Antidepresíva

1 príspevky / 558 zobrazenia
Posledný príspevok: 21.06.2020 08:42
Ika
Neregistrovaný
Chcem sa informovať, či je normálne, aby senior, umiestnený do domu seniorov z dôvodu prekonanej mozgovej porážky a imobility, dostal súčasne užívať tieto tri lieky - Haloperidol, Neurol, Citalec, po nežiadúcich účinkoch (ochabnutie svalstva, ospalosť, strata záujmu o okolie, nevládnosť, dezorientácia...)Haloperidol nahradený Zalastou, stav ešte viac zhoršený.
Senior nemal depresiu, len si tažšie zvykal na nové prostredie, zvonil na sestričky, ktoré to obťažovalo a zavolali k nemu psychiatra. Pán momentálne leží paralizovaný v nemocnici, mozgova príhoda vylúčená, stav sa pripisuje týmto liekom.
Lekar urobil správne, ked naordinoval tieto tri lieky? Pán je podľa sestry považovaný za jedného z tých, ktorí su v penzióne rozumovo v poriadku, rodina, ktorá ho pravidelne navštevuje známky depresie nepotvrdila.
#1
Sofi
Neregistrovaný
Ak mu to ordinoval psychiater, nech vráti diplom!
Po cievnej príhode je potrebná mobilizácia psychiky aj tela, rehabilitácia a nie tlmenie / imobilizácia psychofarmakami!
Som psychiater, ale takúto trojkombináciu by som odporučila pacientovi v terminálnom štádiu choroby , aby posledné dni života už nevnímal bolesti!