Tmavé kruhy pod očami - nepodceňujte signály

Ľudský organizmus je natoľko inteligentný, že na svoje poruchy nás dokáže upozorniť veľmi rýchlo. Trápia Vás každé ráno tmavé kruhy pod očami? Nemusí to byť len estetický problém spôsobený nedostatkom spánku.

Ako väčšina zdravotných či estetických problémov môžeme hľadať príčinu v zlej životospráve. Základom je osemhodinový spánok, a dodržiavanie pitného režimu 1,5- 2 litre nesladených tekutín denne. Fajčenie, a cigaretový dym majú tiež negatívny vplyv na tvorbu tmavých kruhov.

Nedostatok B12?

B12 je vitamín, ktorého nedostatok spôsobuje ochorenie anémiu (chudokrvnosť). Nedostatkom tohto vitamínu trpia najmä pacienti s podvýživou, vegáni, pacienti s ochorením pankreasu. Jeho nedostatok sa dá nahradiť jednoducho zmenou stravy. B12ka sa nachádza najmä v červenom mäse, rybách ako treska a v mliečnych produktoch.

Vitamín C alebo kyselina askorbová, má taktiež pozitívny vplyv na zamedezenie tvorby kruhov. Je to významny antioxidant, ktorý posilňuje bunkovú stenu kapilár a tým obmedzuje vznik jej priesvitu, ktorý sa môže prejaviť ako tmavý kruh pod okom.

Vitamín E alebo tiež nazývaný vitamín mladosti. Z jeho ,,prezývky´´ vyplýva, že spomaľuje prejavy starnutia. Taktiež navracia a udržuje elasticitu kože. Chráni pred pôsobením voľných radikálov, zmierňuje prejavy menopauzy. Hormonálna nerovnováha môže mať tiež vplyv na tvorbu tmavých kruhov. Ečko nájdeme najmä v orechoch, listovej zelenine, rybách a strukovinách.

Rady z domácnosti

Pár pomocníkov na rýchle odstránenie kruhov pod očami nájdete aj doma. Môžete skúsiť ukorkovú kúru,kedy si jednoducho na oči priložíte plátok uhorky. Podobný postup môžete skúsiť aj s nastrúhanými surovými zemiakmi. Ďaľšou možnosťou je ľad, alebo veľký chlad. To znamená, že môžete pod oči prikladať napríklad čajové lyžičky vytiahnuté z mraziaku.

Treba hľadať príčinu!

V neposlednom rade je dôležité zamerať sa na primárne zistenie problému. Tmavé kruhy pod očami môžu byť príčinou chorôb obličiek, zvýšeného cholesterolu, anémie, dehydratácie, malnutrície, alebo alergie.

27 januára 2016
Diskusia k článku (2)
lila 9.8.2022 Reagovať
žiadna kozmetika kruhy neodstráni !!!
treba detoxikovať pečeň a črevá ktoré sú zanesené toxínmy,
pomôže výplach slanou vodou - šanka a 5 dňova dieta
ráno - zelené smuty
obed - zeleninový šalát +chude mäso alebo ryba
večera - silny vývar z kostí so zeleninou
uplne vylučit cukor a obilniny s lepkom ktore ničia crevá - syndrom deravého čreva
pomôže aj prerušovaná hladovka
zuzu 5.1.2022 Reagovať
uhorky sú fajn pomocník, ale na sérum iuvenio crosslinked so zasieťovanou kyselinou hyaluronovou sa nechytajú...
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.