MESOCAIN 1 % sol inj 10x10 ml (amp. skl.)

Liek je určeny dospelým a deťom Liekové a iné interakcie Kontraindikácie na ochorenia pacienta Relatívny zákaz počas gravidity

Cena

Max. predajná cena:

11,76 €

Úhrada poisťovne:

11,76 €

Pacient platí:

0,00 €(0,00%)
Аmbulantný liek (А)*
Vývoj cien
MESOCAIN cena
Indikačné obmedzenie: Nie
Preskripčné obmedzenia: Nie
Súhlas revízneho lekára: Nie
Kód 00502
Registračné číslo 01/0024/69-CS
Dátum registrácie 30.12.1969
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Zentiva a.s., Česko
Účinné látky
Indikačná skupina Anestetiká (lokálne) (01)
Doba použiteľnosti 48 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
N NERVOVÝ SYSTÉM
N01 Anestetiká
N01B Anestetiká lokálne
N01BB Amidy

Na čo sa MESOCAIN používa?

MESOCAIN 1% je lokálne anestetikum.

Topická, infiltračná, regionálna, povrchová slizničná a inhalačná, spinálna a Bierova vnútrožilová anestézia; profylaxia sympatikovej reakcie pri tracheálnej intubácii; profylaxia a terapia komorových arytmií pri akútnom infarkte myokardu a v kardiochirurgii.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Anafylaktický šok alebo kožné a slizničné prejavy. Pri chybnom intravazálnom podaní dávky určenej na extravazálnu miestnu anestéziu vznikne toxická reakcia. CNS, myokard a hemodynamika: vzrušenie, nepokoj, logorea, ľahká zmätenosť, poruchy videnia, hučanie v ušiach, kovová pachuť v ústach, nystagmus, chvenie končatín. Pri ťažkej reakcii spavosť, hyporeflexia, kóma, poruchy dýchania až apnoe, často sprevádzané kŕčmi. Obehová reakcia sa vyznačuje v miernom stupni hypotenziou, len prechodne spojenou s tachykardiou. Rýchlo nastupuje bradykardia až asystólia.

Posledná recenzia

1 z 5
Rodina / 10.10.2018
Neutichajuca bolesť ľavej nohy.

Je to zavádzanie pacienta o výške doplatku za liek....viem že nie všetko čo je na internete je pravdivé ale čo sa týka takych vecí ako je cena a to nehovoríme i centoch by sa nemalo zavádzať.Ja pracujem v obchode a ľudia sa hneď sťažujú na šojku že cena nesedí ako je uvedená napr.na internete alebo v letáku a niekedy ide fakt o cent a ľudia sa sťažujú a preto sa pýtam na tomto portálu to nikto nesleduje nikto nieje zodpovedný???
Ďakujem.

Ďalšie recenzie »

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.