pou alebo inými dopamínergnými liekmi (pozri časť 4.5).
4.4 Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaníPredĺženie QT intervaluTiaprid môže indukovať predĺženie QT intervalu. Tento účinok zvyšuje riziko závažnej ventrikulárnej arytmie ako je
torsade de pointes (pozri časť 4.8). Odporúča sa, pred akýmkoľvek podaním, a ak je to možné v súlade s klinickým stavom pacienta, monitorovať faktory, ktoré môžu podporovať výskyt tejto poruchy rytmu ako napríklad:
- bradykardia, menej ako 55 úderov za minútu,
- nerovnováha elektrolytov, najmä hypokaliémia,
- kongenitálne predĺženie QT intervalu,
- súbežná liečba liekmi, ktoré môžu vyvolať zjavnú bradykardiu (<55 úderov/min), nerovnováhu elektrolytov, zníženú intrakardiálnu kondukciu alebo predĺženie QT intervalu (pozri časť 4.5).
Tiaprid sa má predpisovať s opatrnosťou pacientom s pretrvávajúcimi faktormi, ktoré môžu predurčovať k predĺženiu QT intervalu.
MŕtvicaV randomizovaných klinických skúšaniach s placebom, vykonaných u starších pacientov s demenciou a liečených niektorými atypickými antipsychotikami, sa pozorovalo 3-násobné zvýšenie rizika cerebrovaskulárnych príhod. Mechanizmus zvýšenia tohto rizika nie je známy. Nemožno vylúčiť zvýšenie rizika pri iných antipsychotikách alebo pri inej populácii pacientov. Tiaprid sa má užívať s opatrnosťou u pacientov s rizikovými faktormi mŕtvice.
Zvýšenie mortality u starších pacientov s demenciouU starších pacientov s psychózou súvisiacou s demenciou, ktorí sú liečení antipsychotikami, je zvýšené riziko úmrtia. Analýzy sedemnástich placebom-kontrolovaných štúdií (modálne trvanie 10 týždňov), prevažne u pacientov užívajúcich atypické antipsychotiká, odhalili 1,6 až 1,7-násobne väčšie riziko úmrtia u pacientov liečených liekmi ako u pacientov liečených placebom. Počas priebehu typickej 10 týždňovej kontrolovanej štúdie nastalo úmrtie u približne 4,5 % liekmi liečených pacientov, kým v skupine s placebom nastalo u 2,6 % pacientov. I keď sa príčiny úmrtí, ku ktorým došlo počas klinických skúšaní s atypickými antipsychotikami líšili, najčastejšie boli buď kardiovaskulárneho (napr. zlyhanie srdca, náhla smrť) alebo infekčného charakteru (napr. pneumónia). Observačné štúdie naznačujú, že podobne ako atypické antipsychotiká, aj liečba s konvenčnými antipsychotikami môže zvyšovať úmrtnosť. Rozsah, v ktorom môžu byť zistenia zvýšenej mortality v observačných štúdiách pripísané antipsychotikám, a nie niektorým vlastnostiam pacientov, nie je jasný.
Riziko venózneho trombembolizmu (VTE)V súvislosti s užívaním antipsychotík boli zaznamenané prípady venózneho trombembolizmu (VTE) , niekedy fatálne. Vzhľadom na to, že u pacientov liečených antipsychotikami sú často prítomné získané rizikové faktory pre VTE, musia byť všetky identifikované pred liečbou Tiapridom Xantis 100 mg a počas nej. Následne sa musia prijať preventívne opatrenia. Pri užívaní Tiapridom Xantis 100 mg u pacientov s rizikovými faktormi pre trombembolizmus je potrebná opatrnosť (pozri časť 4.8).
Karcinóm prsníkaTiaprid môže zvyšovať hladinu prolaktínu. Preto je potrebná opatrnosť a pacienti s anamnézou alebo rodinnou anamnézou karcinómu prsníka musia byť počas liečby tiapridom dôsledne sledovaní.
- Rovnako ako pri iných neuroleptikách, môže sa vyskytnúť neuroleptický malígny syndróm (s možnými smrteľnými následkami), charakterizovaný hypertermiou, svalovou rigiditou a autonómnou dysfunkciou. V prípade hypertermie neznámeho pôvodu sa má užívanie tiapridu ukončiť.
