Daclizumab (Zinbryta) - začalo sa celoeurópske prehodnocovanie

Európska agentúra liekov (EMA) začala prehodnocovať liek Zinbryta (daclizumab), ktorý sa používa na liečbu dospelých s relabujúcou formou roztrúsenej sklerózy.

 

Prehodnotenie sa začalo pre prípad úmrtia na zlyhanie pečene.

Pokiaľ bude toto prehodnocovanie prebiehať, lekári, predpisujúci Zinbrytu, by mali pozorne monitorovať svojich pacientov a upozorniť ich na možnosť poškodenia pečene a jej prejavy. Pacienti by mali okamžite kontaktovať svojho lekára, ak sa u nich prejaví niektoré z možných poškodení pečene, ako napríklad nevysvetliteľná žalúdočná nevoľnosť, vracanie, bolesti brucha, únava, strata chuti do jedla, zažltnutej kože, očí alebo tmavý moč.

Viac o lieku

Zinbryta je liek používaný na liečbu dospelých pacientov s relabujúcou formou roztrúsenej sklerózy. Roztrúsená skleróza je ochorenie, pri ktorom zápalová reakcia poškodzuje ochranný obal nervových buniek nachádzajúcich sa v mozgu a mieche. Relabujúci znamená, že pacienti zažívajú náhle zhoršenie prejavov choroby.

Liek Zinbryta je registrovaný v SR vo forme infekčného roztoku obsiahnutého v infekčných perách alebo striekačkách a aplikuje sa podkožne raz za mesiac. 

Viac informácií na: http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/medicines/human/medicines/003862/human_med_001987.jsp&mid=WC0b01ac058001d124

20 septembra 2017
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo Spánok
(0)
photo Potencia
(0)
photo diabet 2typu
(2)
photo Antidepresíva
(0)
photo tebokan
(4)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.