Na koronavírus CoV-2 Ivermektínom

Lieky s obsahom liečiva Ivermektín sa používajú na  liečbu parazitárnych ochorení ľudí aj zvierat, a to vo forme per orálnej (pasty, tablety), injekčnej alebo spot on (u zvierat).

Lekárka Kylie Wagstaffová z Biomedicínskeho inštitútu Monash, Australia experimentom v Petriho miske sa dopracovala k zisteniu, že jediná dávka Ivermektínu je schopná v priebehu  48 hodín zabrániť vírusu SARS-CoV-2 sa rozmnožovať.

Austrálski odborníci teraz uvažujú o použití Ivermektínu pri liečbe nakazených pacientov COVID-19.

Team zatiaľ nevie  s istotou, ako  presne Ivermektín pri kontakte s koronavírusom funguje. Myslia si ale, že podobne ako pri boji s inými vírusmi a parazitmi látka zvlhčí bunku a zvýši tak jej schopnosť škodlivú časticu zlikvidovať.

Viac o látke Ivermektín

Ivermektin sa už skôr ukázal v laboratórnych podmienkach ako efektívny pri boji s vírusmi, ako je HIV, horúčka Dengue, chrípka a Zika vírus. Symptómy ochorenia spôsobené Zika vírusom podobne ako infekcia COVID-19 sprevádza zvýšená teplota (<38,5°C), bolesti kĺbov, možné sú aj opuchy najmä menších kĺbov na rukách a nohách, všeobecne chrípke podobné príznaky (bolesť hlavy, svalov, únava a podobne). Inkubačný čas je 3 – 12 dní. Príznaky infekcie obvykle trvajú 2 – 7 dní. Nie každý nakazený má príznaky ochorenia. Infekcia u 80 % nakazených prebieha nepoznane, t. j. bez príznakov.

Na Slovensku registrovaný liek s ivermektínom je Soolantra 10mg/G krém 

 

09 apríla 2020
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo Recept
(0)
photo Spanok
(0)
photo Spánok
(3)
photo Potencia
(1)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.