- Okrem výnimočných prípadov, tiparid nemajú užívať pacienti s Parkinsonovou chorobou.
- Neuroleptiká môžu znižovať prah epileptických záchvatov, hoci to nebolo pri tiapride hodnotené. Napriek tomu, pacienti s epilepsiou majú byť počas liečby tiapridom starostlivo monitorovaní.
- V prípade obličkovej insuficiencie sa má znížiť dávka (pozri časť 4.2).
- Rovnako ako pri iných neuroleptikách, sa má tiaprid u starších pacientov podávať s veľkou opatrnosťou, kvôli možnému rizikusedatívneho účinku.
- Užívanie tiapridu u detí nebolo dôkladne sledované. Preto pri predpisovaní lieku deťom je potrebná opatrnosť (pozri časť 4.2).
- V súvislosti s antipsychotikami, vrátane tiapridu, sa zaznamenala leukopénia, neutropénia a agranulocytóza. Neobjasnené infekcie alebo horúčka môžu byť prejavom krvných dyskrázií (pozri časť 4.8) a vyžadujú okamžité hematologické vyšetrenie.
4.5 Liekové a iné interakcieKombinácie, ktoré sú kontraindikované
Dopamínergné agonisty, s výnimkou pacientov s Parkinsonovou chorobou (kabergolín, chinagolid), vzhľadom na recipročný antagonizmus dopamínergných agonistov a neuroleptík (pozri časť 4.3).
Kombinácie, ktoré sa neodporúčajú
Alkohol:Alkohol zvyšuje sedatívny účinok neuroleptík. Vzhľadom na ovplyvnenie pozornosti môže byť nebezpečné viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje. Je potrebné predchádzať konzumácii alkoholických nápojov a liekov obsahujúcich alkohol.
Lieky, ktoré môžu indukovať torsade de pointes alebo predĺžiť QT interval:Antiarytmiká triedy Ia (chinidín, hydrochinidín, disopyramid) a antiarytmiká triedy III (amiodarón, sotalol, dofetilid, ibutilid), niektoré neuroleptiká (sultoprid, pipotiazín, sertindol, veraliprid, chlórpromazín, levomepromazín, trifluórperazín, tioridazín, cyamemazín, sulpirid, pimozid, haloperidol, droperidol, flufenazín, pipamperón, flupentixol, zuklopentixol), niektoré antiparazitiká (halofantrín, lumefantrín, pentamidín), iné lieky: i.v. erytromycín, i.v. spiramycín, moxifloxacín, sparfloxacín, imipramínové antidepresíva, lítium, bepridil, cisaprid, difemanil, mizolastín, i.v. vinkamín.
Zvýšené riziko ventrikulárnych arytmií, predovšetkým
torsade de pointes.
Ak je to možné, vysaďte liek, ktorý môže vyvolať
torsade de pointes, okrem liekov na liečbu infekcií. Ak nie je možné vyhnúť sa kombinovanej liečbe, pred začatím liečby skontrolujte QT interval a sledujte EKG.
Levodopa:
Recipročný antagonizmus levodopy a neuroleptík.
U pacientov s Parkinsonovou chorobou sa majú použiť pri každom lieku najnižšie účinné dávky.
Dopamínergné agonisty s výnimkou levodopy (amantadín, apomorfín, bromokryptín, entakapón, lizurid, pergolid, piribedil, pramipexol, ropinirol, selegilín) u pacientov s Parkinsonovou chorobou:
Recipročný antagonizmus dopamínergných agonistov a neuroleptík.
Dopamínergné agonisty môžu vyvolať alebo zhoršiť psychotické poruchy.
Ak sa neuroleptickej liečbe nedá vyhnúť u pacientov s Parkinsonovou chorobou liečených dopamínergnými agonistami, musí sa dávka týchto látok postupne znižovať a vysadiť (náhle vysadenie dopamínergných agonistov môže vyvolať neuroleptický malígny syndróm).
Metadón:Zvýšené riziko ventrikulárnej arytmie, najmä
torsade de pointes.
Kombinácie, ktoré vyžadujú osobitné opatrenia pri používaníLieky vyvolávajúce bradykardiu (najmä antiarytmiká triedy Ia, betablokátory, niektoré antiarytmiká triedy II, niektoré antagonisty vápnika, napr. diltiazem a verapamil, klonidín, guanfacín; srdcové glykozidy, pilokarpín, inhibítory cholínesterázy):
Zvýšené riziko ventrikulárnych arytmií, predovšetkým
torsade de pointes.
