DECAPEPTYL DEPOT plv iul 1x3,75 mg

Nepodávať deťom do 10r. Liekové a iné interakcie Kontraindikácie na ochorenia pacienta Prísny zákaz počas gravidity Liekom disponuje výlučné lekár-špecialista Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

78,82 €
Vývoj cien
DECAPEPTYL DEPOT cena
Kód 96107
Registračné číslo 44/0635/94-S
Dátum registrácie 8.9.1994
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Ferring GmbH, Nemecko
Účinné látky
Indikačná skupina Cytostatiká (44)
Doba použiteľnosti 36 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
L ANTINEOPLASTIKÁ A IMUNOMODULÁTORY
L02 Hormonálna terapie neoplastických ochorení
L02A Hormóny a príbuzné látky
L02AE Analógy gonadotropín-releasing hormónu
L02AE04 Triptorelín

Na čo sa DECAPEPTYL DEPOT používa?

Decapeptyl Depot sa používa:
Muži:
  • pokročilá rakovina prostaty, pri ktorej je potrebné potlačenie tvorby mužského pohlavného hormónu – testosterónu.
  • Vyšetrenie hormonálnej citlivosti nádoru prostaty.
Ženy:
Na potlačenie tvorby hormónov produkovaných vaječníkmi na
  • zmenšenie veľkosti myómov maternice, čo sú nezhubné nádory vznikajúce z myometria (svalovina maternice).
  • Liečba endometriózy (prítomnosť sliznice maternice aj mimo dutiny maternice).
  • Pri metódach asistovanej reprodukcie (umelé oplodnenie) ako doplnková liečba na vyvolanie ovulácie za účelom umelého oplodnenie a embryonálneho transferu.
Deti:
  • Liečba dokázanej centrálnej predčasnej puberty (puberta, ktorá nastáva predčasne a je sprevádzaná telesnými a hormonálnymi zmenami normálnej puberty).
Pre viac informácií si prečítajte príbalový leták...

Nežiaduce účinky

Muži: Na začiatku liečby sa v dôsledku zvýšenia hladín testosterónu niekedy objavujú bolesti v kostiach alebo ich zhoršenie, zhoršenie mikcie, svalová slabosť dolných končatín alebo lymfatické edémy. V neskoršej fáze liečby sa môžu vyskytnúť ťažkosti spojené s poklesom hladiny pohlavných hormónov, ako sú napr. návaly s potením, sčervenanie tváre, strata libida a potencie, v zriedkavých prípadoch gynekomastia, atrofia semenníkov a poruchy spánku. Veľmi zriedkavo: znížený rast fúzov a strata ochlpenia na hrudníku, rukách a nohách, depresívna nálada, zmeny hmotnosti, nechutenstvo, bolesti hlavy, zvýšenie hladín pečeňových enzýmov (LDH, GGT, AST, ALT) a celkom výnimočne tromboflebitída. Ženy: príznaky, ktoré sa vyskytujú u žien v období klimaktéria: návaly s potením, krvácanie alebo špinenie, nedostatočná tvorba pošvového sekrétu, dyspareunia, zmeny hmotnosti, strata libida, príznaky osteoporózy, ktoré sú však reverzibilné do 6-9 mes. po ukončení liečby, bolesti hlavy, únava, poruchy spánku, pocity depresie alebo podráždenia, bolesti chrbtice; sporadicky dochádza ku zvýšeniu hladín pečeňových enzýmov (LDH, GGT, AST, ALT), miernemu zvýšeniu hladiny cholesterolu, výskytu parestézií a poruchám zraku. Deti: vzácne: výtok a krvácanie z vagíny, vracanie, nevoľnosť a anafylaktická reakcia. Všeobecne: ojedine svrbenie kože, zvýšená teplota, anafylaxia.

Neprehliadnite voľnopredajné prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
Naposledy ste si pozerali
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.