Recept na vodu, predpísaný pacientovi trpiacemu bolesťami, môže stáť peniaze

V poslednom období sa veľa hovorí o vode. Predovšetkým preto, lebo vláda plánuje novelizáciu Ústavy SR s cieľom zakázať vývoz pitnej, minerálnej a geotermálnej stavu vody za hranice Slovenska. 
 
Zamýšľam sa: Po kyslíku je voda druhou najdôležitejšou látkou, bez ktorej naše telo neprežije.
 
Vedci postupne zisťujú a dôrazne poukazujú na to, že zdravotné problémy by mali byť považované za "poruchy spojené s nedostatkom vody". Napr. medzinárodne uznávaný vedec Dr. Fereydoon Batmanghelidj vo svojich štúdiách uvádza: " Našiel som veľmi vážnou chybu v lekárskom chápaní ľudského tela. Zistil som, že funkcie tela regulujú nie pevné látky, ale ich roztoky. Pevné látky sa rozpustia vo vode, ktorá je v tele a potom sa roztok dostáva do obehového systému a následne zásobuje energiou chemické reakcie, ktoré zaisťujú  funkčnosť tela. Dovoľujem si tvrdiť, že hlavným  regulátorom životne dôležitých činností človeka je voda". 
 
V tejto súvislosti sa objavujú ďalšie otázky typu: Dosť nahlas sa hovorí o závažných problémoch spojených s nedostatkom vody? A čo hygiena, ktorá dokáže výrazne znížiť zdravotné riziká? 
 
Na III. Svetovej vedeckej konferencii o zápaloch v úvodnom príspevku  Dr. F. Batmanghelidj vodu klasifikuje ako prírodné  antihistaminikum, lepšie ako všetky prípravky, ktoré ponúka farmapriemysel pretože syntetické produkty majú závažné vedľajšie účinky, ale voda ich nemá.
Pokiaľ v tele chýba voda, dočasne funkciu plní histamín (látka, ktorá sa v tele prirodzene vyskytuje, organizmus ju však prijíma aj v potrave. Histamín je jedným z primárnych mediátorov zápalu a alergie). 
 
Lekárska obec to ovláda,  a preto neustále odporúča vypiť 2 až 3 litre tekutín každý deň. Presne toľko, koľko každý deň človek vylučuje dýchaním, potením a klasickým vylučovaním.  
Vo všeobecnosti symptómami fyziologickej  dehydratácie sú zápcha, alergie, astma, vysoký krvný tlak, cukrovka druhého typu a autoimunitné ochorenia. K príznakom vnímania nedostatku vody patria: únava (napr. smäd ráno, keď vstanete z postele); nepokoj, pocity ako je úzkosť, podráždenosť, depresia, nespavosť; nutkanie na pitie sýtených nápojov, alkoholu, drog a tiež strach z otvoreného  priestranstva. Alarmujúce signály nedostatku vody sú pálenie záhy, reumatické bolesti kĺbov, bolesti chrbta, migrénu, kolitída (zápal hrubého čreva ), bolesti svalov, angina pectoris a ďalšie. Komplikácie z chronickej  dehydratácie sú rôzne a zahŕňajú: obezitu, hemoroidy, tvorbu cholesterolového plaku, diabetes prvého typu, rôzne neurologické poruchy, zápal žíl, lymfóm a veľa iných.
 
Ešte pred štyridsiatimi rokmi  VODA nebola komoditou. Dnes sa klíma rapídne mení, a to sa odzrkadľuje na množstve, kvalite a rovnováhe vody.
 
V rokoch 2009 – 2010 Európska komisia varovala, že v južnej  Európe je nedostatok vody, že stav sucha a zrážok je podpriemerný vo Francúzsku, Maďarsku, Veľkej Británii, Portugalsku a Španielsku a že k nedostatku vody sa hlási i Holandsko, Švédsko a Rumunsku.
Posledné prieskumy ukázali, že do roku 2050 vo väčšine európskych  regiónov bude nedostatok vody, a preto budú dôležité opatrenia, ktoré zabraňujú plytvaniu  vody. 
 
Zostává iba dúfať, že nedoplatíme na nezodpovednosť súčasných a budúcich politikov. 
 
 Zdroj: AOSL
21 augusta 2014
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo Nespavosť
(0)
photo Recept
(0)
photo Spanok
(0)
photo Spánok
(3)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.