ANAGRELID NORDIC 0,5 MG TABLETY tbl 100x0,5 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

SPC
elid Nordic sa má podávať dvakrát denne (každých 12 hodín) alebo trikrát denne (každých 8 hodín).

Liečba sa má pravidelne prehodnocovať. Účinky liečby anagrelidom sa musia pravidelne sledovať (pozri časť 4.4).

Počet trombocytov sa má u jednotlivých pacientov týždenne kontrolovať, a to od začiatku liečby až po dosiahnutie terapeutickej odpovede (t.j. do normalizácie alebo redukcie počtu trombocytov pod 600 000/µl). Potom sa má počet trombocytov kontrolovať v pravidelných intervaloch, a to podľa uváženia lekára.

Zvyčajne sa pokles počtu trombocytov pozoruje do 14 až 21 dní od začiatku liečby. U väčšiny pacientov sa dosiahne adekvátna odpoveď na liečbu a udržiava sa pri dávkach 1 - 3 mg/deň.

Anagrelid Nordic je určený na nepretržitú liečbu. Po ukončení liečby Anagrelidom Nordic sa počet trombocytov do 4 – 8 dní zvýši a do 10 – 14 dní sa dosiahnu hodnoty ako pred liečbou. Pri zmene na iný liek sa liečba nemá prekrývať.

Starší pacienti
Pri liečbe starších pacientov Anagrelidom Nordic sa nevyžadovali zmeny dávkovania, ktoré by súviseli s vekom.

Pediatrická populácia
Skúsenosti s použitím u detí sú obmedzené.

Porucha funkcie obličiek
V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne špecifické farmakokinetické údaje pre túto populáciu pacientov. Preto sa ešte pred začiatkom liečby majú posúdiť možné riziká a prínosy liečby Anagrelidom Nordic u pacientov s poruchou funkcie obličiek (pozri časti 4.3, 4.4 a 5.1).

Porucha funkcie pečene
V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne špecifické farmakokinetické údaje pre túto populáciu pacientov. Avšak, pečeňový metabolizmus predstavuje hlavnú cestu vylučovania lieku, a preto sa dá predpokladať, že funkcia pečene ovplyvní tento proces. Pred začiatkom liečby sa majú posúdiť možné riziká a prínosy liečby Anagrelidom Nordic u pacientov s miernou poruchou funkcie pečene (pozri časti 4.3 a 4.4).

Liečba Anagrelidom Nordic u pacientov so stredne závažnou alebo závažnou poruchou funkcie pečene je kontraindikovaná (pozri časť 4.3 Kontraindikácie).

Spôsob podávania
Tablety anagrelidu sa majú užívať s malým množstvom tekutiny.

4.3 Kontraindikácie

- Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1.
- Kardiovaskulárne ochorenie 3. stupňa s negatívnym pomerom hodnotenia prínosov a rizík alebo 4. stupňa (kritéria Southwest Oncology Group)
- Závažná porucha funkcie obličiek (klírens kreatinínu < 30 ml/min).
- Stredne závažná alebo závažná porucha funkcie pečene.

4.4 Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní

Všeobecne
Liečba vyžaduje dôkladný klinický dohľad nad pacientom, ktorý zahŕňa kompletný krvný obraz (hemoglobín, počet leukocytov a trombocytov) a vyšetrenia so zameraním na funkciu pečene (napr. GPT/ALAT a GOT/ASAT) a funkciu obličiek (sérový kreatinín a urea) a elektrolyty (draslík, horčík a vápnik).

Kardiovaskulárne účinky
Zaznamenali sa závažné kardiovaskulárne nežiaduce udalosti, vrátane prípadov torsade de pointes,
ventrikulárnej tachykardie, kardiomyopatie, kardiomegálie a kongestívneho zlyhania srdca (pozri časť 4.8).

