ANALGIN INJ sol inj 5x5 ml (amp.skl.hnedá)

Liekové a iné interakcie Kontraindikácie na ochorenia pacienta Neužívať súčasne s alkoholom Prísny zákaz počas dojčenia Prísny zákaz počas gravidity Liekom disponuje výlučné lekár-špecialista Nepodávať novorodencovi do 4 mes

Cena

Max. predajná cena:

4,11 €

Úhrada poisťovne:

4,11 €

Pacient platí:

0,00 €(0,00%)
Аmbulantný liek (А)*
Vývoj cien
ALGIFEN cena
Indikačné obmedzenie: Nie
Preskripčné obmedzenia: Nie
Súhlas revízneho lekára: Nie
Kód 88709
Registračné číslo 73/0760/92-S
Dátum registrácie 14.12.1992
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu BB Pharma a.s., Česko
Účinné látky
Indikačná skupina Spazmolytiká (73)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
A TRÁVIACI TRAKT A METABOLIZMUS
A03 Spazmolytiká, anticholinergikí a propulzíva
A03D Spasmoanalgetické kombinácie
A03DA Syntetické anticholínergiká v kombinácii s analgetikami
A03DA02 Pitofenón s analgetikami

Na čo sa ALGIFEN používa?

ANALGIN inj je zložené spazmoanalgetikum obsahujúce pyrazolónové analgetikum, anticholínergikum a spazmolytikum.

Idikácie: Spastické (kŕčové) bolesti hladkého svalstva (kŕče tráviacej sústavy, žlčové a obličkové koliky, bolestivé napätie močového mechúra), kŕčovitá, bolestivá menštruácia a spazmoanalgézia (odstránenie kŕčovitých bolestí) pred inštrumentálnym vyšetrením a po ňom.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Alergické reakcie (najčastejšie kožné ale aj slizničné prejavy), zriedkavo sa vyskytne anafylaktická reakcia. Metamizol môže u citlivých pacientov vyprovokovať astmatický záchvat.

Iným závažným nežiaducim účinkom sú krvné dyskrázie (chorobné zloženie krvi): agranulocytóza, leukopénia, trombocytopénia a hemolytická anémia. Ohrození sú pacienti, u ktorých je potvrdená porucha krvotvorby. Agranulocytóza je spojená s horúčkou, bolestivými zápalmi sliznice úst, hrdla, nosa, ako aj v oblasti konečníka a genitálu. Granulocyty sú výrazne redukované alebo kompletne chýbajú. Trombocytopénia po metamizole je príčinou zvýšenej krvácavosti.
K závažným nežiaducim reakciám po podaní ANALGINU inj patrí šok. Ihneď po objavení sa prvých príznakov je treba podávanie prerušiť a začať intenzívnu protišokovú liečbu.
Po rýchlom podaní môže najmä u pacientov s vysokou horúčkou dôjsť k prudkému poklesu krvného tlaku. Riziko je vyššie u hypotonikov (pacientov s nízkym tlakom krvi) a pacientov s nestabilnou cirkuláciou.
Anticholinergná zložka ANALGINU inj - fenpiverín môže spôsobiť sucho v ústach, poruchy akomodácie, závraty, zápchu, sťažené močenie, zrýchlenie srdcovej frekvencie a nevoľnosť.

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Názov lieku V Pacient
ALGIFEN tbl 20 (blis. PVC/Al) Rp 2,68

Neprehliadnite ďalšie prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.