LEXAURIN 1,5 MG tbl 30x1,5 mg (blis.Al/PVC)

Nepodávať deťom do 12r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Liek ovplyvňuje pozornosť Kontraindikácie na ochorenia pacienta Neužívať súčasne s alkoholom Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

1,31 €
Vývoj cien
LEXAURIN cena
Kód 88217
Registračné číslo 68/0010/84-S
Dátum registrácie 18.4.1984
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu KRKA d.d., Slovinsko
Účinné látky
Indikačná skupina Antipsychotiká (neuroleptiká) (68)
Doba použiteľnosti 60 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
N NERVOVÝ SYSTÉM
N05 Psycholeptiká
N05B Anxiolytiká
N05BA Deriváty benzodiazepínu
N05BA08 Bromazepan

Na čo sa LEXAURIN používa?

Lexaurin obsahuje liečivo bromazepam, ktorý patrí do skupiny benzodiazepínových anxiolytík (liekov proti úzkosti). Nízke dávky bromazepamu znižujú psychické napätie a strach bez ovplyvnenia pohybovej aktivity. Vysoké dávky majú utišujúci účinok a spôsobujú uvoľnenie svalov, ktoré sú dôležité pri liečbe ťažkých neurotických a psychosomatických ochorení.

Lexaurin sa používa:
  • na liečbu úzkosti, napätia, podráždenosti, porúch spánku;
  • na liečbu funkčných porúch srdcovo-cievneho, dýchacieho, tráviaceho a močovo-pohlavného systému vyvolaných stresom, úzkosťou a napätím;
  • na liečbu ostatných psychosomatických porúch, ako sú bolesti hlavy alebo ochorenia kože psychického pôvodu;
  • na liečbu úzkosti a napätia pri chronických organických ochoreniach;
  • pri abstinenčných syndrómoch (príznaky po vysadení alkoholu u závislých osôb).
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Aj vysoké dávky Lexaurinu sa dobre tolerujú. U citlivých pacientov sa môže vyskytnúť mierna únava, ospalosť, závrat, točenie hlavy a len výnimočne svalová slabosť. Týmto vedľajším účinkom sa dá predísť úpravou dávky. Veľmi zriedkavo sa môžu vyskytnúť bolesti hlavy, zmätenosť, poruchy koordinácie, poruchy správania a koncentrácie, poruchy reči, strata pamäti, nesúvislá artikulácia, zníženie libida, precitlivenostné reakcie.
Tak, ako u ostatných benzodiazepínov, aj u bromazepamu sa môže pri dlhodobej liečbe vysokými dávkami vyvinúť lieková závislosť. Výnimočne sa, tak ako u ostatných benzodiazepínov, môžu vyskytnúť paradoxné reakcie. Ak sa objaví nepokoj, zvýšené svalové napätie, poruchy spánku alebo halucinácie, musí sa liečba bromazepamom prerušiť.
LEXAURIN 1,5 MG tbl 30x1,5 mg (blis.Al/PVC)

Upozornenie

Som odborník

Posledná recenzia

5 z 5
eva80 / 10.2.2015
Úzkostná porucha

Užívam ho keď mám horšie obdobie a riadne nervy až mi je doplaču. Buď polku alebo celý. Jednu dobu som ho užívala na predpis pravidelne cca 2 mesiace, už sa presne nepamätám, 1,5 tbl denne. Potom som ho zrazu vysadila a triasli sa mi trochu ruky a mala som taký nepríjemný pocit, proste absťák, ale dalo sa to vydržať.

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Súvisiace články

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.