FLASTIN 150 MG tbl flm 3x150 mg (blis.Al/Al)

Nepodávať mladistvým do 18r. Liek obsahuje cukry Užívať pred jedlom Kontraindikácie na ochorenia pacienta Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

24,57 €
Vývoj cien
FLASTIN cena
Kód 23999
Registračné číslo 87/0740/10-S
Dátum registrácie 18.10.2010
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu EGIS Pharmaceuticals Ltd., Maďarsko
Účinné látky
Indikačná skupina Vária I (87)
Doba použiteľnosti 24 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
M MUSKULOSKELETÁLNY SYSTÉM
M05 Lieky proti ochoreniam kostí
M05B Lieky ovplyvňujúce stavbu a mineralizáciu kostí
M05BA Bifosfonáty
M05BA06 Kyselina ibandrónová

Na čo sa FLASTIN používa?

Flastin 150 mg patrí do skupiny liekov nazývaných bisfosfonáty. Obsahuje kyselinu ibandrónovú.

Neobsahuje hormóny.
Flastin 150 mg môže zvrátiť stratu kostného tkaniva zastavením daľšieho úbytku kostnej hmoty u väčšiny žien, ktoré liek užívajú- dokonca aj v prípade, že ženy nevidia alebo necítia rozdiel. Flastin 150 mg znižuje riziko výskytu zlomenín kostí. Toto zníženie rizika sa dokázalo pri zlomenine stavcov chrbtice, ale nie pri zlomeninách v oblasti bedrového kĺbu.

Flastin 150 mg vám bol predpísaný na liečbu osteoporózy vzhľadom na zvýšené riziko výskytu zlomenín. Osteoporóza je rednutie a oslabenie kostí, ktoré je časté u žien po menopauze. V období menopauzy prestávajú vaječníky žien vylučovať hormón – estrogén, ktorý umožňuje udržať správnu šruktúru kostí.

Čím skôr nastane obdobie menopauzy u žien, tým je väčšie riziko výskytu zlomenín spojených s osteoporózou. K iným činiteľom, ktoré môžu zvyšovať riziko výskytu zlomenín, patria:
  • nedostatočný príjem vápnika a vitamínu D zo stravy
  • fajčenie alebo nadmerné pitie alkoholu
  • nedostatok pohybu (prechádzok) alebo iných cvičení so záťažou
  • výskyt osteoporózy v rodine

U mnohých ľudí s osteoporózou sa neprejavujú žiadne príznaky. Ak sa u vás neprejavujú žiadne príznaky, neviete, či nemáte osteoporózu. Avšak ak máte osteoporózu, je pravdepodobnejšie, že pri páde alebo poranení si zlomíte kosti. Zlomenie kosti po päťdesiatom roku života môže byť príznakom osteoporózy. Osteoporóza môže tiež spôsobovať bolesti chrbta, úbytok telesnej výšky a ohnutý chrbát.

Flastin 150 mg zabraňuje úbytku kostí v dôsledku osteoporózy a pomáha znovu vybudovať kosť. Flastin 150 mg preto robí kosť odolnejšou voči zlomeniu.

Zdravý životný štýl vám tiež pomôže mať čo najväčší úžitok z liečby. K tomu patrí vyvážená strava bohatá na vápnik a vitamín D, chôdza alebo cvičenie so záťažou, nefajčiť a nepiť príliš veľké množstvo alkoholu.
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Často sa vyskytujúcimi vedľajšími účinkami sú pálenie záhy, poruchy trávenia, hnačka, bolesť brucha a nevoľnosť.
Flastin 150 mg môže tiež podráždiť pažerák, čomu sa môžete bežne vyhnúť tak, že budete užívať dávku vášho lieku podľa pokynov v tejto písomnej informácii pre používateľa. Ak sa u vás prejavia príznaky ako je veľká bolesť v hrudníku, veľká bolesť pri prehĺtaní potravy alebo nápoja, ťažká nevoľnosť alebo vracanie, ihneď o tom informujte svojho lekára.

Iné ďalšie možné vedľajšie účinky sú vyrážka, kŕče svalov, bolesť svalov a kĺbov ako aj bolesť hlavy. Tiež príznaky pripomínajúce chrípku (bolesť, pocit nepohody, únava), ktoré sú obyčajne krátkodobé a mierne a ustupujú v krátkom čase po užití prvej dávky. Teda mali by ste byť schopný pokračovať v užívaní Flastinu 150 mg. Ak niektoré účinky budú znepokojujúce alebo ak budú trvať dlho, porozprávajte sa o tom so svojim lekárom.

Menej častými vedľajšími účinkami sú závraty, bolesť chrbta a plynatosť.

Zriedkavé vedľajšie účinky sú opuch a svrbenie tváre, pier a úst.

Ďalšie lieky s rovnakým názvom

Neprehliadnite voľnopredajné prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.