Vo vývoji je nová smartfónová aplikácia pre diabetikov

Diabetes mellitus je chronické ochorenie, ktorým trpí v Slovenskej republike približne 5 % obyvaťeľov. Pacienti trpiaci týmto ochorením mu musia prispôsobiť aj svoj životný štýl. To znamená dodržiavať pravidelnú a zdravú diétu, užívať predpísaný liek (inzulín, perorálne antidiabetikum), dostatočne  sa pohybovať,v neposlednom rade monitorovať hladinu glukózy.

Technologické spoločnosti  IBM a Medtronic spolu predložili návrh na novú aplikáciu pre smartfóny, ktorá pacientov s diabetom može včas varovať o mimoriadnych udalostiach. Na základe výskumu, ktorí pozoroval pacientov s inzulínovou pumpou sa vo viacerých prípadoch ukázalo, že aplikácia by mohla predpovedať vznik hypoglykémie (hladina glukózy v krvi nižšia ako 3,3 mmol/l), hypoglykemickej kómy až 3 hodiny pred nástupom príznakov. Aplikácia by okrem iného mohla byť vhodná najmä pre pacientov, ktorí si zodpovedne kontrolujú svoju hladinu glukózy. 

06 apríla 2016
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo Antipsychotiká
(0)
photo Lieky na alergiu
(0)
photo Alergia
(2)
photo nespavosť
(7)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.