Klinické a elektrokardiografické monitorovanie.
Betablokátory pri zlyhaní srdca (bisoprolol, karvedilol, metoprolol, nebivolol):Zvýšené riziko ventrikulárnych arytmií, predovšetkým
torsade de pointes. Je nevyhnutné klinické a EKG monitorovanie.
Lieky, ktoré indukujú nerovnováhu elektrolytov, najmä znižujúce hladinu draslíka (diuretiká znižujúce hladinu draslíka, stimulujúce laxatíva, i.v. amfotericín B, glukokortikoidy, tetrakosaktidy, kosyntropín):
Zvýšené riziko ventrikulárnych arytmií, predovšetkým
torsade de pointes.
Pred začatím liečby tiapridom upravte akúkoľvek hypokaliémiu a zabezpečte klinické pozorovanie, monitorovanie elektrolytov a EKG.
Iné kombinácie, ktoré je potrebné vziať do úvahy
Antihypertenzíva (všetky):Antihypertenzný účinok a zvýšené riziko ortostatickej hypotenzie (prídavný účinok).
Iné lieky znižujúce aktivitu CNS:Narkotiká (analgetiká, antitusiká a opioidná substitučná liečba), sedatívne H
1 antihistaminiká, barbituráty, benzodiazepíny, iné nebenzodiazepínové anxiolytiká, hypnotiká, neuroleptiká, sedatívne antidepresíva (amitriptylín, doxepín, mianserín, mirtazapín, trimipramín), centrálne účinkujúce antihypertenzíva; iné lieky: baklofen, talidomid, pizotifén, klonidín a odvodené látky.
Zvýšenie centrálnej depresie. Zníženie pozornosti môže spôsobiť nebezpečenstvo pri vedení vozidiel a obsluhe strojov.
Betablokátory (s výnimkou esmololu, sotalolu a betablokátorov používaných pri zlyhaní srdca):
Vazodilatačný účinok a riziko hypotenzie, najmä posturálna hypotenzia (prídavný účinok).
Nitrátové deriváty a príbuzné látky.Riziko hypotenzie, najmä posturálna hypotenzia.
4.6 Fertilita, gravidita a laktáciaGraviditaŠtúdie na zvieratách nepreukázali priame alebo nepriame škodlivé účinky na graviditu, embryonálny/fetálny vývoj, pôrod alebo postnatálny vývoj. K dispozícii sú limitované klinické údaje v súvislosti s podávaním lieku gravidným ženám. V prípade, že je liečba potrebná na udržanie správnej duševnej rovnováhy a zabránenie dekompenzácie, musí sa počas tehotenstva začať alebo pokračovať v účinnom dávkovaní.
Novorodenci vystavení účinku antipsychotík (vrátane Tiapridu Xantis 100 mg) počas tretieho trimestra gravidity majú riziko vzniku nežiaducich udalostí vrátane extrapyramídových a/alebo abstinenčných syndrómov, ktoré sa po pôrode môžu líšiť svojou závažnosťou a trvaním. Hlásené boli agitovanosť, hypertónia, hypotónia, tras, ospalosť, dýchacie ťažkosti alebo poruchy kŕmenia. Preto majú byť novorodenci pozorne monitorovaní.
Z tohto dôvodu je pri predpisovaní lieku gravidným ženám potrebná zvýšená opatrnosť.
DojčenieŠtúdie na zvieratách preukázali vylučovanie tiapridu do materského mlieka. Nie je známe, či sa tiaprid vylučuje do materského mlieka u ľudí. Dojčenie sa počas liečby tiapridom neodporúča.
FertilitaNa zvieratách sa pozorovalo zníženie plodnosti súvisiace s farmakologickým účinkom lieku (nepriamy prolaktínový účinok).
U ľudí môže podávanie tiapridu vzhľadom na interakciu s dopamínergnými receptormi spôsobiť hyperprolaktinémiu, ktorá môže byť spojená s amenoreou, anovuláciou a zhoršenou fertilitou (pozri časť 4.8).
