša depresia alebo úzkosť sa zhoršuje alebo ak majú obavy zo zmeny Vášho spávania.

Použitie u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov:
Solatcit sa za normálnych okolností nesmie používať na liečbu detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov. Tiež by ste mali vedieť, že pacienti mladší ako 18 rokov, majú zvýšené riziko vedľajších účinkov, ako sú samovražedné pokusy, samovražedné myšlienky a nepriateľské správanie (predovšetkým agresia, vzdorovité správanie a zlosť) pri liečbe liekmi tejto skupiny. Napriek tomu Váš lekár môže Solatcit predpísať aj pacientom mladším ako 18 rokov na základe rozhodnutia, že je to v ich najlepšom záujme. Ak Váš lekár predpísal Solatcit pacientovi mladšiemu ako 18 rokov a vy sa chcete o tom podrobnejšie informovať, obráťte sa, prosím, opätovne na svojho lekára. Informujte svojho lekára, ak sa pri užívaní Solatcitu pacientmi mladšími ako 18 rokov objavia, prípadne zhoršia niektoré vyššie uvedené prejavy. Zatiaľ nie sú k dispozícii dlhodobé údaje o bezpečnosti Solatcitu v tejto vekovej skupine týkajúce sa rastu, dospievania a rozvoja poznania a správania.

Užívanie iných liekov
Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, prosím, oznámte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Prosím, oznámte Vášmu lekárovi ak užívate niektorý z nasledujúcich liekov:
- Neselektívne inhibítory monoaminooxidázy (MAOI), obsahujúce fenelzín, iproniazid,
isokarboxazid, nialamid, a tranylcypromín ako liečivo. Ak ste užívali ktorýkoľvek z týchto liekov, bude potrebné aby ste počkali 14 dní kým začnete užívať Solatcit. Po ukončení používania Solatcitu je potrebné počkať 7 dní, kým začnete používať ktorýkoľvek z týchto liekov.
- Reverzibilné selektívne inhibítory MAOI, vrátane moklobemidu (na liečbu depresie).
- Ireverzibilné inhibítory MAO-B, vrátane selegilínu (na liečbu Parkinsonovej choroby).Tieto lieky zvyšujú riziko výskytu vedľajších účinkov.
- Antibiotikum linezolid.
- Lítium (na liečbu manicko-depresívnej poruchy) a tryptofán.
- Sumatriptan a podobné lieky (na migrénu) a tramadol (na silnú bolesť) môžu zvýšiť riziko výskytu vedľajších účinkov.
- Cimetidín a omeprazol (lieky používané na liečbu žalúdočných vredov), fluvoxamín (antidepresívum) a tiklopidín (na zníženie rizika náhlej cievnej mozgovej príhody). Tieto lieky môžu spôsobiť zvýšenie hladiny Solatcitu v krvi.
- Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) – bylinný prípravok používaný na liečbu depresie.
- Kyselina acetylsalicylová a nesteroidné protizápalové lieky (lieky proti bolesti alebo na zriedenie krvi, tzv. antikoagulanciá).
- Warafín, dipyridamol a fenprokumón (lieky na zriedenie krvi, tzv. antikoagulanciá). Na začiatku a na konci liečby Esoprexom Vám lekár pravdepodobne skontroluje zrážavosť krvi, aby overil, či stále dostávate správnu dávku antikoagulancií.
- Meflochín ( na liečbu malárie), bupropión (liek na liečbu depresie a na pomoc prestať fajčiť) a tramadol (liek na silné bolesti) z dôvodu možného rizika zníženia záchvatového prahu.
- Neuroleptiká (lieky na schizofréniu, psychózu) z dôvodu možného rizika zníženia záchvatového prahu, a antidepresíva.
- Dávkovanie Solatcitu bude možno potrebné upraviť v prípade súbežného podávania s flekainidom, propafenónom a metoprololom (lieky na ochorenia srdca aciev), desipramínom, klomipramínom, nortiryptilínom (antidepresíva) a risperidónom, tioridazínom a haloperidolom (antipsychotiká).


Užívanie Solatcitu s jedlom a nápojmi
Solatcit je možné užívať s jedlom alebo bez jedla (pozri časť 3 „AKO UŽÍVAŤ SOLATCIT“).

Ako pri mnohých liekoch, kombinácia Solatcitu s alkoholom sa neodporúča, aj keď nie je pravdepodobné ovplyvnenie Solatcitu alkoholom.

