DIENORETTE FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 1x21 (blis. PVC/PVDC/Al)

SPC
Nepodávať mladistvým do 18r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Kontraindikácie na ochorenia pacienta Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 80315
Registračné číslo 17/0328/09-S
Dátum registrácie 23.9.2009
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Exeltis Slovakia s.r.o., Slovensko
Účinné látky
Indikačná skupina Antikoncepčné lieky (17)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
G UROGENITÁLNY SYSTÉM A POHLAVNÉ HORMÓNY
G03 Pohlavné hormóny a lieky ovplyňujúce kontraceptíva
G03F Progestíny a estrogény v kombinácii
G03FA Progestíny a estrogény‚ kombinácie
G03FA15 Dienogest a estrogén

Na čo sa DIENORETTE FILMOM OBAL... používa?

Dienorette filmom obalené tablety (skrátene uvádzaná aj ako Dienorette) je perorálnou antikoncepciou (liek zabraňujúci počatiu, užívaný ústami) obsahujúcou kombináciu dvoch hormónov. Je tiež možné ju používať na liečbu mierneho až stredne závažného akné, ktoré nereaguje na lokálnu liečbu. K liečbe akné sa môže užívať iba u žien, ktoré požadujú perorálnu antikoncepciu ako metódu plánovania rodičovstva a ktoré nemajú žiadne kontraindikácie na kombinovanú perorálnu antikoncepciu (KPA).

Dienorette obsahuje dva typy ženských pohlavných hormónov v malom množstve. Ide o etinylestradiol (ktorý má účinky podobné estrogénu) a dienogest (ktorý má účinky podobné telu vlastnému luteálnemu hormónu, progesterónu). Vďaka nízkemu obsahu hormónov patrí do skupiny tzv. mikropiluliek. Vďaka dvom druhom hormónov sa radí medzi kombinovanú antikoncepciu a vďaka identickým tabletám (všetky tablety v balení obsahujú kombináciu spomenutých hormónov v rovnakej dávke) medzi jednofázové tablety.

U žien so zvýšeným vplyvom mužských pohlavných hormónov (tzv. androgénny účinok) dochádza k tvorbe akné. Tieto symptómy sa po užívaní Dienorette zlepšujú.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Zvýšené riziko venóznej a arteriálnej tromboembólie (napr. venóznej trombózy, pľúcnej embólie, mŕtvice, infarktu myokardu). Časté: Bolesť hlavy, brucha. Menej časté: Migréna, kŕč v nohách, depresívna nálada, nervozita, oftalmologické sťažnosti, vysoký alebo nízky krvný tlak, ochorenia žíl, nevoľnosť, vracanie, Akné, akné podobné dermatitíde, exantém, ekzém, podráždená pokožka, chloazma, strata vlasov, zápal močových ciest,

Posledná recenzia

5 z 5
irma / 9.5.2013
antikoncepcia

brala som je asi 3/4 roka a bola som s ňou veľmi spokojná. Nepribrala som, neviem však, ako účinkuje na akné, lebo s tým som nikdy problém nemala, menštruácia bola pravidelná a aj keď som zabudla na tabletku, že som ju zobrala aj o pár hodín neskôr (vždy do 12) alebo som celý mesiac brala tak, že raz o 2 hodiny skôr, raz neskôr, nikdy som neotehotnela. Prestala som ju brať len kvôli presviedčaniu môjho priateľa, ktorý bol až zhrozený z tých vedľajších účinkov. Na sebe som si však ani jeden z nich nevšimla.

Ďalšie recenzie »

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.