Anagrelid sa má používať s opatrnosťou u pacientov so známymi rizikovými faktormi, ktoré môžu
predlžovať QT interval, ako napríklad kongenitálny syndróm dlhého intervalu QT, získané predĺženie QTc intervalu v anamnéze, lieky, ktoré môžu predĺžiť QTc interval a hypokaliémia.

Anagrelid sa má používať s opatrnosťou aj u pacientov, ktorí môžu mať vyššiu maximálnu
plazmatickú koncentráciu (Cmax) anagrelidu alebo jeho aktívneho metabolitu, 3-hydroxyanagrelidu,
napr. pri poruche funkcie pečene alebo pri používaní s inhibítormi CYP1A2 (pozri časť 4.5).

Odporúča sa dôkladné monitorovanie účinku na QTc interval.

Pred začiatkom liečby anagrelidom sa odporúča vykonať kardiovaskulárne vyšetrenie, vrátane základného EKG a echokardiografie. Pacienti sa majú počas liečby pravidelne monitorovať kvôli prejavom kardiovaskulárnych účinkov, ktoré môžu vyžadovať ďalšie kardiovaskulárne testovanie a vyšetrenie. Hypokaliémia alebo hypomagneziémia sa musia pred podaním anagrelidu upraviť a v priebehu liečby pravidelne monitorovať.

Anagrelid je inhibítorom fosfodiesterázy III cyklického AMP a pre jeho pozitívne inotropné účinky sa má používať s opatrnosťou u pacientov v akomkoľvek veku s diagnostikovaným ochorením srdca alebo s podozrením na toto ochorenie. Navyše, aj u pacientov bez podozrenia na ochorenie srdca a s normálnymi výsledkami kardiovaskulárneho vyšetrenia pred liečbou, sa vyskytli závažné kardiovaskulárne nežiaduce udalosti.

Anagrelid sa má používať len, ak potenciálne prínosy liečby prevýšia potenciálne riziká.

Pľúcna hypertenzia
U pacientov liečených anagrelidom boli hlásené prípady pľúcnej hypertenzie. Pacienti majú byť vyšetrení na prejavy a príznaky základného kardiopulmonálneho ochorenia pred začiatkom a počas liečby anagrelidom.

Palpitácie a bolesti hlavy sa často pozorovali hlavne na začiatku liečby (pozri časť 4.8).

Tieto nežiaduce účinky sa môžu obmedziť pomalým zvyšovaním dávkovania so začiatočnou dávkou 0,5 až 1,0 mg denne a obvykle sa znižujú v priebehu niekoľkých týždňov.

Porucha funkcie pečene (pozri časti 4.2 a 4.3):
U pacientov s poruchou funkcie pečene sa vyžaduje časté sledovanie funkcie pečene, najmä na začiatku liečby.

Porucha funkcie obličiek (pozri časti 4.2 a 4.3):
U pacientov s poruchou funkcie obličiek sa vyžaduje časté sledovanie funkcie obličiek, najmä na začiatku liečby.

Anagrelid Nordic obsahuje laktózu.
Pacienti so zriedkavými dedičnými problémami galaktózovej intolerancie, celkovým deficitom laktázy alebo glukózo-galaktózovou malabsorpciou nesmú užívať tento liek.

4.5 Liekové a iné interakcie

Doposiaľ sa uskutočnilo len obmedzené množstvo farmakokinetických a/alebo farmakodynamických štúdií, skúmajúcich možné interakcie medzi anagrelidom a inými liekmi.

S Anagrelidom Nordic sa súbežne podávali nasledujúce liečivá: kyselina acetylsalicylová, acetaminofén, betablokátory, ACE inhibítory, klopidogrel, kumaríny, kyselina listová, amlodipín, karbamazepín, hydrochlorotiazid, indapamid, furosemid, železo, izosorbidmononitrát, levotyroxín sodný, simvastatín, tiklopidín, ranitidín, hydroxymočovina, alopurinol a digoxín.

S výnimkou kyseliny acetylsalicylovej (zvyšovala riziko krvácania) sa nevyskytli žiadne významné interakcie.

