BECLOMET NASAL AQUA 50 µG aer nau 1x9 ml/70 dávok (fľ.HDPE)

SPC
Nepodávať deťom do 6r. Kontraindikácie na ochorenia pacienta Relatívny zákaz počas dojčenia Relatívny zákaz počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

4,94 €
Vývoj cien
BECLOMET NASAL AQUA cena
Kód 35674
Registračné číslo 14/0309/06-S
Dátum registrácie 28.7.2006
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj voľnopredajný (Vp)
Zastúpenie výrobcu Orion Corporation, Fínsko
Účinné látky
Indikačná skupina Bronchodilatanciá, antiastmatiká (14)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
R RESPIRAČNÝ SYSTÉM
R01 Rinologiká
R01A Dekongestíva a iné rinologiká pre lokálúe terápiu
R01AD Kortikosteroidy
R01AD01 Beklometazón

Na čo sa BECLOMET NASAL AQUA používa?

Beclomet Nasal Aqua patrí do skupiny liekov nazývaných kortikosteroidy. Keď sa aplikujú miestne na nosovú sliznicu, zmierňujú zápal a opuch.

Tento nosový sprej sa používa na prevenciu a liečbu sezónnej a celoročnej alergickej nádchy, vrátane sennej nádchy a vazomotorickej nádchy (nádcha spôsobená rozšírením ciev v nosovej sliznici) a ďalej na prevenciu opakovaného vzniku nosových polypov po ich odstránení.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Po použití spreja môžete trochu kýchať a môžete cítiť nepríjemnú chuť a zápach.

Zriedkavo (u menej ako jedného pacienta z 1000) môže tento liek spôsobiť suchosť a podráždenie v nose a v hrdle, ulceráciu (tvorba vredov) nosovej sliznice a prederavenie nazálneho septa (membrány oddeľujúcej nosové dierky), krvácanie z nosa a bolesť hlavy.

Veľmi zriedkavo (u menej ako jedného pacienta z 10000) môže tento liek spôsobiť šedý zákal očnej šošovky, alergické reakcie vrátane kožných vyrážiek, žihľavku, svrbenie alebo sčervenanie alebo opuchnutie tváre, pier alebo hrdla, alebo skrátený dych a/alebo chrčanie.

Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže mať liečba nazálnymi kortikosteroidmi vplyv na normálnu produkciu steroidov v tele. Toto je pravdepodobnejšie, keď sú vysoké dávky podávané dlhodobo. Jedným zo zriedkavých účinkov je spomalenie rastu detí. Deťom, ktoré užívajú túto liečbu dlhodobo, bude lekár pravidelne kontrolovať výšku.

Informujte svojho lekára ak:
  • cítite bolesť nosa alebo hrdla alebo ste veľmi krvácali z nosa po použití nosového spreja.
  • máte problémy s očami, ktoré nie sú súčasťou vašich zvyčajných príznakov sennej nádchy, zvlášť bolesť alebo rozmazané videnie.

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa.
BECLOMET NASAL AQUA 50 µG aer nau 1x9 ml/70 dávok (fľ.HDPE)

Upozornenie

Som odborník
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.