ENTECAVIR MYLAN 1 MG FILMOM OBALENÉ TABLETY tbl flm 30x1x1 mg (blis.OPA/Al/PVC-Al)

SPC
Nepodávať mladistvým do 18r. Liek obsahuje cukry Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 5530C
Registračné číslo EU/1/17/1227/008
Dátum registrácie 18. 9. 2017
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj s obmedzením predpisovania (Rx)
Zastúpenie výrobcu Mylan Pharmaceuticals Limited, Írsko
Účinné látky
Indikačná skupina Chemoterapeutiká (vrátane tuberkulostatík) (42)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
J ANTIINFEKTÍVA NA SYSTÉMOVÉ POUŽITIE
J05 Antivirotiká pre systémovú aplikáciu
J05A Priamo pôsobiace antivirotiká
J05AF Nukleozidové a nukleotidové inhibítory reverznej transkriptázy
J05AF10 Entekavir

Na čo sa ENTECAVIR MYLAN používa?

Entecavir Mylan tablety sú protivírusové lieky používané na liečbu chronickej (dlhodobo trvajúcej) infekcie spôsobenej vírusom hepatitídy B (HBV) u dospelých.

Entecavir Mylan sa môže používať u ľudí, ktorých pečeň je poškodená, ale stále funguje (kompenzované ochorenie pečene), a u ľudí, ktorých pečeň je poškodená a normálne nefunguje (dekompenzované ochorenie pečene).

Entecavir Mylan tablety sa používajú aj na liečbu chronickej (dlhodobo trvajúcej) infekcie HBV u detí a dospievajúcich vo veku 2 rokov až do menej než 18 rokov. Entecavir Mylan možno používať u detí, ktorých pečeň je poškodená, no stále správne funguje (kompenzované ochorenie pečene).

Infekcia spôsobená vírusom hepatitídy B môže viesť k poškodeniu pečene. Entecavir Mylan znižuje množstvo vírusu vo vašom tele a zlepšuje stav pečene.

Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Pacienti liečení entekavirom hlásili nasledujúce vedľajšie účinky:

Časté (najmenej 1 zo 100 pacientov): bolesť hlavy, insomnia (nespavosť), únava (extrémna vyčerpanosť), závrat, somnolencia (ospalosť), vracanie, hnačka, nevoľnosť a dyspepsia (tráviace ťažkosti) a zvýšenie hladín pečeňových enzýmov v krvi.

Menej časté (najmenej 1 z 1 000 pacientov): vyrážka, vypadávanie vlasov. Zriedkavé (najmenej 1 z 10 000 pacientov): závažná alergická reakcia.
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.