Interakcie liekov: účinky iných liečiv na anagrelid
  • Anagrelid je primárne metabolizovaný CYP1A2. Je známe, že CYP1A2 je inhibovaný
niekoľkými liekmi, vrátane fluvoxamínu, enoxacínu a omeprazolu a tieto lieky by mohli teoreticky nepriaznivo ovplyvniť klírens anagrelidu.
  • Interakčné štúdie u ľudí in vivo preukázali, že digoxín a warfarín neovplyvňujú
farmakokinetické vlastnosti anagrelidu.
  • Pri používaní anagrelidu u pacientov užívajúcich lieky, ktoré môžu spôsobiť predĺženie QTc intervalu a hypokaliémiu je potrebná opatrnosť.

Interakcie liekov: účinky anagrelidu na iné liečivá
  • Anagrelid vykazuje obmedzenú inhibičnú aktivitu voči CYP1A2, čo môže predstavovať
teoretickú možnosť interakcie s inými, súbežne podávanými liekmi, ktoré zdieľajú rovnaký
mechanizmus klírensu, napríklad teofylín.
  • Anagrelid je inhibítorom PDE III. Účinky liekov s podobnými vlastnosťami, ako sú inotropné
látky milrinón, enoximón, amrinón, olprinón a cilostazol, môže anagrelid zosilniť.
  • Štúdia in vitro s celou ľudskou krvou preukázala, že antiagregačné účinky kyseliny acetylsalicylovej boli aditívne, ale v dôsledku prítomnosti anagrelidu synergicky zvýšené neboli.
  • Pri odporúčanom dávkovaní, pri liečbe esenciálnej trombocytémie, môže teoreticky anagrelid zosilňovať účinky iných liekov, ktoré inhibujú alebo modifikujú funkciu trombocytov, napr. kyselina acetylsalicylová.

Súbežné podávanie opakovaných dávok anagrelidu a kyseliny acetylsalicylovej môže zvýšiť antiagregačné účinky na trombocyty oboch liekov v porovnaní s podávaním samotnej kyseliny acetylsalicylovej. U niektorých pacientov s ET, súbežne liečených kyselinou acetylsalicylovou a anagrelidom, sa vyskytli závažné krvácania. Kvôli nedostatkom údajov u pacientov s ET sa majú preto pred začiatkom liečby posúdiť potenciálne riziká súbežného užívania anagrelidu a kyseliny acetylsalicylovej, najmä u pacientov s vysoko rizikovým profilom pre krvácanie.

Interakcie liekov: účinky anagrelidu na ďalšie lieky
Anagrelid môže spôsobiť u niektorých pacientov črevné poruchy a zhoršiť vstrebávanie perorálnych hormonálnych kontraceptív.

Interakcie s jedlom
Jedlo spomaľuje absorpciu anagrelidu, ale systémovú expozíciu významne nemení. Účinky jedla na biologickú dostupnosť sa nepovažujú za klinicky významné pre používanie anagrelidu.
Ukázalo sa, že grapefruitová šťava inhibuje CYP1A2, a tým môže znížiť aj klírens anagrelidu.

4.6 Fertilita, gravidita a laktácia

Gravidita
Nie sú k dispozícii dostatočné údaje týkajúce sa podávania anagrelidu u ľudí počas gravidity. Štúdie na zvieratách preukázali reprodukčnú toxicitu pri veľmi vysokých dávkach (pozri časť 5.3). Preto sa anagrelid počas gravidity neodporúča. Ak sa anagrelid používa počas gravidity alebo, ak pacientka počas užívania lieku otehotnie, má byť upozornená na potenciálne riziko pre plod.

Ženy vo fertilnom veku
Ženy vo fertilnom veku majú počas liečby anagrelidom používať vhodnú antikoncepciu.

