Recept na vodu, predpísaný pacientovi trpiacemu bolesťami, môže stáť peniaze

V poslednom období sa veľa hovorí o vode. Predovšetkým preto, lebo vláda plánuje novelizáciu Ústavy SR s cieľom zakázať vývoz pitnej, minerálnej a geotermálnej stavu vody za hranice Slovenska. 
 
Zamýšľam sa: Po kyslíku je voda druhou najdôležitejšou látkou, bez ktorej naše telo neprežije.
 
Vedci postupne zisťujú a dôrazne poukazujú na to, že zdravotné problémy by mali byť považované za "poruchy spojené s nedostatkom vody". Napr. medzinárodne uznávaný vedec Dr. Fereydoon Batmanghelidj vo svojich štúdiách uvádza: " Našiel som veľmi vážnou chybu v lekárskom chápaní ľudského tela. Zistil som, že funkcie tela regulujú nie pevné látky, ale ich roztoky. Pevné látky sa rozpustia vo vode, ktorá je v tele a potom sa roztok dostáva do obehového systému a následne zásobuje energiou chemické reakcie, ktoré zaisťujú  funkčnosť tela. Dovoľujem si tvrdiť, že hlavným  regulátorom životne dôležitých činností človeka je voda". 
 
V tejto súvislosti sa objavujú ďalšie otázky typu: Dosť nahlas sa hovorí o závažných problémoch spojených s nedostatkom vody? A čo hygiena, ktorá dokáže výrazne znížiť zdravotné riziká? 
 
Na III. Svetovej vedeckej konferencii o zápaloch v úvodnom príspevku  Dr. F. Batmanghelidj vodu klasifikuje ako prírodné  antihistaminikum, lepšie ako všetky prípravky, ktoré ponúka farmapriemysel pretože syntetické produkty majú závažné vedľajšie účinky, ale voda ich nemá.
Pokiaľ v tele chýba voda, dočasne funkciu plní histamín (látka, ktorá sa v tele prirodzene vyskytuje, organizmus ju však prijíma aj v potrave. Histamín je jedným z primárnych mediátorov zápalu a alergie). 
 
Lekárska obec to ovláda,  a preto neustále odporúča vypiť 2 až 3 litre tekutín každý deň. Presne toľko, koľko každý deň človek vylučuje dýchaním, potením a klasickým vylučovaním.  
Vo všeobecnosti symptómami fyziologickej  dehydratácie sú zápcha, alergie, astma, vysoký krvný tlak, cukrovka druhého typu a autoimunitné ochorenia. K príznakom vnímania nedostatku vody patria: únava (napr. smäd ráno, keď vstanete z postele); nepokoj, pocity ako je úzkosť, podráždenosť, depresia, nespavosť; nutkanie na pitie sýtených nápojov, alkoholu, drog a tiež strach z otvoreného  priestranstva. Alarmujúce signály nedostatku vody sú pálenie záhy, reumatické bolesti kĺbov, bolesti chrbta, migrénu, kolitída (zápal hrubého čreva ), bolesti svalov, angina pectoris a ďalšie. Komplikácie z chronickej  dehydratácie sú rôzne a zahŕňajú: obezitu, hemoroidy, tvorbu cholesterolového plaku, diabetes prvého typu, rôzne neurologické poruchy, zápal žíl, lymfóm a veľa iných.
 
Ešte pred štyridsiatimi rokmi  VODA nebola komoditou. Dnes sa klíma rapídne mení, a to sa odzrkadľuje na množstve, kvalite a rovnováhe vody.
 
V rokoch 2009 – 2010 Európska komisia varovala, že v južnej  Európe je nedostatok vody, že stav sucha a zrážok je podpriemerný vo Francúzsku, Maďarsku, Veľkej Británii, Portugalsku a Španielsku a že k nedostatku vody sa hlási i Holandsko, Švédsko a Rumunsku.
Posledné prieskumy ukázali, že do roku 2050 vo väčšine európskych  regiónov bude nedostatok vody, a preto budú dôležité opatrenia, ktoré zabraňujú plytvaniu  vody. 
 
Zostává iba dúfať, že nedoplatíme na nezodpovednosť súčasných a budúcich politikov. 
 
 Zdroj: AOSL
21 augusta 2014
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.