VIDISIC gel oph 3x10 g (tuba HDPE/Al/LDPE)

;lu
Pomocné látky: cetrimidum (cetrimid) 0,1mg/g, sorbitolum (sorbitol), natrii hydroxidum (hydroxid sodný), aqua ad iniectabilia (voda na injekciu)

Farmakoterapeutická skupina:
Oftalmologikum – umelé slzy

Charakteristika
Vidisic® očný gél vytvára vďaka svojej viskozite na povrchu rohovky a na spojovke ochranný film s vysokou priľnavosťou a dobou pôsobenia. Je vhodný na liečbu ťažkých príznakov syndrómu „ suchého oka“ ku ktorému dochádza pri poklese prirodzenej produkcie sĺz.

Indikácie
Vidisic® očný gél sa používa ako náhrada slznej tekutiny pri nedostatočnej produkcii slz a pri symptomatickej liečbe syndrómu „suchého oka“ (suchý zápal spojoviek).
Liek môžu používať dospelí, mladiství aj deti. Tehotné a dojčiace ženy môžu liek používať po konzultácii s lekárom.

Kontraindikácie:
Vidisic® očný gél sa nesmie používať pri známej precitlivenosti na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok lieku.

Nežiaduce účinky
Vidisic® očný gél sa zvyčajne dobre znáša, len celkom vzácne môže dôjsť k reakciám z precitlivenosti. U jedincov citlivých na konzervačnú látku – cetrimid, môže liek hlavne pri častejšej
aplikácii vyvolávať podráždenie očí (pálenie, sčervenanie, pocit cudzieho telieska) a pri dlhodobom
používaní aj poškodenie rohovkového epitelu.
Prípadný výskyt akýchkoľvek nežiaducich účinkov či iných nezvyčajných reakcií, oznámte svojmu lekárovi a poraďte sa o ďalšom používaní lieku.

Interakcie s inými liekmi:
Hoci nie je známe ovplyvnenie účinku lieku s účinkami iných súčasne používaných očných liekov, mali by ste informovať vášho lekára, že používate Vidisic® očný gél. Pri súčasnom použití iných očných liekov by sa mal dodržať časový odstup najmenej 5 minút a Vidisic® očný gél by sa mal
aplikovať ako posledný.

Dávkovanie, spôsob a dĺžka použitia:
Liečba syndrómu „suchého oka“ vyžaduje individuálne dávkovanie.
Pokiaľ lekár neurčil inak, aplikuje sa 3 - 5 krát denne alebo častejšie (podľa závažnosti a charakteru ťažkostí) po 1 kvapke Vidisic® očný gél do spojovkového vaku. Odporúča sa nakvapkať očný gél i 30 minút pred nočným spánkom. Po nakvapkaní pohybujte s okom, aby sa gél rovnomerne rozptýlil.
Liek je vhodný na dlhodobé používanie. Bez vedomia lekára by sa nemala liečba prerušiť alebo ukončiť.'
Zodpovedajúca veľkosť kvapiek Vidisic® očný gél sa dosiahne, keď sa tuba pri kvapkaní drží zvisle nad okom. Pozrite aj smer šípky na okraji tuby. Uzáver tuby je vhodný súčasne ako stojan, ktorý
umožňuje zvislé uloženie tuby. Očný gél sa môže v prípade potreby ľahko a rýchlo použiť.
Špeciálne upozornenia
Vidisic® očný gé. môže po vkvapnutí do oka vyvolať na krátky čas zahmlené videnie. Počas tejto doby nesmiete viesť motorové vozidlo ani vykonávať činnosť vyžadujúcu zvýšenú pozornosť.
Počas aplikácie lieku nesmiete nosiť mäkké kontaktné šošovky. Pred použitím lieku vyberte z očí mäkké kontaktné šošovky a opätovne ich môžete nasadiť 15 minút po aplikácii lieku.
Pri náhodnom vnútornom užití lieku vyhľadajte lekára.

Uchovávanie
Liek uchovávajte pri teplote do +250 C . Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

Varovanie
Liek sa nesmie používať dlhšie ako 6 týždňov po otvorení tuby.
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti, ktorý je uvedený na tube a na obale.

Balenie
tuba 1 x 10g
3 x 10g

Dátum poslednej revízie
Február 2006

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Názov lieku V Pacient
VIDISIC gel oph 1x10 g (tuba HDPE/Al/LDPE) Vp 3,30

Neprehliadnite voľnopredajné prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.