Lieky a bezpečnosť detí

 

 

Lieky a bezpečnosť detí

 

 

Dojčatá a deti si vyžadujú nižšie dávkovanie liečiv ako dospelí, lebo majú relatívne nízku telesnú hmotnosť. Deti nemôžu dostávať jednoducho dávku, akoby boli malí dospelí.
 
Tu je načase upozorniť na riziká z dosahu liekov:
 
- Rodičia by sa mali snažiť chrániť svoje ratolesti pred rôznymi nebezpečenstvami v dome - lieky, prášky na pranie, čistiace prípravky a iné.
 
- Neskôr, v mladosti číha ďalšia hrozba – drogy a užívanie návykových liekov. Deti si často neuvedomujú ich nebezpečenstvo, alebo majú pocit, že je "experiment" bezpečný. Je alarmujúci, že vek týchto deti klesol až na 12 r.
 
- Mnoho detí sa mylne domnieva, že užívanie liekov je bezpečnejšie ako použitie drog (marihuana, extáza, kokaín, heroín). Pravdou je, že zneužívanie liekov sprevádza fyzické a psychické poškodenie zdravia, vrátane závislosti.
 
- Obsah lekárničky je na prvom mieste kam deti pôjdu, ak chcú experimentovať s drogami.  Dokonca aj OTC lieky, ako sirup proti kašľu apod. môže byť zneužitý, obzvlášť keď sú vzaté v dávkach oveľa vyšší, ako bolo zamýšľané, a / alebo spotrebované spolu s alkoholom.
 
- Užívanie drog už poškodilo alebo zničilo mnoho mladých životov a rodín. Pomohlo by keby ste svojmu dieťaťu išli vlastným príkladom a naučili ho lieky rozumne, nie chaoticky, používať.
26 novembra 2011
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo Great website
(0)
photo gfhfgh
(0)
photo ffsdfsd
(0)
photo Nespavosť
(0)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.