Dojčenie
Nie sú k dispozícii žiadne informácie o tom, či sa anagrelid alebo jeho metabolity vylučujú do materského mlieka. Keďže mnohé lieky prechádzajú do materského mlieka a kvôli možnosti výskytu nežiaducich účinkov u dojčených detí, majú matky počas užívania anagrelidu prestať dojčiť. K dispozícii sú údaje, ktoré preukázali vylučovanie anagrelidu/metabolitov do mlieka u zvierat.

Fertilita
Nie sú k dispozícii žiadne údaje o anagrelide, ktoré by súviseli s fertilitou.

4.7 Ovplyvnenie schopnosti viesť vozidlá a obsluhovať stroje

Neuskutočnili sa žiadne štúdie o účinkoch na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

V klinických skúšaniach boli závraty často hláseným vedľajším účinkom. Pacientom sa neodporúča viesť vozidlá a obsluhovať stroje, ak majú počas užívania Anagrelidu Nordic závraty.

4.8 Nežiaduce účinky

Najčastejšie hlásené, s liekom súvisiace vedľajšie účinky, ktoré boli väčšinou miernej intenzity a počas liečby strácali na intenzite, zahŕňali bolesť hlavy, palpitácie, edém, nauzeu a hnačku.
Predpokladá sa, že tieto vedľajšie účinky sú výsledkom farmakologického účinku anagrelidu (inhibícia fosfodiesterázy III, pozri časť 5.1). Pomalým zvyšovaním dávky so začiatočnou dávkou 0,5 až 1,0 mg denne sa môžu tieto účinky zmierniť.

Nasledujúce nežiaduce účinky sú zoradené podľa triedy orgánových systémov a ich frekvencie: veľmi časté (≥ 1/10); časté (≥ 1/100 až < 1/10); menej časté (≥ 1/1 000 až < 1/100); zriedkavé (≥ 1/10 000 až < 1/1 000), veľmi zriedkavé (< 1/10 000), neznáme (z dostupných údajov).

Trieda orgánových systémov MedDRA
Frekvencia výskytu nežiaducich účinkov
Veľmi časté
Časté
Menej časté
Zriedkavé
Neznáme
Poruchy krvi
a lymfatického
systému

Anémia
Ekchymóza
Trombocytopénia
Krvácanie
Hematóm


Poruchy
metabolizmu a
výživy

Edém
Prírastok telesnej hmotnosti


Poruchy nervového
systému
Bolesti hlavy
Vertigo
Insomnia
Parestézia
Depresia
Nervozita
Xerostómia
Migréna


Poruchy oka


Konjunktivitída
Poruchy zraku


Poruchy ucha a
labyrintu


Tinitus


Poruchy srdca
a srdcovej činnosti

Tachykardia
Palpitácie
Hypertenzia
Srdcová nedostatočnosť
Kongestívne zlyhanie srdca
Ventrikulárna tachykardia
Supraventrikulárna tachykardia
Arytmia
Synkopa
Infarkt myokardu
Fibrilácia predsiení
Angina pectoris
Ortostatická hypotenzia
Torsade de pointes

Poruchy dýchacej
sústavy, hrudníka a
mediastína

Epistaxa
Dyspnoe
Infekcia dýchacích ciest
Pľúcna hypertenzia
Pneumónia
Pleurálna efúzia
Astma
Pľúcna fibróza

Poruchy
gastrointestinálneho
traktu

Hnačka
Nauzea
Dyspepsia
Vracanie
Flatulencia
Bolesť brucha
Zápcha
Gastritída
Strata chuti do jedla

Poruchy kože
a podkožného
tkaniva

Ekzém
Alopécia
Pruritus
Vyrážka

Poruchy kostrovej a
svalovej sústavy a
spojivového tkaniva

Bolesti chrbta
Artralgia
Myalgia


Poruchy obličiek
a močových ciest


Zlyhanie obličiek
Infekcia močových ciest
Nyktúria
Tubulointersticiálna nefritída
Poruchy pečene a žlčových ciest



