MARACEX 20 MG/ML INJEKČNÝ/INFÚZNY ROZTOK sol ijf 5x10 ml (amp.skl.)

SPC
Liek je určeny dospelým a deťom Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Liek ovplyvňuje pozornosť Kontraindikácie na ochorenia pacienta Neužívať súčasne s alkoholom Liekom disponuje výlučné lekár-špecialista Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Relatívny zákaz počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 1567D
Registračné číslo 65/0162/19-S
Dátum registrácie 29. 5. 2019
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na osobitné tlačivo (Rb)
Zastúpenie výrobcu AS KALCEKS, Lotyšsko
Účinné látky
Indikačná skupina Analgetiká-anodyná (65)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
N NERVOVÝ SYSTÉM
N02 Analgetiká
N02A Ópioidné analgetiká (anodyná)
N02AA Prírodné ópiové alkaloidy
N02AA01 Morfín

Na čo sa MARACEX používa?

Maracex sa používa pri závažných bolestivých stavoch, ktoré sa môžu adekvátne zvládať len pomocou opioidných analgetík, pri infarkte myokardu a akútnom pľúcnom edéme.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Najčastejšie vedľajšie účinky sú únava, zápcha, nevoľnosť (pocit na vracanie), vracanie a potenie.

Okamžite vyhľadajte lekára, ak máte závažnú alergickú reakciu, ktorá spôsobuje ťažkosti s dýchaním alebo závraty.

Ďalšie vedľajšie účinky spojené s používaním Maracexu sú uvedené nižšie podľa častosti výskytu:

Veľmi časté (môžu postihovať viac ako 1 z 10 osôb):
Zadržiavanie moču po epidurálnom podaní.

Časté (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb):
Únava, ospalosť, závraty, zápcha, nevoľnosť (pocit na vracanie), vracanie, zadržiavanie moču po intramuskulárnom alebo intravenóznom alebo subkutánnom podaní.

Menej časté (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb):
Hypoventilácia (plytké, povrchné a spomalené dýchanie) (prostredníctvom účinku na centrálny nervový systém), eufória (nadšenie), slabosť, bolesť hlavy, poruchy spánku, nepokoj, prechodné halucinácie, zmätenosť, problémy s rovnováhou, nenormálne videnie, zvýšený intrakraniálny (vnútrolebečný) tlak, zmeny nálady, agitovanosť (stav podráždenosti, nepokoja a napätia spojený s potrebou pohybu), tras, zášklby svalov, kŕče, stuhnutosť svalov, sucho v ústach, psychická a fyzická závislosť; príznaky z vysadenia lieku u novorodencov, ktorých matky dostávali morfín počas tehotenstva, ako je nepokoj, vracanie, zvýšená chuť do jedla, podráždenosť, hyperaktivita, triaška alebo tras, upchatie nosa, kŕče, prenikavý plač.

Zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb):
Pomalý srdcový tep (bradykardia), rýchly srdcový tep (tachykardia), búšenie srdca (palpitácia), znížený krvný tlak, zvýšený krvný tlak, návaly tepla do tváre, hypoventilácia (plytké, povrchné a spomalené dýchanie), svrbenie, žihľavka (urtikária), vyrážka, sčervenanie a stvrdnutie kože v mieste vpichu injekcie po intravenóznom podaní.

Veľmi zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb):
Kŕče žlčových ciest, zápal žíl (flebitída), pľúcny opuch, anafylaktická reakcia (závažná reakcia z precitlivenosti). Vysoké dávky môžu spôsobiť podráždenie centrálneho nervového systému, ktoré sa môže prejaviť ako kŕče.

Neznáme (častosť z dostupných údajov nemožno odhadnúť):
Zvýšená citlivosť na bolesť, potenie, abstinenčné príznaky (príznaky z vysadenia lieku) alebo závislosť (príznaky pozri v časti 3 PIL: „Ak prestanete používať Maracex“).
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.