4.7 Ovplyvnenie schopnosti viesť vozidlá a obsluhovať strojeAj pri odporúčaných dávkach môže tiaprid pôsobiť upokojujúco a to môže zhoršiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať pracovné stroje (pozri časť 4.8).
4.8 Nežiaduce účinkyNežiaduce účinky sú zoradené podľa frekvencie výskytu nasledovne: veľmi časté (≥1/10), časté (≥1/100 až <1/10); menej časté (≥1/1 000 až <1/100); zriedkavé (≥1/10 000 až <1/1 000); veľmi zriedkavé (<1/10 000); neznáme (z dostupných údajov).
Údaje z klinických škúšaníNasledujúce nežiaduce účinky boli hlásené v kontrolovaných klinických skúšaniach. Je potrebné poznamenať, že v niektorých prípadoch môže byť ťažké odlíšiť nežiaduce účinky od symptómov existujúceho ochorenia.
Poruchy endokrinného systémuČasté: Hyperprolaktinémia, ktorá môže v niektorých prípadoch vyústiť do galaktorey, amenorey, gynekomastie, menštruačných problémov alebo erektilnej dysfunkcie.
Psychické poruchyČasté: Somnolencia, ospalosť/spavosť, nespavosť, agitácia, ľahostajnosť.
Poruchy nervového systémuČasté: Závrat/vertigo, bolesť hlavy.
Parkinsonova choroba a súvisiace symptómy: tremor, hypertenzia, hypokinéza a hypersalivácia. Tieto symptómy sú zvyčajne po podaní antiparkinsoník reverzibilné.
Menej časté: Akatízia, dystónia (kŕče, sťahy krčných svalov, okulogyrická kríza, trizmus). Tieto symptómy sú zvyčajne po podaní antiparkinsoník reverzibilné.
Zriedkavé: Akútna dyskinéza. Tento symptóm je zvyčajne po podaní antiparkinsoník reverzibilný.
Poruchy reprodukčného systému a prsníkovMenej časté: Galaktorea, amenorea, zväčšenie prsníkov, bolesti prsníkov a impotencia.
Celkové poruchy a reakcie v mieste podaniaČasté: Asténia, únava.
Menej časté: Zvýšenie telesnej hmotnosti.
Postmarketingové údajeNavyše, prostredníctvom spontánnych hlásení boli zaznamenané prípady nasledujúcich nežiaducich účinkov.
Poruchy krvi a lymfatického systémuNeznáma frekvencia: Leukopénia, neutropénia a agranulocytóza (pozri časť 4.4).
Psychické poruchyNeznáma frekvencia: Zmätenosť, halucinácie.
Poruchy nervového systémuNeznáma frekvencia: Rovnako ako aj pri iných neuroleptikách, sa po viac ako trojmesačnom užívaní tiapridu zaznamenala tardívna dyskinéza (charakterizovaná rytmickými, mimovoľnými pohybmi najmä jazyka a/alebo tváre). Antiparkinsoniká sú neúčinné alebo môžu indukovať zhoršenie príznakov.
Rovnako ako pri iných neuroleptikách, zaznamenal sa neuroleptický malígny syndróm (pozri časť 4.4), ktorý môže byť komplikáciou so smrteľnými následkami.
Strata vedomia / synkopa, kŕče.
Poruchy metabolizmu a výživyNeznáma frekvencia: Hyponatriémia, syndróm neprimeranej sekrécie antidiuretického hormónu (syndrome of inappropriate antidiuretic hormone secretion, SIADH).
Poruchy srdca a srdcovej činnostiNeznáma frekvencia: Predĺženie QT intervalu, ventrikulárne arytmie, ako je napríklad
torsade de pointes, ventrikulárna tachykardia, ktorá môže vyústiť do ventrikulárnej fibrilácie alebo zastavenia srdca a náhlej smrti (pozri časť 4.4).
Poruchy cievNeznáma frekvencia: Venózny trombembolizmus, vrátane pľúcnej embólie, niekedy fatálnej a hlboká žilová trombóza (pozri časť 4.4).
Hypotenzia, zvyčajne ortostatická.
Poruchy dýchacej sústavy, hrudníka a mediastínaNeznáma frekvencia: Aspiračná pneumónia.
Poruchy gastrointestinálneho traktuNeznáma frekvencia: Zápcha, črevná obštrukcia, ileus.