Zvýšené hodnoty pečeňových enzýmov

Celkové poruchy a
reakcie v mieste
podania

Únava
Bolesť
Slabosť
Príznaky podobné chrípke Triaška
Malátnosť


Nasledujúce nežiaduce účinky anagrelidu sú uvedené v literatúre:
Pancytopénia, retencia tekutín, úbytok telesnej hmotnosti, zmätenosť, amnézia, somnolencia, strata koordinácie, dyzartria, diplopia, kardiomegália, kardiomyopatia, perikardiálna efúzia, vazodilatácia, pleurálna efúzia, pľúcne infiltráty, alergická alveolitída, anorexia, pankreatitída, gastrointestinálna hemorágia, poruchy tráviaceho traktu, kolitída, gingiválne krvácanie, suchá koža, zvýšené hodnoty sérového kreatinínu, bolesť na hrudníku, horúčka, asténia, impotencia.

Hlásenie podozrení na nežiaduce reakcie
Hlásenie podozrení na nežiaduce reakcie po registrácii lieku je dôležité. Umožňuje priebežné monitorovanie pomeru prínosu a rizika lieku. Od zdravotníckych pracovníkov sa vyžaduje, aby hlásili akékoľvek podozrenia na nežiaduce reakcie na národné centrum hlásenia uvedené v Prílohe V.'

4.9 Predávkovanie

Pri vyšších než odporúčaných dávkach, spôsobuje anagrelid zníženie krvného tlaku, čo môže vyvolať hypotenziu a tachykardiu. Jednorazová dávka 5 mg anagrelidu môže spôsobiť pokles tlaku krvi, ktorý je zvyčajne sprevádzaný vertigom.

K dispozícii je malý počet hlásení o predávkovaní anagrelidom. Hlásené príznaky zahŕňajú sínusovú tachykardiu a vracanie. Príznaky vymizli konzervatívnou liečbou.

Špecifické antidotum pre anagrelid nebolo objavené.

V prípade predávkovania je potrebné dôkladné klinické sledovanie pacienta, ktoré zahŕňa kontrolu počtu trombocytov s ohľadom na trombocytopéniu. V prípade potreby sa má požadovaná dávka znížiť alebo podávanie lieku prerušiť, kým sa počet trombocytov nevráti na normálnu hodnotu.


5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

5.1 Farmakodynamické vlastnosti

Farmakoterapeutická skupina: Iné cytostatiká,
ATC kód: L01XX35.

Vplyv na srdcovú frekvenciu a QTc interval
Vplyv dvoch veľkostí dávok anagrelidu (jednorazové dávky 0,5 mg a 2,5 mg) na srdcovú frekvenciu a QTc interval bol hodnotený v dvojito zaslepenej, randomizovanej, placebom a aktívne kontrolovanej štúdii so skríženým dizajnom („cross-over“) u zdravých dospelých mužov a žien.

S dávkou súvisiace zvýšenie srdcovej frekvencie sa pozorovalo v priebehu prvých 12 hodín, pričom maximálne zvýšenie nastalo približne v čase maximálnych koncentrácií. Maximálna zmena priemernej srdcovej frekvencie nastala 2 hodiny po podaní lieku a rovnala sa +7,8 úderov za minútu (bpm) pri dávke 0,5 mg a +29,1 bpm pri dávke 2,5 mg.

Prechodné zvýšenie priemerného QTc intervalu sa pozorovalo pri obidvoch dávkach v období zvyšujúcej sa srdcovej frekvencie a maximálna zmena priemerného QTcF (korekcia podľa Fridericia) sa rovnala +5,0 ms po 2 hodinách pri dávke 0,5 mg a +10,0 ms po 1 hodine pri dávke 2,5 mg. Anagrelid znižuje počet trombocytov u ľudí v závislosti od dávky a selektívne: špecifický mechanizmus účinku nie je známy. Tento účinok je druhovo špecifický; doposiaľ sa na zvieracom modeli nepozoroval účinok znižujúci trombocyty. Preto, s najväčšou pravdepodobnosťou, anagrelid pôsobí prostredníctvom metabolitu, ktorý sa vytvára len u ľudí.

