NOVYNETTE tbl flm 1x21 (blis.PVC/PVDC/Al)

Nepodávať mladistvým do 18r. Liekové a iné interakcie Liek obsahuje cukry Kontraindikácie na ochorenia pacienta Prísny zákaz počas gravidity Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

8,40 €
Vývoj cien
NOVYNETTE cena
Kód 53492
Registračné číslo 17/0122/99-S
Dátum registrácie 18.10.1999
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Gedeon Richter Plc., Maďarsko
Účinné látky
Indikačná skupina Antikoncepčné lieky (17)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
G UROGENITÁLNY SYSTÉM A POHLAVNÉ HORMÓNY
G03 Pohlavné hormóny a lieky ovplyňujúce kontraceptíva
G03A Hormonálne kontraceptíva pre systémovú aplikáciu
G03AA Progestíny a estrogény, kombinácie
G03AA09 Dezogestrel a estrogén

Na čo sa NOVYNETTE používa?

Novynette je kombinovaná perorálna antikoncepcia, tiež zvaná tabletka.
Kombinovaná antikoncepcia Vás chráni pred otehotnením.

Obsahuje dva typy ženských hormónov: progestogén, dezogestrel a estrogén, etinylestradiol v nízkych dávkach.

Novynette, podobne ako iná hormonálna antikoncepcia, nechráni pred infekciou HIV (AIDS) ani pred inými pohlavne prenosnými chorobami. Počas užívania tohto lieku pravidelne navštevujte Vášho lekára, najmenej dvakrát do roka. Ak sa u Vás vyskytnú akékoľvek nezvyčajné príznaky ako bolesti v hrudníku, bruchu alebo nohách z neobjasnenej príčiny, kontaktujte ihneď Vášho lekára.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Vážne reakcie
Vážnejšie reakcie, spájané s kombinovanou hormonálnou antikoncepciou sú podrobne popísané vyššie v časti "Tabletka a trombóza" a "Tabletka a rakovina". Prosím, prečítajte si tieto časti podrobne, a ak máte otázky, obráťte sa na svojho lekára.

Iné možné vedľajšie účinky
Nasledujúce vedľajšie účinky boli hlásené u žien, užívajúcich tabletku, ktoré sa môžu vyskytnúť v prvých mesiacoch po začatí užívania Novynette, ale ktoré zvyčajne prestanú, keď sa Vaše telo tabletke prispôsobí. Najčastejšie hlásenými nežiaducimi účinkami (môžu postihnúť 1 alebo viac ako 1 z 10 užívateliek) sú nepravidelné krvácania a prírastok telesnej hmotnosti.

Časté a menej časté (môžu postihnúť viac ako 1/1 000, ale menej ako 1/10 osôb): zadržiavanie tekutín, zníženie sexuálnej túžby, depresia, zmeny nálady, bolsti hlavy, závraty, nervozita, migréna, vysoký krvný tlak, nevoľnosť, vracanie, bolesť brucha, hnačka, akné, vyrážky, koprivka (urtikária), žiadne alebo zoslabené krvácanie, napätie v prsníkoch, bolesť prsníkov, zväčšenie prsníkov, abnormálne krvácanie z maternice.

Zriedkavé (môžu postihnúť až 1 z 1 000 osôb): vaginálna kandidóza (hubová infekcia), precitlivenosť, zvýšenie sexuálnej túžby, podráždenie oka kontaktnými sošovkam, porucha sluchu (otoskleróza), trombembolizmus, kožné poruchy (erythema nodosum, erythema multiforme), svrbenie, vypadávanie vlasov (alopécia), abnormálny výtok z krčka maternice, výtok z prsníkov, strata hmotnosti.

U žien užívajúcich tabletku boli hlásené nasledujúce vážne vedľajšie účinky: Crohnova choroba alebo ulceratívna kolitída (chronické zápalové ochorenie čriev), systémový lupus erythematosus (SLE, ochorenie spojivového tkaniva), epilepsia, vyrážka, známa ako herpes gestationis, chorea (pohybové ochorenie), krvná porucha, známa ako hemolytický uremický syndróm - HUS (porucha, pri ktorej spôsobia krvné zrazeniny zlyhanie obličiek), hnedé fľaky na tvári a tele (chloasma), porucha pohybu, zvaná Sydenhamova chorea, zažltnutie kože, gynekologické poruchy (endometrióza, myóm maternice).

Skôr ako podstúpite krvné testy

Povedzte svojmu lekárovi alebo personálu laboratória, že užívate tabletku, pretože perorálna antikoncepcia môže ovplyvniť výsledky niektorých testov.

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.