Poruchy kože a podkožného tkanivaNeznáma frekvencia: Vyrážka vrátane erytematóznej vyrážky, makulopapulárna vyrážka a žihľavka.'
Poruchy kostrovej a svalovej sústavy a spojivového tkanivaNeznáma frekvencia: Zvýšená hladina kreatínfosfokinázy v krvi, rabdomyolýza.
Stavy v gravidite, v šestonedelí a perinatálnom obdobíNeznáma frekvencia: Novorodenecký syndróm z vysadenia (pozri časť 4.6).
Poruchy pečene a žlčových ciestNeznáma frekvencia: Zvýšenie pečeňových enzýmov.
Úrazy, otravy a komplikácie liečebného postupuNeznáma frekvencia: Pády.
Hlásenie podozrení na nežiaduce reakcieHlásenie podozrení na nežiaduce reakcie po registrácii lieku je dôležité. Umožňuje priebežné monitorovanie pomeru prínosu a rizika lieku. Od zdravotníckych pracovníkov sa vyžaduje, aby hlásili akékoľvek podozrenia na nežiaduce reakcie na národné centrum hlásenia uvedené v
Prílohe V.
4.9 PredávkovaniePríznakySkúsenosti s predávkovaním tiapridom sú obmedzené. Môže sa pozorovať ospalosť a útlm, kóma, hypotenzia a extrapyramídové symptómy.
Smrteľné následky boli hlásené v kombinácii s inými psychotropnými látkami, ale i v monoterapii s tiapridom.
LiečbaV prípade akútneho predávkovania sa má myslieť na možnosť užitia viacerých liekov.
Keďže tiaprid je slabo dialyzovateľný, hemodialýza na elimináciu lieku nie je účinná.
Neexistuje špecifické antidotum tiapridu. Preto sa odporúčajú vhodné podporné opatrenia a monitorovanie vitálnych funkcií pacienta s nepretržitým monitorovaním srdcovej aktivity (riziko predĺženia QT intervalu a následné ventrikulárne arytmie) až do úpravy stavu pacienta.
V prípade ťažkých extrapyramídových symptómov sa majú podať anticholinergné lieky.
5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI5.1 Farmakodynamické vlastnostiFarmakoterapeutická skupina: psycholeptiká, antipsychotiká.
ATC kód: N05AL03.
Tiaprid je atypické neuroleptikum, ktoré
in vitro selektívne blokuje dopamínergné D
2 a D
3 receptory , bez účinku na subtypy receptorov hlavných centrálnych neurotransmitérov (vrátane serotonínu, noradrenalínu a histamínu).
In vivo neurochemické a behaviorálne štúdie potvrdzujú tieto vlastnosti a ukazujú antidopaminergické vlastnosti bez sedácie, katalepsie a kognitívneho zhoršenia.
Naviac:
- Tiaprid je obzvlášť účinný na receptoroch senzibilizovaných dopamínom, čím sa vysvetľuje jeho účinok na dyskinézy.
- Anxiolytická aktivita na niekoľkých zvieracích modeloch vystavených stresu, vrátane abstinencie alkoholu, bola potvrdená u myší a primátov.
- Tiaprid nespôsobil fyzickú alebo psychickú závislosť.
Tento atypický farmakologický profil môže byť zodpovedný za jeho klinickú účinnosť pri mnohých poruchách so zvýšenou dopamínergnou funkciou ako dyskinéza a psychobehaviorálne poruchy pozorované u pacientov s demenciou alebo u alkoholikov spôsobuje menej neurologických nežiaducich účinkov ako typické neuroleptiká.
5.2Farmakokinetické vlastnostiAbsorpcia tiapridu je rýchla. Priemerná stredná hodnota t
max je 1 hodina pre tablety. Čas oneskorenia je krátky, bez ohľadu na spôsob podania. Priemerná hodnota t
max sa zvyšuje na 2–3,5 hodín pri tabletách s predĺženým uvoľňovaním účinnej látky.
Po perorálnom užití jednorazovej dávky 100 mg u zdravých dobrovoľníkov je priemerný objem maximálnej plazmatickej koncentrácie tiapridu (C) 560 ng/ml. C
max je mierne zvýšená pri intramuskulárnom podaní. C
max je nižšia pri tabletách s predĺženým uvoľňovaním účinnej látky v porovnaní s okamžitým uvoľňovaním.
