Posledná mutácia koronavírusu CoV -2 je až šesť krát nákazlivejšia

Anthony Stephen Fauci, riaditeľ Amerického národného ústavu alergických a infekčných chorôb (NIAID), jeden z najuznávanejších svetových odborníkov na infekčné choroby tvrdí, že posledná mutácia koronavírusu CoV-2 spôsobuje, že sa vírus replikuje (zmnožuje) lepšie. Svoje tvrdenie doložil výsledkami laboratórnych vyšetrení. Tie ukazujú, že posledná mutácia má tri až šesť krát vyššiu rýchlosť prenosu než predchádzajúca  a je schopnejší pri infikovaní ľudských buniek. Štúdia je publikovaná vo vedeckom časopise Cell (https://en.wikipedia.org/wiki/Cell_(journal).

Výskumný tým tvoria vedci z Los Alamos National Laboratory v Novom Mexiku a Duke University v Severnej Karolíne. Ten zistil, že súčasný variant vírusu - D614G - má malú, ale významnú zmenu v proteíne na povrchu vírusu, vďaka čomu ľahšie napáda a infikuje ľudské bunky.


Analyzované dáta, pozbierané z 999 britských pacientov, hospitalizovaných na COVID-19 ukázali, že posledný zmutovaný SARS-CoV-2 je nákazlivejší, ale nezvyšuje úmrtnosť.

Ďalšie závažné zistenie ide od neurológov a upozorňuje, že vírus môže vyvolať vážne, až smrteľné poruchy centrálneho nervového systému. 


Jeden z autorov  štúdie, Michael Zandi, uverejnil detaily o viac ako  40 pacientoch s COVID-19 z Veľkej Británie, u ktorých zaznamenali rôzne komplikácie – zápal mozgu a s ním súvisiace ochorenie  ADEM (diseminovaná encefalomyelitida), zápal centrálneho nervového systému, problémy s pamäťou, psychózy, Guillainov-Barrého syndróm a iné. Tieto prípady výskumníci publikovali v rôznych časopisoch s cieľom, upozorniť svojich kolegov vo svete o svojom zistení, v spojitosti s koronavírusom SARS-CoV-2.

Zdroj: zdrave.to

10 júla 2020
Diskusia k článku (0 príspevky)
Váš názor:
Vaše meno alebo prezývka:
Vložte overovací kód ako ho vidíte na obrázku (na veľkosti písma nezáleží):
Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Posledné vo fóre
photo Recept
(0)
photo Spanok
(0)
photo Spánok
(3)
photo Potencia
(1)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.