Tehotenstvo a dojčenie
Informujte Vášho lekára ak ste tehotná alebo plánujete otehotnieť. Neužívajte Solatcit ak ste tehotná pokiaľ sa neporadíte s Vašim lekárom o príslušných rizikách a výhodách.

Ubezpečte sa, že Vaša pôrodná asistentka a/alebo lekár vie, že užívate Solatcit Užívanie liekov podobných lieku Solatcit počas tehotenstva, obzvlášť v posledných 3 mesiacoch, môže u detí zvýšiť riziko výskytu závažného zdravotného stavu, nazvaného perzistujúca pľúcna hypertenzia novorodencov (PPHN), ktorá sa prejavuje zrýchleným dýchaním a modravou kožou. Tieto príznaky sa obvykle prejavia počas prvých 24 hodín po pôrode. Ak spozorujete tieto príznaky u svojho dieťaťa, okamžite kontaktujte pôrodnú asistentku a/alebo lekára.

Ak užívate Solatcit posledné 3 mesiace tehotenstva, mali by ste brať na vedomie, že Vaše dieťa môže mať po narodení niektoré z nasledujúcich príznakov: ťažkosti s dýchaním, modravú pokožku, kŕče, výkyvy telesnej teploty, problémy s kŕmením, vracanie, nízku hladinu cukru v krvi, stuhnuté alebo ochabnuté svaly, prudké reflexy, triašku, nervozitu, podráždenosť, malátnosť, neutíchajúci plač, ospalosť alebo neschopnosť zaspať. Ak sa u Vášho novorodeného dieťaťa objaví ktorýkoľvek z týchto príznakov, ihneď informujte lekára.

Je potrebné sa vyhnúť náhlemu prerušeniu užívania, ak je Solatcit používaný počas tehotenstva.

Neužívajte Solatcit počas dojčenia, pokiaľ sa neporadíte so svojim lekárom o príslušných rizikách a výhodách.

Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Vedenie motorových vozidiel a obsluha strojov
Aj keď sa užíva tak ako je predpísané, tento liek môže zmeniť Vaše reakcie natoľko, že zhorší Vašu schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje. Neveďte vozidlá a neobsluhujte stroje, kým nebudete vedieť, ako na Vás Solatcit pôsobí.

3. AKO UŽÍVAŤ SOLATCIT

Vždy užívajte Solatcit presne tak, ako Vám povedal Váš lekár. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Dospelí
Liečba depresie
Zvyčajná odporúčaná dávka je 10 mg jedenkrát denne. Lekár Vám môže zvýšiť dávku na maximálne 20 mg denne.

Liečba panickej poruchy s agorafóbiou alebo bez agorafóbie
V prvom týždni liečby sa odporúča úvodná dávka 5 mg jedenkrát denne, potom zvýšenie na 10 mg denne. Lekár Vám môže dávku zvýšiť až na maximálne 20 mg denne.

Liečba sociálnej úzkostej poruchy (socialna fóbia)
Zvyčajná odporúčaná dávka je 10 mg jedenkrát denne. V závislosti od individuálnej odpovede pacienta na liečbu, lekár môže dávku znížiť na 5 mg alebo zvýšiť na 20 mg denne.

Liečba obsedantno-kompulzívnej poruchy
Zvyčajná odporúčaná dávka je 10 mg jedenkrát denne. Lekár môže dávku zvýšiť najviac na 20 mg denne. Pri dlhodobej liečbe je potrebné pravidelne vyhodnocovať jej prínos.

Starší pacienti (starší ako 65 rokov)
Obvyklá odporúčaná počiatočná dávka je 5 mg jedenkrát denne.
Účinnosť Solatcitu pri sociálnej úzkostnej poruche (sociálnej fóbii) u starších pacientov nebola skúmaná.

Pacienti s poruchou funkcie pečene
Zvyčajne odporúčaná počiatočná dávka Solatcitu u pacientov s poruchou funkcie pečene nesmie prekročiť 5 mg denne počas prvých 14 dní. Váš lekár potom môže zvýšiť dennú dávku v závislosti od Vašej odpovede, až na 10 mg denne. Opatrnosť a najmä starostlivé nastavovanie dávky je potrebné u pacientov s ťažkým poškodením pečene.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
U pacientov s miernym až stredne ťažkým poškodením funkcie obličiek, nie je potrebná úprava dávky. Opatrnosť je potrebná u pacientov s ťažkým poškodením funkcie obličiek.