In vitro štúdie týkajúce sa megakaryocytopoézy u ľudí preukázali, že inhibičný účinok na tvorbu krvných doštičiek je spôsobený oneskorením dozrievania a znížením veľkosti a ploidie megakaryocytov. Biopsie kostnej drene liečených pacientov preukázali podobné účinky in vivo.
Pri terapeutických dávkach anagrelid nespôsobuje významné zmeny leukocytov a koagulačných parametrov, ale môže spôsobiť menšie zmeny erytrocytov.
Pri vysokých, neterapeutických dávkach anagrelid inhibuje cAMP-fosfodiesterázu a agregáciu trombocytov indukovanú ADP a kolagénom.

5.2 Farmakokinetické vlastnosti

Absorpcia
Po perorálnom podaní anagrelidu u človeka sa minimálne 75 % vstrebáva z tráviaceho traktu.

U zdravých osôb bol čas dosiahnutia maximálnej plazmatickej koncentrácie (Tmax) približne 1,38 hodiny; priemerný eliminačný polčas bol tiež približne 1,38 hodiny.

Farmakokinetická štúdia odhalila oneskorenie Tmax, ako aj zníženie Cmax  a AUC Anagrelidu Nordic v porovnaní s iným liekom obsahujúcim anagrelid. Toto oneskorené uvoľnenie liečiva Anagrelidu Nordic – napriek rovnakej aktivite – môže byť príčinou odlišného profilu, pokiaľ ide o vedľajšie účinky.
Absorpcia anagrelidu z tráviaceho traktu sa spomaľuje súbežným požitím jedla. Kulminácia maximálnej plazmatickej koncentrácie môže byť oneskorená až o 2 hodiny. Táto skutočnosť nemá ale významný účinok na biologickú dostupnosť ani klinickú účinnosť.

Distribúcia
Anagrelid má veľký distribučný objem (12 l/kg). Distribúcia do jednotlivých kompartmentov, ako aj stupeň väzby na plazmatické proteíny, nie sú známe.

Biotransformácia
Keďže sa anagrelid intenzívne metabolizuje, objavuje sa niekoľko metabolitov. Kvantitatívne významné sú 3-hydroxyanagrelid a 2-amino-5, 6-dichlór-3, 4-dihydrochinazolín.
Zatiaľ čo 2-amino-5, 6-dichlór-3, 4-dihydrochinazolín je biologicky neaktívny, 3-hydroxyanagrelid rovnako ako anagrelid, ovplyvňuje megakaryopoézu a vykazuje ešte silnejší účinok vzhľadom na inhibíciu fosfodiesterázy III.

Eliminácia
Po podaní 14C značeného anagrelidu sa asi 75 % rádioaktivity vylúčilo počas 6 dní do moču a 10 % do stolice.

Počas dlhodobého podávania by vzhľadom na krátky polčas, nemalo dôjsť ku kumulácii anagrelidu. Tento predpoklad vychádza z klinických údajov, ktoré preukazujú stratu účinnosti v priebehu 4 – 8 dní po ukončení liečby anagrelidom.

Osobitné populácie

Starší ľudia
Analyzovali sa farmakokinetické údaje u pacientov s myeloproliferatívnym ochorením, liečených anagrelidom v trvaní 4 týždňov. Plazmatické hladiny anagrelidu boli porovnateľné u pacientov vo veku < 65 rokov (n=16) a pacientov vo veku ≥ 65 rokov (n=18).

Pediatrická populácia
Farmakokinetické údaje získané u detí a dospievajúcich (vekové rozmedzie 7 – 14 rokov) s esenciálnou trombocytémiou, ktorým bol anagrelid podávaný nalačno, naznačujú, že expozícia normalizovaná na dávku a telesnú hmotnosť, Cmax a AUC anagrelidu, bola nižšia u detí/dospievajúcich v porovnaní s dospelými. Aj expozícia aktívnemu metabolitu mala tendenciu byť nižšia. Tieto pozorovania môžu byť odrazom účinnejšieho metabolického klírensu u mladších osôb.

