Na čo sa MEDORISPER používa?
MEDORISPER sa používa na liečbu schizofrénie, agresivity a výrazných psychotických symptómov u pacientov s demenciou, u ktorých takéto poruchy môžu spôsobiť trápenie, potenciálne nebezpečenstvo alebo riziko sebapoškodzovania sa pacienta.
MEDORISPER sa môže používať počas manických epizód v súvislosti s manio-depresívnou poruchou. Závažné poruchy správania sa ako sú porucha správania a porucha opozičného vzdoru u detí, mladistvých a dospelých s poruchami psychického vývoja (mentálna retardácia). Agresívne správanie a podráždenosť u detí a mladistvých s autizmom.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...
Nežiaduce účinky
Časté (vyskytujúce sa u viac ako 1 zo 100 pacientov): nespavosť, nepokoj, úzkosť, útlm, bolesť hlavy a prírastok na hmotnosti.
Menej časté (vyskytujúce sa u menej ako 1 z 100 pacientov a u viac ako 1 z 1 000 pacientov): vyčerpanie, ospanlivosť, závrat, nedostatočná sústredenosť, zvýšená tvorba slín, strnulosť svalov, mimovoľné pohyby a trasenie (extrapyramidálne príznaky). Rozmazané videnie. Pociťovanie závratu pri vstávaní. Zmeny krvného tlaku a tachykardia (rýchly tep). Upchatý a plný nos. Zápcha, poruchy trávenia, nevoľnosť, vracanie a bolesť v žalúdku. Vyrážka a iné alergické reakcie. Neschopnosť udržať moč. Sexuálne poruchy, ako sú ejakulačné poruchy u mužov, kŕčovitá a predĺžená erekcia a neschopnosť zažiť orgazmus.
Zriedkavé (vyskytujúce sa u menej ako 1 z 1 000 pacientov a u viac ako 1 z 10 000 pacientov): účinky na srdcový rytmus, nepravidelná činnosť srdca a s tým spojené zmeny na EKG. Zástava srdca.
Veľmi zriedkavé (vyskytujúce sa u menej ako 1 z 10 000 pacientov): neutropénia a trombocytopénia. Vysoký krvný tlak a zhoršenie existujúcej cukrovky. Zvýšená hladina pečeňových enzýmov v krvi. Opuch, svrbenie, kožná citlivosť na svetlo a angioedém. Svalová slabosť.