Deti a dospievajúci (mladší ako 18 rokov)
Solatcit sa neodporúča u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov. Pre ďalšie informácie, prosím, čítajte časť 2 „Skôr ako užijete Solatcit“.
 
Solatcit 5 mg filmom obalené tablety:
Prosím, užívajte filmom obalenú tabletu raz denne, prehltnite ju v celku s dostatočným množstvom tekutiny (prednostne pohárom vody). Solatcit možno užívať s jedlom alebo bez jedla.

Solatcit 10, 15 a 20 mg filmom obalené tablety:
Prosím, užívajte filmom obalenú tabletu raz denne, prehltnite ju v celku s dostatočným množstvom tekutiny (prednostne pohárom vody). Solatcit možno užívať s jedlom alebo bez jedla.
Ak je to potrebné, tablety môžete prelomiť, tak že tabletu položíte na rovný povrch deliacou ryhou smerom hore. Potom môžete tabletu prelomiť zatlačením ukazovákov na oba konce tablety smerom dole, tak ako je to znázornené na obrázku.



Ako dlho užívať Solatcit
Môže trvať niekoľko týždňov, než sa začnete cítiť lepšie. Pokračujte v užívaní Solatcitu, aj keď si to vyžaduje nejaký čas, kým pocítite zlepšenie Vášho stavu. Nemeňte dávku lieku bez toho, aby ste sa predtým poradili s Vašim lekárom.
Pokračujte v užívaní Solatcitu tak dlho, ako Vám odporučil Váš lekár. Ak ukončíte liečbu príliš skoro, Vaše príznaky sa môžu vrátiť. Odporúča sa, aby liečba trvala najmenej 6 mesiacov po tom, čo sa opäť cítite dobre.

Ak užijete viac Solatcitu, ako máte
Ak ste užili viac Solatcitu ako ste mali, alebo ak niekto iný užil Váš liek omylom, ihneď informujte svojho lekára alebo choďte do nemocnice. Urobte to aj vtedy, ak sa neprejavia príznaky nevoľnosti. Zoberte so sebou zvyšné tablety a škatuľku/fľašu, aj keď je prázdna.
Príznaky predávkovania môžu zahŕňať: závraty, triašku, nepokoj, ospanlivosť, upadanie do bezvedomia, zmena srdcového rytmu , kŕče, nedostatočná výmena vzduchu v pľúcach (hypoventilácia), svalovú slabosť, precitlivenosť a bolesti, nevoľnosť, vysokú teplotu, zmeny rovnováhy telesných tekutín/soli a vracanie.

Ak zabudnete užiť Solatcit
Ak ste zabudli užiť dávku Solatcitu, užite nasledujúcu dávku v obvyklom čase. Neužívajte
dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

Ak prestanete užívať Solatcit
Ak si želáte ukončiť liečbu, prosím poraďte sa najskôr s Vašim lekárom. Možno bude potrebné prijať vhodné opatrenia. Neprestaňte užívať liek svojvoľne bez predchádzajúcej konzultácie s Vašim lekárom. Pri ukončení liečby Solatcitom bude lekár postupne znižovať dávky v priebehu týždňov až mesiacov. Toto pomôže znížiť riziko výskytu príznakov z prerušenia liečby.

Ak prestanete užívať Solatcit, obzvlášť náhle, môžete pocítiť príznaky z prerušenia liečby.. Tieto sú časté v prípade ukončenia liečby Solatcitom. Riziko je vyššie, ak bol Solatcit užívaný dlhodobo, alebo vo vysokých dávkach alebo ak boli dávky znižované príliš rýchlo. Vo väčšine prípadov sú príznaky mierne a pominú v priebehu 2 týždňov. U niektorých pacientov však môžu byť vážnejšie a môžu pretrvávať dlhšie (2-3 mesiace alebo viac). Ak pocítite závažné príznaky z vynechania pri ukončení liečby Solatcitom, prosím kontaktujte Vášho lekára. Môže Vám odporučiť znovu začať užívať tablety a následne môže lekár pokračovať v znižovaní dávky, ale v ešte miernejšom tempe.