5.3 Predklinické údaje o bezpečnosti

Toxicita po opakovanej dávke
Po opakovanom podaní anagrelidu v dávke 1 mg/kg alebo viac (12 až 16-násobok maximálnej terapeutickej dávky) sa pozorovalo subendokardiálne krvácanie a fokálna nekróza myokardu u psov.

Reprodukčná toxicita
Dávky anagrelidu (> 60 mg/kg/deň zodpovedajúce > 720 - násobku terapeutickej dávky), ktoré boli toxické u gravidných potkanov a králikov, súviseli so zvýšenou resorpciou embrya a fetálnou mortalitou.

Mutagénny a karcinogénny potenciál
Štúdie genotoxického potenciálu anagrelidu nepreukázali žiadne prejavy mutagenity ani klastogenicity.

V dvojročnej štúdii karcinogenity na potkanoch sa pozorovali non-neoplastické nálezy a súviseli alebo sa pripisovali nadmernému farmakologickému účinku. Okrem iného, sa zvýšil výskyt adrenálnych feochromocytómov v porovnaní s kontrolnou skupinou u samcov pri všetkých veľkostiach dávky (> 3 mg/kg/deň) a u samičiek, ktoré dostávali > 10 mg/kg/deň a viac. Najnižšia dávka u samcov (3 mg/kg/deň) zodpovedá 37-násobku expozície AUC u ľudí po dávke 1 mg dvakrát denne. Adenokarcinómy maternice epigenetického pôvodu môžu súvisieť s enzýmovou indukciou rodiny enzýmov CYP1. Pozorovali sa u samičiek, ktoré dostávali dávku 30 mg/kg/deň, čo zodpovedá 572-násobku expozície AUC u ľudí po dávke 1 mg dvakrát denne.


6. FARMACEUTICKÉ INFORMÁCIE

6.1 Zoznam pomocných látok

bezvodá laktóza
povidón
krospovidón
mikrokryštalická celulóza
stearan horečnatý

6.2 Inkompatibility

Neaplikovateľné.

6.3 Čas použiteľnosti

3 roky
Pre fľaše: po prvom otvorení 3 mesiace

6.4 Špeciálne upozornenia na uchovávanie

Tento liek nevyžaduje žiadne teplotné podmienky na uchovávanie.

Blister uchovávajte vo vonkajšom obale (škatuľke) na ochranu pred svetlom.

Fľašu udržiavajte uzatvorenú na ochranu pred svetlom.

6.5 Druh obalu a obsah balenia

Polyetylénové fľaše s polyetylénovým, detským bezpečnostným uzáverom, obsahujúce 100 tabliet.
PVC/PVdC/Alu blistrové balenia obsahujúce 100 tabliet, 10 tabliet v jednom blistri.

Na trh nemusia byť uvedené všetky veľkosti balenia.

6.6 Špeciálne opatrenia na likvidáciu a iné zaobchádzanie s liekom

Žiadne zvláštne požiadavky.

Všetok nepoužitý liek alebo odpad vzniknutý z lieku sa má zlikvidovať v súlade s národnými požiadavkami.


7. DRŽITEĽ ROZHODNUTIA O REGISTRÁCII

Nordic Group B.V.
Siriusdreef 22
2132 WT Hoofddorp
Holandsko


8. REGISTRAČNÉ ČÍSLA

Anagrelid Nordic 0,5 mg tablety: 44/0065/19-S
Anagrelid Nordic 0,75 mg tablety: 44/0066/19-S
Anagrelid Nordic 1,0 mg tablety: 44/0067/19-S


9. DÁTUM PRVEJ REGISTRÁCIE/PREDĹŽENIA REGISTRÁCIE



10. DÁTUM REVÍZIE TEXTU

03/2019
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.