KANUMA 2 MG/ML INFÚZNY KONCENTRÁT con inf 1x10 ml/20 mg (liek.inj.skl.)

SPC
Liek je určeny dospelým a deťom Liekom disponuje výlučné lekár-špecialista Nedoporučuje sa podávať počas gravidity Relatívny zákaz počas dojčenia

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 5800B
Registračné číslo EU/1/15/1033/001
Dátum registrácie 28.8.2015
Patentná ochrana originalny liek
Výdaj s obmedzením predpisovania (Rx)
Zastúpenie výrobcu Alexion Europe SAS, Francúzsko
Účinné látky
Indikačná skupina zatiaľ nestanovená (n)
Doba použiteľnosti 24 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
Z zatiaľ nepriradený

Na čo sa KANUMA používa?

KANUMA obsahuje liečivo sebelipázu alfa. Sebelipáza alfa je podobná prirodzene sa vyskytujúcemu enzýmu lyzozómovej kyslej lipáze (LAL), ktorý telo používa na rozkladanie tukov. Používa sa na liečbu pacientov každého veku s deficitom lyzozómovej kyslej lipázy (deficitom LAL).

Deficit LAL je genetické ochorenie, ktoré spôsobuje poškodenie pečene, vysokú hladinu cholesterolu v krvi a iné komplikácie v dôsledku hromadenia určitých druhov tukov (esterov cholesterolu a triglyceridov).

Ako KANUMA účinkuje?
Tento liek je substitučná enzýmová terapia. To znamená, že nahrádza chýbajúci alebo poškodený enzým LAL u pacientov s deficitom LAL. Tento liek účinkuje tak, že znižuje hromadenie tuku, ktoré spôsobuje zdravotné komplikácie vrátane narušenia rastu, poškodenia pečene a srdcových komplikácií. Zlepšuje aj hladiny tukov v krvi vrátane zvýšenej hladiny LDL (zlého cholesterolu) a triglyceridov.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Tento liek je predmetom ďalšieho monitorovania.
U pacientov sa pozorovali počas podávania lieku alebo krátko potom vedľajšie účinky (infúzne reakcie). Medzi najzávažnejšie vedľajšie účinky môže patriť alergická reakcia (vyskytuje sa veľmi často [môže postihnúť viac ako 1 z 10 ľudí] u dojčiat mladších ako 6 mesiacov alebo často [môže postihnúť menej ako 1 z 10 ľudí] u detí a dospelých) s príznakmi zahŕňajúcimi ťažkosti s dýchaním, opuch hrdla, rýchle dýchanie, rýchly srdcový tep, nepríjemný pocit v hrudi, mierny opuch očných viečok, červené oči, výtok z nosa, návaly horúčavy a žihľavku. Ak sa u vás alebo vášho dieťaťa vyskytnú takéto príznaky, ihneď vyhľadajte lekársku pomoc. Ak sa u vás alebo vášho dieťaťa vyskytne infúzna reakcia, vy alebo vaše dieťa môžete dostať ďalšie lieky na liečbu alebo prevenciu budúcich reakcií. Ak je infúzna reakcia závažná, váš lekár môže zastaviť infúziu KANUMY do žily a začať podávať vhodné lieky.

Veľmi časté vedľajšie účinky hlásené u dojčiat (vo veku 1 až 6 mesiacov) sú:

opuch očných viečok , nepokoj, vysoký krvný tlak, znížený svalový tonus
ťažkosti s dýchaním sipot, bledosť, upchatý alebo opuchnutý nos, kýchanie,kašeľ,pálenie záhy (refluxná choroba), suché napínanie na vracanie, hnačka, žihľavka, vyrážka, vracanie, svrbenie, vyvýšená vyrážka, červená opuchnutá koža, horúčka, opuch
zimnica, rýchle dýchanie, nedostatok kyslíka v krvi rýchly srdcový tep podráždenosť.

Časté vedľajšie účinky hlásené u detí a dospievajúcich (vo veku 4 až 18 rokov) a dospelých sú:

závažná alergická reakcia (anafylaktická reakcia), infekcia močových ciest opuch očných viečok, dočasné zvýšenie hladiny, cholesterolu alebo triglyceridov, (tukov) v krvi, rýchly srdcový tep, úzkosť, nespavosť závrat nízky krvný tlak, sčervenenie tváre, dýchavičnosť, opuch hrdla, hnačka, bolesť žalúdka, nadúvanie žalúdka, nevoľnosť, žihľavka, vyrážka, svrbenie červená opuchnutá koža, zvýšené menštruačné krvácanie, tras, nepríjemný pocit v hrudi, opuch, únava, stvrdnutie oblasti okolo miesta, infúzie, horúčka

Frekvencia, typ a závažnosť nežiaducich reakcií u detí sú rovnaké ako u dospelých.
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.