PRILOTEKAL 20 MG/ML INJEKČNÝ ROZTOK sol inj 10x5 ml (amp.skl.)

SPC
Nepodávať mladistvým do 18r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Kontraindikácie na ochorenia pacienta Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Relatívny zákaz počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 7540A
Registračné číslo 01/0420/13-S
Dátum registrácie 23. 10. 2013
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu B.Braun Melsungen AG, Nemecko
Účinné látky
Indikačná skupina Anestetiká (lokálne) (01)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
N NERVOVÝ SYSTÉM
N01 Anestetiká
N01B Anestetiká lokálne
N01BB Amidy
N01BB04 Prilokaín

Na čo sa PRILOTEKAL používa?

Injekčný roztok Prilotekal 20 mg/ml je druh lieku, ktorý sa nazýva lokálne anestetikum a patrí do skupiny amidov a je to roztok určený na injekciu. Injekčný roztok Prilotekal sa používa na anestéziu (znecitlivenie) presne určených častí tela a pri prevencii bolesti počas chirurgického zákroku u dospelých.
Prilotekal vám podajú do spodnej časti chrbtice. Tým sa rýchlo a na určitú dobu zastaví bolesť od pása smerom nadol (pri krátko trvajúcich operáciách).
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Rovnako ako u všetkých lokálnych anestetík môže aj v tomto prípade dôjsť ku poklesu krvného (arteriálneho) tlaku a srdcová frekvencia sa môže spomaliť.

Môžete pociťovať nevoľnosť, mať znížený krvný tlak alebo pomalý srdcový tep. Ďalšie možné účinky sú pooperačná bolesť hlavy, vracanie a ťažkosti s močením.

Menej časté vedľajšie účinky, ktoré sa môžu objaviť, sú svrbenie, mierne znecitlivenie alebo pálenie na koži, bolesť chrbta, dočasná svalová slabosť alebo znížená citlivosť na dotyk.

Je nepravdepodobné, že by injekčný roztok Prilotekal spôsobil závažné vedľajšie účinky, pokiaľ nebol náhodne podaný nesprávnym spôsobom alebo ak sa použil súčasne s inými lokálnymi anestetikami. V takom prípade sa môže objaviť pocit necitlivosti jazyka, točenie hlavy, závraty, triaška a záchvaty. Vo veľmi zriedkavých prípadoch boli účinky prilokaínu spájané s infarktom myokardu, ťažkosťami pri dýchaní, stratou citlivosti v dolnej časti tela a alergickými reakciami, ktoré sa môžu prejaviť vyrážkami, opuchmi alebo veľmi nízkym krvným tlakom.

Medzi zriedkavé, avšak závažné nežiaduce účinky spinálnej anestézie patrí vysoká alebo celková spinálna blokáda s následným útlmom srdcovej činnosti a dýchania.
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.