ELOCOM KRÉM crm der 1x30 g (tuba Al)

hme B.V., Waarderweg 39, 2031 BN Haarlem, P.O. Box 581, 2003 PC Haarlem, Holandsko


Zloženie lieku


Liečivo: mometazónfuroát 1 mg v jednom grame lieku ELOCOM krém.

Pomocné látky:
biely vazelín, biely vosk, hydrogenovaný sójový lecitín, hexylénglykol, oxid titaničitý, hlinitá soľ oktenylsukcinylškrobu, čistená voda a kyselina fosforečná 10% na úpravu pH.


Farmokoterapeutická skupina


Dermatologikum.


Charakteristika


ELOCOM je kortizónový hormonálny liek určený na aplikáciu na kožu. Patrí do skupiny silných (veľmi účinných) kortikosteroidov.


Indikácie


ELOCOM krém je indikovaný na miestnu liečbu niektorých typov zápalových ochorení odpovedajúcich na mometazónfuroát, ako sú lupienka (psoriáza), atopická dermatitída a kontaktná a/alebo alergická kontaktná dermatitída.

ELOCOM používajte len na odporúčanie lekára.


Kontraindikácie


ELOCOM nepoužite v prípade, ak ste kedykoľvek v minulosti mali nezvyčajné prejavy alebo závažné alergické reakcie (reakcie z precitlivenosti) na mometazónfuroát, ktorúkoľvek inú zložku lieku alebo na iné kortikosteroidy.

ELOCOM sa nemá používať, ak trpíte ochorením acne rosacea a v prípadoch zápalového ochorenia okolo úst, pri reakciách po očkovaní, ovčích kiahňach, tuberkulóze, syfilise, opare a vo všeobecnosti ani pri akejkoľvek poruche kože, ktorá je infikovaná.

Poraďte sa s vaším lekárom, aby ste sa uistili, že nemáte niektorý z uvedených stavov.


Nežiaduce účinky


Môžu sa vyskytnúť nasledujúce nežiaduce účinky: svrbenie, reakcie v mieste aplikácie, bakteriálne infekcie, folikulitída alebo furunkulóza (hnisavý zápal vlasového vačku), vyrážka podobná akné, stenčenie kože.

Po používaní miestnych kortikosteroidov v odporúčanom dávkovaní boli menej často hlásené aj nasledujúce miestne nežiaduce účinky: pálenie, podráždenie, suchá kože, hypertrichóza (zvýšený rast ochlpenia), zníženie pigmentácie kože, zápal okolo úst, strie (pruhovité „jazvičky“, „trhlinky" v koži), olupovanie kože, sekundárna infekcia a potničky.

Objaviť sa môžu aj iné nežiaduce účinky (vnútorné, celkové), ktoré nie sú hore uvedené, keď sa ošetrovaná plocha príliš tesne prekryje odevom alebo obväzom a pri liečbe rozsiahlejších oblastí kože počas dlhšieho obdobia. V takomto prípade vyhľadajte vášho lekára.


Používanie lieku počas tehotenstva a dojčenia


O tom, či je možné použiť ELOCOM počas tehotenstva alebo dojčenia, rozhodne lekár.


Dávkovanie a spôsob použitia


Najčastejšie sa používa dávkovanie jedenkrát denne. Na postihnuté miesto kože sa nanesie tenká vrstva lieku ELOCOM krém a jemne sa vmasíruje tak, aby neostali na povrchu žiadne stopy lieku.

Ak lekár neurčí inak, vyvarujte sa náhleho prerušenia alebo ukončenia dlhodobej liečby týmto liekom.'

Nedajte svoj liek nikomu inému. Nepoužívajte ho na liečbu iných stavov ako tých, na ktoré vám ho lekár predpísal, okrem prípadu, že vám to odporučí lekár.


Predávkovanie


Doteraz nebolo hlásené predávkovanie liekom ELOCOM. Ak by ste však použili vyššiu dávku alebo ak by ste liek náhodne prehltli alebo ak by došlo k jeho vstrebaniu ústnou sliznicou, bezodkladne to povedzte vášmu lekárovi.


Upozornenie


Pokiaľ vám lekár neodporučí, aby ste tak urobili, vyvarujte sa aplikácii lieku ELOCOM na miesta pod tesným odevom alebo obväzom, po dlhší čas, na väčšie plochy kože, na tvár a na tie oblasti kože, ktoré sa navzájom trú (napr. v podpazuší alebo v slabinách).

Toto upozornenie platí predovšetkým pre detských pacientov.

Liečbu náhle neprerušujte. Vyžiadajte si viac informácií od svojho lekára.

Zabráňte tomu, aby sa liek dostal do kontaktu s očami.

Ak sa príznaky ochorenia nezlepšia v priebehu niekoľkých dní alebo ak sa dokonca ochorenie zhorší, vyhľadajte lekára.


Uchovávanie


ELOCOM krém uchovávajte pri teplote do 25 °C.


Varovanie


Nepoužívajte liek po čase použiteľnosti, ktorý je uvedený na obale.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Tento liek je určený len na vonkajšie použitie.


Balenie


1 x 15 g, 1 x 30 g, 1 x 50 g
Nie všetky veľkosti balenia musia byť uvedené do obehu.


Dátum poslednej revízie textu


Máj 2013

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Neprehliadnite ďalšie prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.