Zrušenie registrácie lieku Bioparox

Výbor PRAC Európskej agentúry liekov  na svojom februárovom konaní odporučil zrušenie  registrácie liekov s obsahom antibiotika fusafungín, ktoré sa používajú na lokálnu liečbu infekcií horných dýchacích ciest, ako je napr. rinitída (nádcha), rinofaryngitída (katar/zápal hltanu a nosohltanu), sinusitída (zápal vedľajších nosových dutín) alebo angína.

Výbor PRAC dospel k záveru, že riziká liekov s obsahom fusafungínu, akokoľvek sú nízke, v súhrne prevažujú účinnosť týchto liekov. Preto výbor PRAC odporúča zrušenie  ich registrácie.

V SR sa jedná o voľnopredajný liek Bioparox aer orn, držiteľa rozhodnutí o registrácii Les Laboratories Servier.

Viac o lieku:

Fusafungín je antibakteriálna liečivá látka s protizápalovým účinkom používaná vo forme aerosolu na  nosové alebo orálne podanie v spreji. Doposiaľ sa používal na  miestnu liečbu zápalov sliznice hltanu a dýchacích ciest ako je nádcha, zápal vedľajších nosových dutín, angína, zápal hltanu, zápal hrtanu pri ľahších  ochoreniach sliznice dutiny ústnej, hltanu, krčných mandlí a horných ciest dýchacích.

29 februára 2016
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo zápal čriev
(0)
photo Antipsychotiká
(0)
photo Lieky na alergiu
(0)
photo Alergia
(2)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.