TALAFT 20 MG tbl flm 2x20 mg (blis.Al/PVC/PVDC)

Nepodávať mladistvým do 18r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Kontraindikácie na ochorenia pacienta Neužívať súčasne s alkoholom Liekom disponuje výlučné lekár-špecialista Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 7480D
Registračné číslo 83/0126/21-S
Dátum registrácie 11.5.2021
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Biodemada Sp. z o. o., Poľsko
Účinné látky
Indikačná skupina Vazodilatanciá (83)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
G UROGENITÁLNY SYSTÉM A POHLAVNÉ HORMÓNY
G04 Urologiká
G04B Ostatné urologiká vrátane spazmolytík
G04BE Lieky použivané pri poruchách erekcie
G04BE08 Tadalafil

Na čo sa TALAFT 052021 používa?

TALAFT je určený pre dospelých mužov s erektilnou dysfunkciou. Za erektilnú dysfunkciu sa považuje stav, keď muž nevie dosiahnuť a udržať dostatočnú erekciu na pohlavnú aktivitu. Je dokázané, že TALAFT významne zlepšuje schopnosť dosiahnutia stoporenia penisu dostatočného na pohlavnú aktivitu.
TALAFT obsahuje liečivo tadalafil, ktoré patrí do skupiny látok nazývaných inhibítory fosfodiesterázy typu 5. Po pohlavnej stimulácii TALAFT uvoľňuje hladkú svalovinu ciev vo vašom penise a umožňuje vtok krvi do jeho tkanív. Výsledkom je zlepšenie erektilnej funkcie. TALAFT vám nepomôže, ak nemáte erektilnú dysfunkciu.

Je dôležité si uvedomiť, že TALAFT nepôsobí bez pohlavnej stimulácie. S vašou partnerkou sa musíte venovať predohre práve tak, ako keby ste neužívali liek na liečbu erektilnej dysfunkcie.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Ak sa u vás vyskytne ktorýkoľvek z nasledujúcich vedľajších účinkov, prestaňte tento liek užívať a okamžite vyhľadajte lekársku pomoc:
  • alergické reakcie vrátane vyrážky (menej častý výskyt)
  • bolesť na hrudi – neužívajte nitráty, ale okamžite vyhľadajte lekársku pomoc (menej častý výskyt)
  • priapizmus - predĺžená, prípadne aj bolestivá erekcia po užití TALAFTU (zriedkavý výskyt).
Ak vaša erekcia trvá viac ako 4 hodiny, musíte okamžite vyhľadať lekára.
  • náhla strata zraku (zriedkavý výskyt).

Veľmi často hláseným vedľajším účinkom u pacientov užívajúcich TALAFT je bolesť hlavy, ktorá sa môže objaviť u viac ako 1 z 10 ľudí.

Ďalej boli hlásené tieto vedľajšie účinky:

Časté môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb)
  • bolesť hlavy, bolesť chrbta, bolesť svalov, bolesti rúk a nôh, návaly tepla, opuch nosovej sliznice, a poruchy trávenia.

Menej časté (môžu postihovať menej ako 1 zo 1 00 osôb)
  • závrat, bolesť brucha, pocit nevoľnosti, je vám zle od žalúdka (vracanie), reflux (spätné vtekanie obsahu žalúdka do pažeráka), rozmazané videnie, bolesť oka, ťažkosti s dýchaním, prítomnosť krvi v moči, predĺžená erekcia, pocit búšenia srdca, rýchly pulz, vysoký krvný tlak, nízky krvný tlak, krvácanie z nosa, zvonenie v ušiach, opuch rúk, nôh alebo členkov a pocit únavy.

Zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb)
  • mdloby, epileptické záchvaty a prechodná strata pamäti, opuch očných viečok, červené oči, náhle zhoršenie alebo strata sluchu a žihľavka (svrbiace červené fľaky na koži), krvácanie z penisu, prítomnosť krvi v semene a zvýšené potenie.

V zriedkavých prípadoch boli u mužov, ktorí užívali TALAFT, hlásené infarkt myokardu a náhla mozgová príhoda. Väčšina z týchto mužov trpela problémami so srdcom už predtým ako začali užívať tento liek.

Zriedkavo bolo hlásené zhoršenie alebo strata zraku čiastočného, dočasného alebo trvalého charakteru v jednom alebo oboch očiach.

Niektoré ďalšie zriedkavé vedľajšie účinky boli hlásené u mužov užívajúcich TALAFT ktoré neboli pozorované v klinických štúdiách. Zahŕňajú:
  • migrénu, opuch tváre, závažnú alergickú reakciu, ktorá spôsobuje opuch tváre alebo hrdla, závažné kožné vyrážky, niektoré poruchy ovplyvňujúce prietok krvi v očiach, nepravidelnú
činnosť srdca a angínu pektoris a náhlu srdcovú smrť.

Vedľajší účinok závrat bol častejšie hlásený u mužov, ktorí užívajú TALAFT a majú viac ako 75 rokov. Hnačka bola častejšie hlásená u mužov, ktorí užívajú TALAFT a majú viac ako 65 rokov.

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.