COSOPT MULTI DOSE FREE 20 MG/ML + 5 MG/ML OČNÁ ROZTOKOVÁ INSTILÁCIA int opo 2x10 ml (fľ.LDPE)

SPC
Nepodávať mladistvým do 18r. Liekové a iné interakcie Kontraindikácie na ochorenia pacienta Nedoporučuje sa podávať počas dojčenia Nedoporučuje sa podávať počas gravidity

Cena

Orientačná cena:
Liek nie je kategorizovaný

nie je
Kód 9557C
Registračné číslo 64/0355/18-S
Dátum registrácie 26.10.2018
Patentná ochrana genericky liek
Výdaj na lekársky predpis (Rp)
Zastúpenie výrobcu Santen Oy, Fínsko
Účinné látky
Indikačná skupina Oftalmologiká (64)
Doba použiteľnosti 24 mes.
ATC skupina (podľa účinku na jednotlivé orgány):
S ZMYSLOVÉ ORGÁNY
S01 Oftalmologiká
S01E Antiglaukomatiká a miotiká
S01ED Betablokátory
S01ED51 Timolol, kombinácie

Nežiaduce účinky

Závažné vedľajšie účinky:
Ak zaznamenáte akýkoľvek z nasledujúcich vedľajších účinkov, prestaňte používať tento liek a vyhľadajte pomoc lekára, keďže to môže byť prejav reakcií na tento liek.
Zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb):
 • Bolesť na hrudníku, opuch (tvorba tekutiny), zmeny v rytme alebo rýchlosti tepu srdca, kongestívne srdcové zlyhanie (ochorenie srdca s dýchavičnosťou a opuchmi chodidiel a nôh v dôsledku nahromadenia tekutiny), zastavenie srdca, srdcová blokáda, nízky krvný tlak, ischémia mozgu (zníženie zásobovania mozgu krvou), mŕtvica
 • Dýchavičnosť, zlyhanie dýchania, zúženie dýchacích ciest v pľúcach,
 • Prejavy a príznaky systémových alergických reakcií, vrátane angioedému, žihľavky, svrbenia, vyrážky, anafylaxie.
 • Závažné kožné reakcie vrátane podkožného opuchu.

Iné vedľajšie účinky:
Pokiaľ nie sú účinky závažné, zvyčajne môžete pokračovať v používaní kvapiek. Ak máte obavy, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom. Neprestávajte používať COSOPT Multi Dose Free bez toho, aby ste sa poradili s lekárom.

Nasledujúce nežiaduce účinky boli hlásené na základe skúseností s COSOPTOM Multi Dose Free alebo jednou z jeho zložiek buď počas klinických štúdií alebo po uvedení lieku na trh:

Veľmi časté (môžu postihovať viac ako 1 z 10 osôb):
 • Pálenie a pichanie v očiach, porucha chuti.

Časté (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb):
 • Účinky na oko: začervenanie oka a okolia oka (očí), slzenie alebo svrbenie oka (očí), erózia rohovky (poškodenie vrchnej vrstvy očnej gule), opuch a/alebo podráždenie oka a okolia oka (očí), pocit, že máte niečo v oku, znížená citlivosť rohovky (neuvedomenie si prítomnosť niečoho cudzieho v oku a nevnímanie bolesti), bolesť oka, suché oči, rozmazané videnie
 • Celkové vedľajšie účinky: bolesť hlavy, sinusitída (pocit napätia alebo plnosti v nose), žalúdočná nevoľnosť, slabosť/vyčerpanosť a únava.

Menej časté (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb):
 • Účinky na oko: zápal dúhovky, poruchy zraku vrátane zmien lomivosti oka (v niektorých prípadoch následkom vysadenia liečby na zúženie očnej zrenice),
 • Celkové vedľajšie účinky: závrat, depresia, pomalý tlkot srdca, mdloby, ťažkosti s dýchaním (dýchavičnosť), poruchy trávenia a obličkové kamene.

Zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb):
 • Účinky na oko: prechodná krátkozrakosť, ktorá sa môže upraviť po ukončení liečby, oddelenie vrstvy pod sietnicou, ktorá obsahuje krvné cievy, po filtračnom operačnom zákroku, čo môže spôsobiť poruchy zraku, ovisnutie očných viečok (spôsobuje napoly zatvorené oči), dvojité videnie, tvorba chrást na očných viečkach, opuch rohovky (s príznakmi poruchy videnia), nízky tlak v oku
 • Celkové vedľajšie účinky: zmeny v rytme alebo rýchlosti tlkotu srdca, Raynaudov fenomén, opuch alebo studené ruky a chodidlá a spomalenie krvného obehu v rukách a nohách, kŕče v nohách a/alebo bolesť nôh pri chôdzi (krívanie), kašeľ, podráždenie hrdla, sucho v ústach, nespavosť, nočné mory, strata pamäti, brnenie alebo znecitlivenie rúk a nôh, zhoršenie prejavov a príznakov myasténie gravis (ochorenie svalov), zníženie sexuálneho apetítu, systémový lupus erythematosus (ochorenie imunitného systému, ktoré môže spôsobiť zápal vnútorných orgánov), zvonenie v ušiach, nádcha (rinitída), krvácanie z nosa, hnačka, zápal kože spôsobený dráždivými predmetmi (kontaktná dermatitída), vypadávanie vlasov, kožná vyrážka s bielo-strieborným sfarbením (psoriasiformná vyrážka), Peyronieho choroba (ktorá môže spôsobiť zakrivenie penisu), reakcie alergického typu ako je vyrážka, žihľavka, svrbenie, v zriedkavých prípadoch môže dôjsť k opuchu pier, očí a úst, sipotu.

Tak ako iné lieky, ktoré sa podávajú do očí, aj timolol sa vstrebáva do krvi. Toto môže spôsobiť podobné vedľajšie účinky, ako sú pozorované pri betablokátoroch užívaných ústami. Výskyt vedľajších účinkov po lokálnom podaní do očí je nižší, ako keď sa lieky napríklad užívajú ústami alebo podávajú injekčne. Uvedené ďalšie vedľajšie účinky zahŕňajú reakcie, ktoré sa pozorovali v rámci skupiny betablokátorov, keď sa používali na liečbu ochorení oka.

Neznáme (častosť sa nedá odhadnúť z dostupných údajov):
Nízke hladiny glukózy v krvi, bolesť brucha, vracanie, bolesť svalov, ktorá nie je spôsobená pohybom, sexuálne problémy.

Neprehliadnite voľnopredajné prípravky

Vybrané lieky
Nevybrali ste žiadny liek.
vyber
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.