Príznaky z prerušenia zhŕňajú: pocity závratu (nestála alebo nevyvážená rovnováha), mravenčenie, pocit pálenia a (menej často) pocit elektrického šoku (aj v hlave), poruchy spánku (vrátane nespavosti, nočných mor a živých snov), pocit úzkosti, bolesť hlavy, nevoľnosť (pocit na vracanie), vracanie, potenie (vrátane nočného potenia), pocit nepokoja a rozrušenia, triaška (chvenie), pocit zmätenosti a dezorientácie, pocit precitlivenosti alebo podráždenia, hnačka (riedka stolica), poruchy zraku, rýchly tlkot srdca alebo búšenie srdca (palpitácie).

Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa použitia tohto lieku, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika.

4. MOŽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Tak ako všetky lieky, aj Solatcit môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Vedľajšie účinky sa zvyčajne objavujú počas prvého alebo druhého týždňa liečby a zmierňujú sa s pokračujúcou liečbou.'


Kontaktujte Vášho lekára ak pocítite ktorýkoľvek z nasledujúcich vedľajších účinkov:

Menej časté (vyskytujú sa u viac ako 1 z 1 000 a menej ako 1 zo 100 pacientov):
- Neobvyklé krvácanie, vrátane krvácania v tráviacom trakte.

Zriedkavé (vyskytujú sa u viac ako u 1 z 10 000 a menej ako u 1 z 1 000 pacientov):
- Ak spozorujete opuchy kože, jazyka, pier alebo tváre, alebo máte ťažkosti s dýchaním a prehĺtaním (alergická reakcia), ihneď kontaktujte Vášho lekára alebo choďte do nemocnice.
- Ak máte vysokú teplotu, ste rozrušený, zmätený, máte triašku a náhle zášklby svalov, môžu to byť príznaky zriedkavého stavu nazývaného serotonínový syndróm.

Ak pocítite ktorýkoľvek z nasledujúcich vedľajších účinkov, ihneď kontaktujte Vášho lekára alebo choďte priamo do nemocnice:

- Ťažkosti s močením
- Záchvaty (kŕče)
- Zožltnutie kože a očných bielok sú príznaky poruchy funkcie pečene/zápalu pečene (hepatitídy).

Okrem vyššie uvedených boli hlásene aj nasledujúce vedľajšie účinky:

Veľmi časté (vyskytujú sa u viac ako 1 z 10 pacientov):
- Nevoľnosť (pocit na vracanie)

Časté (vyskytujú sa u viac ako u 1 zo 100 a menej ako u 1 z 10 pacientov):
- Úzkosť, nepokoj, neobvyklé sny, poruchy spánku, nespavosť, závraty, pocity ako pálenie, svrbenie, štípanie kože bez zjavnej príčiny, triaška, zívanie.
- Sexuálne poruchy (oneskorená ejakuláciak, problémy s erekciou, zníženie sexuálneho záujmu a u žien neschopnosť dosiahnuť orgazmus).
- Hnačka, zápcha, vracanie, sucho v ústach.
- Upchaný nos alebo nádcha (zápal prínosových dutín).
- Zvýšené potenie.
- Únava, horúčka.
- Bolesť kĺbov a svalov.
- Znížená alebo zvýšená chuť do jedla.

Menej časté (vyskytujú sa u viac ako u 1 z 1 000 a menej ako u 1 zo 100 pacientov):
- Nedobrovoľné škrípanie alebo zatínanie zubov, rozrušenie, nervozita, záchvaty paniky, zmätenosť.
- Poruchy chuti, spánku, mdloby.
- Krvácanie z nosa.
- Krvácanie z maternice bez spojitosti s menštruáciou, neobvyklé silné a dlhé menštruačné krvácanie.
- Žihľavka (urtrikária), vyrážky, svrbenie (pruritus).
- Strata vlasov.
- Opuch rúk a nôh.
- Zväčšené šošovky (mydriáza), rozmazané videnie, zvonenie v ušiach.
- Zrýchlený tlkor srdca.
- Zníženie hmotnosti.

Zriedkavé (vyskytujú sa u viac ako u 1 z 10 000 a menej ako u 1 z 1 000 pacientov):
- Agresivita, odosobnenie, halucinácie.
- Spomalený tlkot srdca.

