Nová kombinácia známych liečiv, reg. 05/2023

Xonvea 10 mg/10 mg gastrorezistentné tablety
reg. č. 20/0251/22-S
liečivo: Doxylamínium-hydrogen-sukcinát a Pyridoxínium-chlorid 
terapeutická skupina: Antiemetikum, antikinetikum   
terapeutická indikácia: Xonvea sa používa u tehotných žien na odstránenie nevoľnosti (nutkania na vracanie) a vracania. Používa sa, ak zmeny v diéte alebo iné liečebné postupy neúčinkujú. Obmedzenia pri použití: Kombinácia doxylamín/pyridoxín sa neskúmala pri hyperemesis gravidarum. 

Ampicilín/Sulbaktám AptaPharma prášok na injekčný/infúzny roztok
reg. č.    15/0231/22-S 
liečivo: Ampicilín a Sulbaktám 
terapeutická skupina: Antibiotikum   
terapeutická indikácia: Infekcie spôsobené citlivými mikroorganizmami pri nasledujúcich stavoch:infekcie horných a dolných dýchacích ciest (vrátane sinusitídy, zápalu stredného ucha, epiglotitídy;bakteriálnych pneumónií);infekcie močových ciest a pyelonefritída;intraabdominálne infekcie (vrátane peritonitídy), gynekologické infekcie (cholecystitída, endometritída a panvová celulitída);infekcie kože a mäkkých tkanív;infekcie kostí a kĺbov; gonokokové infekcie;pre- alebo postoperačne na zníženie výskytu infekcií rany u pacientov podstupujúcich chirurgický výkon v oblasti brucha alebo panvy;liečba pacientov s bakteriémiou, ktorá sa vyskytuje v súvislosti s niektorou z vyššie uvedených infekcií alebo ak je možné, že súvisí s niektorou z vyššie uvedených infekcií.

Ralbior tvrdé kapsuly
reg. č.58/0008/23-S 
liečivo: Ramipril a Bisoprolol
terapeutická skupina: Hypotenzívum   
terapeutická indikácia: Substitučná liečba na liečbu hypertenzie, a/ alebo hypertenzie s koexistujúcim chronických koronárnym syndrómom. 

Foscarnet Tillomed 24 mg/ml infúzny roztok
reg. č. 42/0287/22-S
liečivo: Foskarnet 
terapeutická skupina: Chemoterapeutikum   
terapeutická indikácia: Foscarnet Tillomed sa má používať len u pacientov so syndrómom získanej imunitnej nedostatočnosti(AIDS, acquired immunodeficiency syndrome): Život alebo zrak ohrozujúce ochorenie spôsobené cytomegalovírusom (CMV); Akútne mukokutánne infekcie spôsobené herpesvírusmi (HSV) rezistentnými na aciklovir.Vzhľadom na profil rizika liečiva sa vyžaduje jednoznačná indikácia.

Imjudo 20 mg/ml koncentrát na infúzny roztok
reg. č. EU/1/22/1713/ 
liečivo: Tremelimumab  
terapeutická skupina: Cytostatikum   
terapeutická indikácia: Imjudo je v kombinácii s durvalumabom indikovaný dospelým na liečbu prvej línie pokročilého alebo neresekovateľného hepatocelulárneho karcinómu (hepatocellular carcinoma, HCC).

22 mája 2023
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.