Absolútne biologické dostupnosti po perorálnom alebo intramuskulárnom podaní sú približne 75–78 %.
Perorálny roztok a tablety s predĺženým uvoľňovaním sú bioekvivalentné s tabletami s okamžitým uvoľňovaním (pokiaľ ide o plochu pod krivkou koncentrácie).
Plazmatické koncentrácie sa u väčšiny pacientov zvyšujú proporcionálne s dávkou.
Príjem potravy zvyšuje C
max o 20 % resp. 34 % pri tabletách s okamžitým resp. predĺženým uvoľňovaním.
Tiaprid sa prakticky neviaže na plazmatické proteíny. Priemerný distribučný objem je 1,43 l/kg, zhodný s akumuláciou v tkanivách.
Tiaprid sa eliminuje hlavne močom, prakticky v nezmenenej forme. Po perorálnom podaní sa za 24 hodín vylúči močom okolo 75 % podanej dávky tiapridu, čo svedčí o tom, že biotransformácia tiapridu je mierna. Renálny klírens (priemerný 18 l/h) dokázal, že vylučovanie obličkami sa deje glomerulárnou filtráciou a tubulárnou sekréciou.
U ľudí sa metabolizuje do 15 % tiapridu na prevažne farmakologicky neaktívne metabolity. Nepozorovali sa žiadne konjugáty.
Priemerný eliminačný polčas u ľudí je okolo 3–5 hodín, keďže metabolity sú prevažne farmakologicky neaktívne. Nepozorovali sa žiadne konjugáty.
Priemerný eliminačný polčas je okolo 3–5 hodín u zdravých mladých dobrovoľníkov po i.m. podaní, perorálnom podaní roztoku a tabliet s okamžitým uvoľňovaním a zvyšuje sa na 6–8 hodín po podaní tabliet s predĺženým uvoľňovaním.
Zvýšenie plazmatickej koncentrácie a eliminačného polčasu na 21,6 hodín sa zaznamenalo u pacientov so závažnou obličkovou insuficienciou. Preto v prípade obličkovej insuficiencie sa má znížiť dávka (pozri časť 4.2).
Tiaprid je slabo dialyzovateľný (11 ± 7 mg) počas 4 hodinovej dialýzy po intramuskulárnom podaní 100 mg.
5.3 Predklinické údaje o bezpečnostiTiaprid nemá žiadne bežné orgánovo-špecifické, teratogénne alebo mutagénne riziko. Účinky pozorované na zvieratách priamo súvisia s farmakologickou aktivitou a najmä s hyperprolaktinémiou. Čo sa týka karcinogenity, prolaktín produkujúci tumor pozorovaný u hlodavcov je druhovo špecifický a nepoukazuje na žiadne zvláštne riziko pre humánne terapeutické použitie.
6. FARMACEUTICKÉ INFORMÁCIE6.1 Zoznam pomocných látokmanitol
mikrokryštalická celulóza granulovaná
povidón 25
karboxymetylškrob A, sodná soľ
oxid kremičitý, koloidný bezvodý
stearan horečnatý
6.2 InkompatibilityNeaplikovateľné.
6.3 Čas použiteľnosti5 rokov.
6.4 Špeciálne upozornenia na uchovávanieUchovávajte v pôvodnom obale pri teplote do 25 °C.
6.5 Druh obalu a obsah baleniaPVC/PVDC/ALU blister, škatuľa.
Veľkosť balenia: 20, 30, 50, 60, 90, 100 alebo 500 tabliet.
Na trh nemusia byť uvedené všetky veľkosti balenia.
6.6 Špeciálne opatrenia na likvidáciu a iné zaobchádzanie s liekomŽiadne zvláštne požiadavky.
7. DRŽITEĽ ROZHODNUTIA O REGISTRÁCIIXANTIS PHARMA LIMITED
Lemesou 5, EUROSURE TOWER, 1
st floor, Flat/Office 101
2123 Nicosia
Cyprus
8. REGISTRAČNÉ ČÍSLO68/0363/18-S
9. DÁTUM PRVEJ REGISTRÁCIE/PREDĹŽENIA REGISTRÁCIEDátum prvej registrácie: 09. novembra 2018
10. DÁTUM REVÍZIE TEXTU11/2018