Neznáme:
- Myšlienky na sebapoškodzovanie alebo samovraždu (pozri tiež časť „Buďte zvlášť opatrný pri užívaní Solatcitu“)
- Mánia
- Poruchy pohybov (nedobrovoľné pohyby svalov)
- Výtok mlieka u žien, ktoré nedojčia.
- Bolestivá erekcia.
- Poruchy krvácania vrátane krvácania kože a slizníc (ekchymóza) a nízky počet krvných doštičiek (trombocytopénia).
- závraty pri vstávaní v dôsledku nízkeho krvného tlaku (ortostatická hypotenzia)
- Znížená hladina sodíka v krvi (príznaky sú nevoľnosť, zmätenosť, svalová slabosť).
- Znížené množstvo vylúčeného moču (neprimerané vylučovanie ADH).
- Abnormálne pečeňové testy (zvýšené množstvo pečeňových enzýmov v krvi).
- Náhly opuch kože a slizníc (angioedém).
- Samovražedné myšlienky a pokusy.
- Neschopnosť sedieť alebo ostať v pokoji, pocit nepokoja spojený s motorický nepokoj
(akatízia).
- Anorexia (nechutenstvo)
- U pacientov užívajúcich tento typ liekov sa pozorovalo zvýšené riziko výskytu zlomenín kostí.

Okrem toho sú známe mnohé vedľajšie účinky, ktoré sa pozorovali pri liečbe liekmi pôsobiacimi podobne ako escitalopram (liečivo v Solatcite).

Naviac, vyskytuje sa mnoho vedľajších účinkov pri liekoch, ktoré pôsobia podobne ako escitalopram (liečivo v lieku Solatcit).
Tieto sú:
- motorický nepokoj (akatízia)
- anorexia (nechutenstvo).

Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.


5. AKO UCHOVÁVAŤ SOLATCIT

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

Neužívajte Solatcit po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na blistroch, fľaši a škatuľke po EXP. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci.

Blistre: Uchovávajte pri teplote do 25°C
Fľaša: Uchovávajte pri teplote do 30°C

Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.


6. ĎALŠIE INFORMÁCIE

Čo Solatcit obsahuje

Liečivo je escitalopram.

Každá filmom obalená tableta obsahuje 5 mg, 10 mg, 15 mg alebo 20 mg escitalopramu (ako oxalát).


Ďalšie zložky sú:

Jadro tablety:
mikrokryštalická celulóza
koloidný oxid kremičitý bezvodý
sodná soľ kroskaramelózy
mastenec
magnéziumstearát

Obal tablety:
hypromelóza 6cP
oxid titaničitý (E171)
makrogol 6000

Ako vyzerá Solatcit a obsah balenia

Solatcit 5 mg sú: okrúhle, obojstranne vypuklé, biele, filmom obalene tablety (priemer 6 mm) na jednej strane označené "E".

Solatcit 10 mg sú: oválne, obojstranne vypuklé, biele, filmom obalene tablety (priemer 6,4 x 9,25 mm) s deliacou ryhou na jednej strane, s bočnými ryhami a s označením "E" na druhej strane.
Tabletu sa môže rozdeliť na rovnaké polovice.

Solatcit 15 mg sú:oválne, obojstranne vypuklé, biele, filmom obalené tablety (priemer 7,3 x 10,6 mm) s deliacou ryhou na jednej strane, s bočnými ryhami a s označením "E" na druhej strane.
Tabletu sa môže rozdeliť na rovnaké polovice.
 
Solatcit 20 mg  sú: oválne, obojstranne vypuklé, biele, filmom obalené tablety (priemer 8 x 11,7 mm) s deliacou ryhou na jednej strane, s bočnými ryhami a s označením "E" na druhej strane.
Tabletu sa môže rozdeliť na rovnaké polovice.

Solatcit je dostupný v blistrových baleniach so 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 98, 100 a 200 filmom obalenými tabletami, a fľašiach so 100 a 200 filmom obalenými tabletami.

Nie všetky veľkosti balenia musia byť uvedené na trh.


Držiteľ rozhodnutia o registrácii
Actavis Group PTC ehf., Reykjavikurvegur 76-78, 220 Hafnarfjordur, Island

Výrobca
Actavis hf., Reykjavikurvegur 78, 220 Hafnarfjordur, Island
Actavis Ltd., B16, Bulebel Industrial Estate, Zejtun ZTN 08, Malta


Liek je schválený v členských štátoch Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) pod nasledovnými názvami:

Dánsko Solatcit 5 mg, 10 mg, 15 mg og 20 mg, Filmovertrukne tabletter
Česká republika Itakem 5/10/15/20 mg
Slovinsko Solatcit 5/10/15/20 mg filmsko obložene tablete
Slovenská republika Solatcit 5/10/15/20 mg


Táto písomná informácia pre používateľov bola naposledy schválená v 03/2011.
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.