Nová lieková forma lieku na trhu, reg. 05/2023

Mapoli 25 mg/ml perorálny roztok
reg. č. 18/0006/22-S
liečivo: Sitagliptín 
terapeutická skupina: Antidiabetikum
terapeutická indikácia: Dospelým pacientom s diabetes mellitus 2. typu je Mapoli indikovaný na zlepšenie kontroly glykémie.

Velariq 1 mg/ml intravezikálny roztok
reg. č. 53/0001/22-S
liečivo: Oxybutynín 
terapeutická skupina: Parasympatolytikum   
terapeutická indikácia:Velariq je indikovaný na potlačenie nadmernej aktivity detruzora v dôsledku poškodenia miechy alebo myelomeningokély (spina bifida) u detí vo veku od 6 rokov a dospelých, ktorí majú kontrolované vyprázdňovanie močového mechúra čistou intermitentou katetrizáciou, ktorá nie je dostatočne riadená perorálnymi anticholínergikami. 

Omeprazole Zentiva 40 mg prášok na infúzny roztok
reg. č. 09/0026/23-S
liečivo: Omeprazol  
terapeutická skupina: Antacidum  
terapeutická indikácia: Omeprazole Zentiva na intravenózne použitie je indikovaný dospelým ako alternatívna voľba perorálnej liečby pri nasledujúcich indikáciách:liečba vredov dvanástnika,prevencia relapsu vredov dvanástnika,liečba vredov žalúdka, prevencia relapsov vredov žalúdka,v kombinácii s vhodnými antibiotikami na eradikáciu Helicobacter pylori (H. pylori) pri peptickej vredovej chorobe,liečba vredov žalúdka a dvanástnika spôsobených užívaním nesteroidových antiflogistík (NSAID),prevencia vzniku vredov žalúdka a dvanástnika spôsobených užívaním nesteroidových, antiflogistík (NSAID) u rizikových pacientov,liečba refluxnej ezofagitídy,dlhodobá liečba pacientov s vyliečenou refluxnou ezofagitídou,liečba symptomatickej gastroezofageálnej refluxnej choroby,liečba Zollingerovho-Ellisonovho syndrómu.

Ozzion 40 mg prášok na injekčný roztok
reg. č. 09/0160/22-S
liečivo: Pantoprazol 
terapeutická skupina: Antacidum   
terapeutická indikácia: Ozzion je indikovaný u dospelých na liečbu: refluxnej ezofagitídy, žalúdočného a dvanástnikového vredu,Zollingerov-Ellisonovho syndrómu a iných patologických hypersekrečných stavov.

15 mája 2023
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.