KORYLAN tbl 10x325 mg/28,73 mg (blis.PVC/Al)

Nepodávať deťom do 12r. Liekové a iné interakcie Liek ovplyvňuje pozornosť Kontraindikácie na ochorenia pacienta Neužívať súčasne s alkoholom Prísny zákaz počas dojčenia Obzvlášť nepodávať počas 3.tr.gravidity Relatívny zákaz počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 87906
Registračné číslo 07/0115/84-CS
Dátum registrácie 5.3.1984
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Zentiva a.s., Česko
Účinné látky
Indikačná skupina Analgetiká, antipyretiká (07)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
N NERVOVÝ SYSTÉM
N02 Analgetiká
N02A Ópioidné analgetiká (anodyná)
N02AA Prírodné ópiové alkaloidy
N02AA59 Kodeín, kombinácie okrem psycholeptík

Na čo sa KORYLAN používa?

Korylan je zložený liek, ktorý obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamol a kodeín. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Kodeín zvyšuje protibolestivý účinok a navyše tlmí kašeľ, ktorý sprevádza prechladnutie.

Korylan obsahuje kodeín. Kodeín patrí do skupiny liekov nazývaných opiátové analgetiká, ktoré zmierňujú bolesť. Možno ich použiť samostatne alebo v kombinácii s inými liekmi proti bolesti, ako je paracetamol.

Korylan užívajú dospelí, dospievajúci a deti staršie ako 12 rokov pri stredne silných až silných bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva, pri chorobách z prechladnutia, najmä sprevádzaných suchým kašľom, ďalej pri bolestivej menštruácii.
Liek je u detí mladších ako 12 rokov kontraindikovaný.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Prestaňte tento liek užívať a vyhľadajte okamžite lekársku pomoc, ak sa u vás objaví:
  • náhla vysoká horúčka, bolesť v krku a vredy v ústach - môže ísť o veľmi závažné ochorenia krvi (nízky počet bielych krviniek). Frekvencia výskytu je veľmi zriedkavá.
  • závažná alergická reakcia s opuchom hrdla, dýchavicou, potením, nevoľnosťou, poklesom krvného tlaku. Frekvencia výskytu je veľmi zriedkavá.
  • závažná kožná reakcia zahŕňajúca začervenanie, pľuzgiere, odlupovanie kože. Frekvencia výskytu nie je známa.

Pri užívaní paracetamolu a kodeínu (liečivá Korylanu) sa môžu vyskytnúť nasledujúce nežiaduce účinky zoradené podľa frekvencie výskytu:

Časté (môžu postihovať až 1 z 10 osôb):
  • únava, závraty, ľahké bolesti hlavy, pokles krvného tlaku, synkopa (pri užití vysokých dávok), zápcha, nevoľnosť, vracanie (najmä na začiatku liečby).

Menej časté (môžu postihovať až 1 zo 100 osôb):
  • poruchy spánku, svrbenie, sčervenenie kože, žihľavka.

Zriedkavé (môžu postihovať až 1 z 1 000 osôb):
  • poruchy videnia/zúženie zrenice (pri vysokých dávkach), zvonenie v ušiach, dýchavica, sucho v ústach, alergická vyrážka.

Veľmi zriedkavé (môžu postihovať až 1 z 10 000osôb):
  • zníženie počtu bielych a červených krviniek, krvných doštičiek, reakcie precitlivenosti ako angioedém, dýchavica, návaly potu, nevoľnosť, pokles krvného tlaku až šok (ojedinelé prípady), útlm dychových funkcií (pri vyšších dávkach alebo u pacientov so zvýšeným vnútrolebkovým tlakom alebo poranením hlavy), eufória/dysfória (pri vysokých dávkach), zhoršenie vizuálnej motorickej koordinácie (pri vyšších dávkach), edém pľúc (pri vysokých dávkach, najmä u osôb s poruchou funkcie pľúc), erytém, žihľavka, vyrážka.

Neznáme (častosť sa nedá odhadnúť z dostupných údajov):
  • agranulocytóza (zníženie počtu bielych krviniek v krvi a v kostnej dreni), typ málokrvnosti nazývaný hemolytická anémia, anafylaktický šok (život ohrozujúci stav vznikajúci v dôsledku reakcie z precitlivenosti, prejavujúci sa náhlym opuchom, sťaženým dýchaním alebo prehĺtaním a poklesom krvného tlaku), angioedém (opuch vznikajúci obvykle v dôsledku reakcie z precitlivenosti na rôznych miestach organizmu), Kounisov syndróm (zrýchlenie tepovej frekvencie), bronchospazmus (zúženie priedušiek), zápal pečene (môže sa prejaviť ako bolesť brucha, strata chuti do jedla, nevoľnosť, vracanie), ktoré môže viesť k zlyhaniu pečene, závažné kožné reakcie s fialkastými bodkami alebo škvrnami na koži, pľuzgiermi na koži, olupovaním kože.

Pri užívaní vysokých dávok, najmä u osôb s poruchami funkcie pľúc, môže nastať opuch pľúc.
KORYLAN tbl 10x325 mg/28,73 mg (blis.PVC/Al)

Upozornenie

Som odborník

Posledná recenzia

5 z 5
CESNAK / 22.12.2017
SUCHY KASEL ZAPAL HRTANA

TLMI SUCHY KASEL-ZABRANUJE POTREBY NA KASLANIE

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.