Na čo sa PHLOGENZYM 042015 používa?
Phlogenzym možno použiť ako alternatívu k doposiaľ zaužívaným liečebným postupom u týchto stavov: poúrazové a pooperačné opuchy.
Phlogenzym sa používa tiež ako podporná liečba pri týchto stavoch:
zápaly v oblasti ústnej dutiny, horných a dolných dýchacích ciest, močových a pohlavných orgánov, tiež v kombinácii s antibiotikami, vredy predkolenia, tromboflebitídy (zápaly povrchových žíl), potrombotický syndróm (stav po opakovaných zápaloch žíl), reumatické ochorenia - reumatizmus mäkkých tkanív (napr. svalový reumatizmus, tenisový lakeť, zápaly šľachovej pošvy, bolesti v ramenách a pleciach), reumatoidná artritída (autoimunitné zápalové ochorenie kĺbov), zápalová aktivácia artrózy (degeneratívnych ochorení kĺbov a chrbtice), ako aj podporná liečba roztrúsenej sklerózy.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...
Nežiaduce účinky
Phlogenzym je obvykle dobre znášaný, ani pri dlhodobom užívaní vysokých dávok neboli pozorované závažné vedľajšie účinky.
Pôsobením enzýmov môžu nastať neškodné zmeny farby, pachu a konzistencie stolice. Počas užívania vyšších jednorazových dávok sa môžu objaviť pocity plnosti, nafukovania a výnimočne pocit nevoľnosti. Tomu sa dá zabrániť rozdelením dávky na viacero dávok v priebehu dňa. Ak tieto príznaky aj po znížení dávky pretrvávajú, je treba užívanie lieku prerušiť alebo znížit dávku.
Zriedkavo (môžu sa vyskytnúť u 1 až 10 z 10 000 pacientov) boli pozorované alergické reakcie (kožná vyrážka), ktoré odoznejú po vysadení lieku.
Veľmi zriedkavými vedľajšími účinkami (môžu sa vyskytnúť u menej než 1 z 10 000 pacientov)
bola bolesť hlavy, pocit hladu a zvýšené potenie.
O ďalšom užívaní lieku Phlogenzym sa poraďte s lekárom aj v prípade výskytu akýchkoľvek neobvyklých reakcií.