SAB SIMPLEX sus por 4x30 ml (fľ.skl.hnedá)

Liek je určeny dospelým a deťom Nepodávať novorodencovi do 3 mes

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 93501
Registračné číslo 49/0207/89-CS
Dátum registrácie 15.9.1989
Patentná ochrana originalny liek
Výdaj voľnopredajný (Vp)
Zastúpenie výrobcu Pfizer Europe MA EEIG, Belgicko
Účinné látky
Indikačná skupina Digestiva, adsorbenciá, acidá (49)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
A TRÁVIACI TRAKT A METABOLIZMUS
A03 Spazmolytiká, anticholinergikí a propulzíva
A03A Spazmolytiká, anticholinergikí a propulzíva
A03AX Iné lieky na liečbu funkčných črevných porúch
A03AX13 Silikóny

Na čo sa SAB SIMPLEX používa?

SAB SIMPLEX perorálnu suspenziu je možné užívať pri ťažkostiach, ako sú: plynatosť, nafukovanie, pocit plnosti spôsobený hromadením plynov v tráviacom ústrojenstve, nadmerné hltanie vzduchu, ktoré sa prejavuje tlakom v nadbrušku za nedostatočného odchodu plynov.

Pri týchto stavoch môžu SAB SIMPLEX užívať bez porady s lekárom dospelí, vrátane osôb starších ako 60 rokov, tehotné alebo dojčiace ženy a môže sa podávať aj deťom od 3 mesiacov.

Deťom do 3 mesiacov je možné SAB SIMPLEX na odporúčanie lekára podávať aj pri tzv. “trojmesačných“ kolikách, ktoré sa prejavujú pravidelnými záchvatmi plaču asi pol hodiny po dojčení alebo kŕmení a môžu byť (po vylúčení organickej príčiny lekárom) prejavom poruchy trávenia. Tieto ťažkosti sa objavujú prevažne po narodení – odtiaľto pomenovanie “trojmesačné koliky“. Jednou z príčin týchto kolík je mliečna strava, ktorá vyvoláva počas viac hodín zvýšenú tvorbu peny v tráviacom ústrojenstve a zamedzuje tak vstrebávaniu a odchodu plynov. Táto situácia môže potom viesť k bolestivému nafukovaniu.

Len na odporúčanie lekára sa môže SAB SIMPLEX užívať alebo podávať deťom pri zvýšenej plynatosti po operáciách, pri otrave saponátovými prostriedkami (pracie prášky) a k príprave na diagnostické vyšetrenie v oblasti brucha (sonografia, röntgenové vyšetrenie, endoskopia) ku zníženiu výskytu tieňov spôsobených plynom.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Neboli doposiaľ pozorované.

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Neprehliadnite ďalšie prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.