ENTIZOL 500 MG VAGINÁLNE TABLETY tbl vag 50x500 mg (blis.Al/PVC)

SPC
Nepodávať mladistvým do 16r. Liekové a iné interakcie Liek sa podává pred spaním Neužívať súčasne s alkoholom Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 94357
Registračné číslo 54/0127/72-CS
Dátum registrácie 17.7.1972
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Pharmaceuticals Works Polpharma S.A., Poľsko
Účinné látky
Indikačná skupina Gynekologiká (54)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
G UROGENITÁLNY SYSTÉM A POHLAVNÉ HORMÓNY
G01 Gynekologická- antiinfektíva a antiseptiká
G01A Antiinfektíva a antiseptiká okrem kombinácií s kortikosteroidmi
G01AF Imidazolové deriváty
G01AF01 Metronidazol

Na čo sa ENTIZOL používa?

Entizol 500 mg vaginálne tablety má antiprotozoálne (pôsobí proti prvokom) a antibakteriálne (pôsobí proti baktériám) účinky. Používa sa na lokálnu liečbu trichomoniázy spôsobenej Trichomonas vaginalis a bakteriálnej vaginózy spôsobenej Gardnerella vaginalis, Bacteroides species a Mycoplasma hominis.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Príležitostne sa môžu vyskytnúť poruchy chuti, orálna mukozitída, povlak na jazyku, nevoľnosť, vracanie, gastrointestinálne poruchy, anorexia, žihľavka a angioedém. Zriedka sa môže vyskytnúť anafylaxia. Rovnako sa môže objaviť multiformný erytém, ktorý po vysadení lieku zmizne.
Zriedka boli hlásené abnormálne pečeňové testy, cholestatická hepatitída, žltačka a pankreatitída, ktoré sú reverzibilné po vysadení lieku.
Veľmi zriedka boli hlásené agranulocytóza, neutropénia, trombocytopénia a pancytopénia, ktoré sú často reverzibilné po vysadení lieku, avšak objavili sa aj úmrtia.
Veľmi zriedka boli hlásené ospalosť, závrat, bolesti hlavy, ataxia, kožné vyrážky, uhrovité vyrážky, svrbenie, znížená koordinácia pohybov, stmavnutie moču (kvôli metabolitom metronidazolu), myalgia, artralgia a dočasné poruchy zraku ako dvojité videnie a krátkozrakosť.
Veľmi zriedka boli hlásené psychotické poruchy, vrátane zmätenosti a halucinácií.

Neprehliadnite ďalšie prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.