Operacie chrbtice

Print Topic Email Topic
3 príspevky / 1093 zobrazenia
Posledný príspevok: 23.05.2018 09:27
david
Neregistrovaný
Som po opakovanych operaciach platniciek L4-5 ,L5-S1 a zadnej stabilizacii L5-S1. Som stale len na tabletkach, ktore mi len ciastocne riesia moj problem. Bol by som velmi rad, keby mi niekto vedel odporucit nejaku dobru kliniku (lekara) v zahranici, ktory by vedel odstranit moje utrpenie. Na Slovensku som uz bol skoro vsade.
#1
roman
  • Príspevky:  1
  • Registrovaný:  11.03.2015
Co je to problem? Bolest? Ja "zerem" po operacii od bolesti tramal a lyricu. Ani jeden z nich nie je dokonaly. Dobre je cvicenie, ale ani to sa neda prehanat. Zaujimalo by ma nieco, z coho mi platnicky "dorastu", alebo sa zregeneruju. :)
#2
Mino
Neregistrovaný
Som - po našťastie - úspešnej operácii krčnej chrbtice /1998/ i keď mi neurochirurg predpovedal do 10 rokov recidívu osteofytov /čo sa našťastie nesplnilo/. Operácia bola ako posledný možný záchytný bod po všetkých pokusoch a omyloch odstrániť niekedy naozaj kruté bolesti.
Pred niekoľkými mesiacmi sa mi však zhoršila kvalita života /bolesti vychádzajúce z bedrovej chrbtice/, ktoré ani po opakovaných liečebných pokusoch sa významne nezlepšili. Cielene som však natrafil na jednu veľmi zaujímavú knihu BOLESTI ZAD - mýty a realita, autori MUDr.Jan Hnízdil, MUDr.Jiří Šavlík, CSc., Mgr.Blanka Beránková, ktorú vydalo vydavateľstvo TRITON v r.2005 a ktorú som doslova "zhltol". Začal som s cvikmi s odporúčaniami podľa tejto knihy a môžem povedať, že bolesti pomaličky už niekoľko týždňov ustupujú. Viem, že som sa pustil do behu na dlhú trať, ale iné riešenie si už ani nepripúšťam aj vzhľadom na zopár, žiaľ, nevydarených operácií platničiek, ktorých som bol nechceným svedkom.

Túto knihu charakterizujú tieto zovšeobecnené slová autorov: bolesť sa musíme naučiť chápať ako dôležitý obranný mechanizmus a varujú pred nadbytočným užívaním analgetík a aj ich nežiadúcimi účinkami. Čo ma však doslova ohúrilo bolo vyhlásenie, že táto kniha bola vydaná bez prispenia ktoréhokoľvek výrobcu liekov alebo zdravotníckej techniky, čím vytvorili dielo, z ktorého majú úžitok samotní pacienti.

K tomu už tuším niet viac čo dodať.
#3
Restreg
  • Príspevky:  4
  • Registrovaný:  23.05.2018
Ak by Vas hospitalizovali a nemali by ste pri sebe nejaky parfem odporucal by som Vam si ho zaobstarat z brasty.sk minule som si z tej stranky objednavala a bol uzastny AK BY STE MALI zaujem tu je kupon zdarma: https://kuponyzdarma.sk/brasty-sk/
Oprávnenia fóra
Môžete zakladať nové témy v tomto fóre.,
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Užívatelia prezerajúci fórum Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný.
Posledné vo fóre
photo Spánok
(0)
photo Potencia
(0)
photo diabet 2typu
(2)
photo Antidepresíva
(1)
photo tebokan
(4)
photo palexia
(0)
photo Baclofen
(0)
photo zápal čriev
(0)
LiekInfo.sk používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľského komfortu. Pokračovaním vyjadrujete svoj súhlas s používaním našich súborov „cookie“.