Nová šetrnejšia metóda operácie hemoroidov

Hemoroidálnou chorobou, teda zdurením  alebo zapálením tkaniva pri ritnom otvore, pozná hádam každý tretí človek vo veku nad 30 rokov.

Hemoroidy sú často bolestivé a spôsobujú aj krvácanie. Prvé dve štádia ochorenia sa liečia  konzervatívne, tretie až štvrté  operatívne tak, že so zoperuje samotný hemoroid.

Operácia odstránenia hemoroidu klasickou metódou je bolestivá, krváca sa pri nej a nasleduje dlhá rekonvalescencia.

Dnes v krajinách s vyspelou chirurgiou sa stala štandardom  t. z. THD metóda, ktorá takmer  vytlačila klasickú. Operácia novou šetrnejšou metódou THD trvá cca 30 minút, vykonáva sa v lokálnej anestézii  a má skvelý výsledok.

Porovnajme obe metódy:

Odstránenie hemoroidov klasickou metódou:

  • určité riziko komplikácií
  • použitie celkovej anestézie
  • prítomnosť silnej bolesti a dlhá rekonvalescencia
  • odstránenie hemoroidov nie je trvalé

Odstránenie hemoroidov metódou THD:

  • absencia rizika komplikácií
  • použitie lokálnej anestézie
  • rýchle zotavenie
  • bezbolestné
  • rýchly návrat k bežnej činnosti
  • trvalé vyriešenie problému s hemoroidmi (eliminuje sa riziko recidívy)

"Pri postupe THD sa  totiž pomocou špeciálnej  sondy identifikujú iba cievy, ktoré zásobujú hemoroid krvou a lekár potom uzatvorí iba toto cievne zásobenie" – hovorí bývalý primár klatovskej  chirurgie a dodáva, že tento šetrný typ operácie  predstavil českým chirurgom taliansky lekár  Emanuel Cavazzoni a že on sám by metódu rád v Klatovoch začal využívať. Zatiaľ zákrok podstúpili štyria  pacienti, ktorým hemoroidy pôsobili veľké problémy. Na druhý deň odišli bez komplikácií domov. Hodnota operácie je 10.000 Kč, poisťovňa ju nehradí.

 

Zdroj: ČTK

22 marca 2015
Diskusia k článku (16)
Spokojna 24.6.2020 Reagovať
Mne trvalo uplne vymiznutie hemoroidov po zakroku touto metodou skoro az rok, ale bolesti pred a po sa nedali porovnat ani zdaleka. Stačil čipok a bolo to v pohode. Išla by som znovu, keby sa mi hemoroidy vratili. Učinne!
NIKA11128 19.5.2018 Reagovať
Aj moja dcéra si to dala robiť v Komárov, stálo ju to 500 eura ale problémy má stále,,takže prišla o peniaze a hemeroidy a bolesť zostala
Dušan 27.5.2016 Reagovať
Absolvoval som túto operáciu (HAL-RAR) pred 2 týždňami v Cibamed Prievidza. Dopláca sa 160€. Prvé 4 dni to bolí dosť (záleží na rozsahu), ale inak sa celkom dá. Všetko chce svoj čas na zhojenie. Na ich stránke nájdete popis zákroku. Ak by sa robilo len to podviazanie prívodnej cievy, tak je to bezbolestné (HAL). Pri vyťahovaní prolabujúcich hemoroidov metodou RAR je zásah do tkaniva väčší a to bolí.
Ale určite odporúčam ako oveľa šetrnejšiu operáciu ako klasickým skalpelom.
Adrian 23.5.2017 Reagovať
Dobrý deň chcem sa informovať.kolko dní trvalo zotavenie ? Dakujem
ondrej 19.11.2017 Reagovať
THD je to isté čo HAL-RAR ?
Chorche 15.4.2018 Reagovať
Toto by aj mna zaujimalo, ci sa tym mysli to iste. THD = HAL_RAR?
Hal 2.5.2018 Reagovať
Ahoj.ano thd a hal rar je to iste.po citani viacerych clankov a potvrdeni chirurga sa mi to len potvrdilo
Veronika 12.3.2016 Reagovať
Moja dcéra si dala urobiť operáciu touto metodou v Komárne, ale nie priamo tam..je to asi 10 minút cesty z Komárna cez madarské hranice---Komárov sa to volá je to súkromná ambulancia a platí sa to celé..musím povedať že už nemá žiadne problémy...doporučujem
OXANKA 22.10.2016 Reagovať
A koľko sa platí v Maďarsku za zákrok?
NIKA11128 19.5.2018 Reagovať
Milá pani,presne tam si to dala robiť aj moja dcéra,ale ako som napísala vôbec jej to nepomohlo a problémy má ešte väčšie než predtým...len oblbujú a okrádajú ludí!
Jan 31.7.2021 Reagovať
Potvrdzujem.. tiez som tma nechal do 600eur a nic, bez vysledku.. zbytocna cesta. bol som tam 2x.
Adel79 4.6.2022 Reagovať
Musím napísať svoju skúsenosť. Tiež som bola na tejto "klinike" v Maďarsku. Že to prvé vyšetrenie aj s gumičkovaním ma vyšlo 300,-€ je jedna vec, ale odvtedy mám problémy, hemoroid strombotizoval, krvácanie, následne narezanie. A samozrejme ma čaká jeho odstránenie. Takže za mňa určite nie Proctoline :-(
Adel79 4.6.2022 Reagovať
Musím napísať svoju skúsenosť. Tiež som bola na tejto "klinike" v Maďarsku. Že to prvé vyšetrenie aj s gumičkovaním ma vyšlo 300,-€ je jedna vec, ale odvtedy mám problémy, hemoroid strombotizoval, krvácanie, následne narezanie. A samozrejme ma čaká jeho odstránenie. Takže za mňa určite nie Proctoline :-(
lenka 5.2.2016 Reagovať
ze poistovna ju nehradi...nemam slov a za co si platime poistovnu,ked ju nehradi? uz nic nebude zachvilku hradit
Strana:
12
>>
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.