COSTI tbl 1000x10 mg (liek.)

m (domperidon) 10 mg v jednej tablete.
Pomocné látky:
Maydis amylum pregelificatum (predželatinový kukuričný škrob), cellulosum microcristallinum (mikrokryštalická celulóza), carboxymethylamylum natricum (sodná soľ karboxymetylškrobu), silica colloidalis anhydrica (koloidný oxid kremičitý), erythrosinum natricum (sodná soľ erytrozínu) E127, magnesii stearas (magnéziumstearát).

Farmakoterapeutická skupina

Prokinetikum, antiemetikum

Charakteristika
Účinná látka domperidón pôsobí tlmivo na určité štruktúry (dopamínové receptory) v mozgu (špeciálne v centre pre vracanie) ako aj v iných častiach organizmu.

Indikácie
Úľava príznakov ako je nevoľnosť a vracanie, pocit nasýtenia v krátkom časovom intervale po jedle, ťažoba v žalúdku, pri ťažkostiach, ktoré sú spôsobené návratom žalúdočnej kyseliny do pažeráka, ako sú grganie a pálenie záhy.
Deti
Úľava príznakov ako je nevoľnosť a vracanie.

Kontraindikácie
Liek COSTI sa nesmie v žiadnom prípade užívať pri známej precitlivenosti na domperidón alebo iné zložky lieku, pri krvácaní do tráviaceho ústrojenstva, pri mechanickej nepriechodnosti tráviacej trubice, pri podozrení na perforáciu (prasknutie) kdekoľvek v tráviacom ústrojenstve a pri endokrinologickom ochorení spojenom so vznikom určitého typu nádoru (prolaktinómu) v mozgovom podväzku (hypofýze).

Nežiaduce účinky
Liek sa zvyčajne veľmi dobre toleruje, ale môžu sa vyskytnúť ojedinele alergická reakcia, kožná vyrážka, chvenie rúk alebo trasenie prstov horných končatín spolu so svalovou stuhlosťou a miernym spomalením pohybov, poruchy tráviaceho ústrojenstva, zväčšenie prsníkov, samovoľný odtok mlieka, vynechanie menštruácie.
Prípadný výskyt týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií oznámte ošetrujúcemu lekárovi.

Interakcie
Účinky lieku COSTI a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Informujte svojho lekára o všetkých liekoch, ktoré v súčasnej dobe užívate alebo ktoré začnete užívať a to na lekársky predpis i bez neho.
Skôr ako začnete súčasne s užívaním lieku COSTI užívať nejaký voľne predajný liek alebo dietetický prostriedok, poraďte sa svojím ošetrujúcim lekárom.
Upozornite svojho lekára, ak užívate lieky na liečbu žalúdkového alebo dvanástnikového vredu (cimetidín, ranitidín) a lieky neutralizujúce žalúdočnú kyselinu (antacidá), ďalej lieky na liečbu hubových infekcií nazývané azolové antimykotiká (napr. ketokonazol).'

Dávkovanie
Presné dávkovanie stanovuje vždy lekár. Costi sa odporúča užívať pred jedlom.
Dospelí a mladiství:
Zvyčajne sa užívajú 1 až 2 tablety 3-4 krát denne v pravidelných intervaloch (maximálne 8 tabliet denne). Úvodná liečba trvá 4 týždne.

Upozornenie
Ak ste tehotná, o ďalšom užívaní lieku COSTI sa poraďte s lekárom.
Dojčenie sa počas užívania lieku COSTI neodporúča.
COSTI sa nemá podávať pacientom s poruchou funkcie pečene.
Pri predávkovaní alebo náhodnom užití väčšej dávky lieku COSTI dieťaťom vyhľadajte neodkladne lekársku pomoc.

Varovanie

Liek sa nesmie užívať po uplynutí času použiteľnosti, ktorý je vyznačený na obale.

Balenie
20, 30, 100, 250, 500 a 1000 tabliet v jednom balení.

Uchovávanie
Uchovávajte na suchom, chladnom mieste. Chráňte pred svetlom.
Liek uschovávajte mimo dosahu detí.

Dátum poslednej revízie
február 2007

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Názov lieku V Pacient
COSTI tbl 100x10 mg (liek.) Rp n/a
COSTI tbl 20x10 mg (blis.) Rp 1,42
COSTI tbl 250x10 mg (liek.) Rp n/a
COSTI tbl 500x10 mg (liek.) Rp n/a
COSTI tbl 30x10 mg (blis.) Rp 2,29

Neprehliadnite ďalšie prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.